• Wiosenna Liga BSA 2022
 • Ostatnie wyniki:
  • 2022.06.28 Nivea BMP - SWA Mix 9:4
  • 2022.06.27 Przyjaciele z Boiska - Pomagamy24h.pl 11:5
  • 2022.06.27 PKO BP - Mat-Oil 0:3
  • 2022.06.23 Nivea BMP - Przyjaciele z Boiska 3:5
  • 2022.06.23 SWA Mix - PKO BP 3:0
  • 2022.06.23 Mat-Oil - Pomagamy24h.pl 3:0

Ambitna pogoń PwC

OSTC miało mecz z PwC pod kontrolą, a przez nieuważną grę w końcówce omal nie straciło zwycięstwo. Ambitni rywale, choć grali bez zmienników, zbliżyli się na jedną bramkę, ale ostatecznie przegrali 4:6.

Obie drużyny walczyły o pierwsze punkty, które mogą mieć istotne znaczenie w bardzo ciekawej grupie H1. Od bardzo mocnego uderzenie rozpoczął to spotkanie zespół OSTC, bo już w pierwszej minucie Bartosz Jezierski pokonał Roberta Suszczyńskiego. PwC szybko chciało odpowiedzieć, i choć najpierw Szymon Nowicki trafił piłką w poprzeczkę, to już po chwili strzał z dystansu w wykonaniu Jana Bienkiewicza zupełnie zaskoczył bramkarza Filipa Dubila – piłka przeleciała mu między nogami.

Oba zespoły grały dość żwawo, co dawało powody do zastanowienia, czy PwC będzie w stanie wytrzymać tempo meczu. Oni bowiem nie mieli choćby jednego zmiennika, a rywale – dwóch. Jak się okazało, w tym spotkaniu nie miało to większego znaczenia. Gdy jednak PwC starało się odważniej atakować, popełniało błędy w obronie. To z kolei odbiło się na wyniku. Najpierw bowiem po kontrataku bramkę zdobył Dawid Pielak, a po chwili znakomitym uderzeniem po zagraniu z autu popisał się Mateusz Krysiak.

O dziwo, prowadząc dwoma bramkami OSTC bardziej skupiło się na obronie, zamiast „podmęczyć rywali” wyższym pressingiem. To PwC było bliżej strzelenia gola, ale uderzenia Karola Mielcarka czy Jana Bienkiewicza nie znajdowały drogi do siatki. Z kolei idealnie wyprowadzona kontra Mielcarka z Szymonem Nowickim zakończyła się niecelnym uderzeniem tego ostatniego z czterech metrów.

OSTC za to odpowiedziało jednym atakiem – w 18. minucie. I skutecznym, bo Marcin Gembicki wykorzystał świetne podanie Dawida Pielaka.

W drugiej połowie nadal przeważał zespół PwC, ale tym razem te odważne ataki zaczęły dawać efekty. W 25. minucie po przechwycie Karol Mielcarek trafił na 2:4. I choć Marcin Gembicki znów dał OSTC trzybramkową zaliczkę, to w końcówce zrobiła się bardzo ciekawa. Dwie bramki zdobył bowiem Mielcarek, a po tej drugiej, gdy było 4:5, do końca meczu zostały nieco ponad dwie minuty. Remis mógł stać się faktem na minutę przed końcem meczu – kolejne uderzenie Mielcarka, z rykoszetem od nogi rywala, powinno było zaskoczyć bramkarza Filipa Dubika. Golkiper OSTC świetnie jednak zareagował i wyciągniętą nogą zbił piłkę na rzut rożny. W ostatniej akcji tego spotkania najlepszy na boisku Mateusz Krysiak z OSTC ustalił wynik na 6:4.

OSTC – PwC 6:4 (4:1)

1:0 Bartosz Jezierski (1. minuta, asysta: Mateusz Krysiak)

1:1 Jan Bienkiewicz (2. minuta)

2:1 Dawid Pielak (10. minuta, asysta: Bartosz Jezierski)

3:1 Mateusz Krysiak (12. minuta, asysta: Wojciech Gembicki)

4:1 Marcin Gembicki (18. minuta, asysta: Dawid Pielak)

4:2 Karol Mielcarek (25. minuta, asysta: Jan Bienkiewicz)

5:2 Marcin Gembicki (31. minuta)

5:3 Karol Mielcarek (36. minuta, asysta: Robert Suszczyński)

5:4 Karol Mielcarek (38. minuta, asysta: Krzysztof Wiśniewski)

6:4 Mateusz Krysiak (40. minuta)

OSTC: Filip Dubil – Marcin Gembicki, Stanisław Piszczoła, Mateusz Krysiak, Dawid Pielak, Wojciech Gembicki, Bartosz Jezierski.

PwC: Robert Suszczyński – Szymon Nowicki, Krzysztof Wiśniewski, Karol Mielcarek, Jan Bienkiewicz.

Halowa Piłka Nożna Gr A

1.
Nivea BMP
9:4
SWA Mix
2.
PKO BP
0:3
Mat-Oil
3.
Przyjaciele z Boiska
11:5
Pomagamy24h.pl
4.
Mat-Oil
3:0
Pomagamy24h.pl
5.
SWA Mix
3:0
PKO BP