• 2020.12.07 Nivea BMP - Roti-Ten 6:9
    • 2020.12.07 Eurocash - Mat-Oil 3:2
    • 2020.12.02 Roti-Ten - Eurocash 2:1

A już wkrótce rewanż!

PEFS i Nivea na pewno zagrają w drugiej części Jesiennej Edycji Ligi BSA w tzw. grupie mistrzowskiej. Ich czwartkowe starcie było przedsmakiem tego, czego możemy się spodziewać za kilka tygodni. PEFS wygrał 3:2, skutecznie broniąc po przerwie zaliczki z pierwszej połowy.

Już wkrótce sześć najlepszych drużyn z czystą kartą rozpocznie zmagania o tytuł mistrza Ligi BSA. Niektóre grupowe spotkania pokazują, jak zacięta będzie to walka – różnice są bowiem minimalne. Teoretycznie przed tym spotkaniem PEFS nie mógł być jeszcze pewny miejsca w trójce podgrupy B, ale zdobycie jednego punktu w dwóch ostatnich spotkaniach było raczej formalnością. Nivei za to remis wystarczył do wygrania całej podgrupy.

Zaczęło się właśnie od bardzo mocnego uderzenia Nivei – po zagraniu Dominika Serby Krystian Maik szybko wyprowadził drużynę na prowadzenie. PEFS każdą swoją akcję rozgrywał przez bramkarza – Kuba Tomaszkiewicz tradycyjnie zapędzał się na połowę rywali. Nivea była zamknięta przed swoim polem karnym, ale broniła się mądrze, pozwalała jedynie na uderzenia z dystansu. W 8. minucie Tomaszkiewicz znalazł jednak lukę między rywalami i kapitalnie zagrał do stojącego przed bramką Paula Newshama. Najstarszy gracz PEFS bez problemu wyrównał.

Po stracie gola Nivea nieco zaskoczyła, bo zaczęła stosować pressing już w okolicach pola karnego rywali. PEFS początkowo sobie z tym dobrze radził, ale w końcu popełnił jeden maleńki