• 2023.03.22 Mercedes Duda-Cars - FLEXLINK 0:3
    • 2023.03.21 MPK Pozna艅 - Eurocash 1302:1202
    • 2023.03.21 PKO BP - Orange Polska S.A. 1209:1161

Ambitna pogo艅 PwC

OSTC mia艂o mecz z PwC pod kontrol膮, a przez nieuwa偶n膮 gr臋 w ko艅c贸wce omal nie straci艂o zwyci臋stwo. Ambitni rywale, cho膰 grali bez zmiennik贸w, zbli偶yli si臋 na jedn膮 bramk臋, ale ostatecznie przegrali 4:6.

Obie dru偶yny walczy艂y o pierwsze punkty, kt贸re mog膮 mie膰 istotne znaczenie w bardzo ciekawej grupie H1. Od bardzo mocnego uderzenie rozpocz膮艂 to spotkanie zesp贸艂 OSTC, bo ju偶 w pierwszej minucie Bartosz Jezierski pokona艂 Roberta Suszczy艅skiego. PwC szybko chcia艂o odpowiedzie膰, i cho膰 najpierw Szymon Nowicki trafi艂 pi艂k膮 w poprzeczk臋, to ju偶 po chwili strza艂 z dystansu w wykonaniu Jana Bienkiewicza zupe艂nie zaskoczy艂 bramkarza Filipa Dubila 鈥 pi艂ka przelecia艂a mu mi臋dzy nogami.

Oba zespo艂y gra艂y do艣膰 偶wawo, co dawa艂o powody do zastanowienia, czy PwC b臋dzie w stanie wytrzyma膰 tempo meczu. Oni bowiem nie mieli cho膰by jednego zmiennika, a rywale 鈥 dw贸ch. Jak si臋 okaza艂o, w tym spotkaniu nie mia艂o to wi臋kszego znaczenia. Gdy jednak PwC stara艂o si臋 odwa偶niej atakowa膰, pope艂nia艂o b艂臋dy w obronie. To z kolei odbi艂o si臋 na wyniku. Najpierw bowiem po kontrataku bramk臋 zdoby艂 Dawid Pielak, a po chwili znakomitym uderzeniem po zagraniu z autu popisa艂 si臋 Mateusz Krysiak.

O dziwo, prowadz膮c dwoma bramkami OSTC bardziej skupi艂o si臋 na obronie, zamiast 鈥瀙odm臋czy膰 rywali鈥 wy偶szym pressingiem. To PwC by艂o bli偶ej strzelenia gola, ale uderzenia Karola Mielcarka czy Jana Bienkiewicza nie znajdowa艂y drogi do siatki. Z kolei idealnie wyprowadzona kontra Mielcarka z Szymonem Nowickim zako艅czy艂a si臋 niecelnym uderzeniem tego ostatniego z czterech metr贸w.

OSTC za to odpowiedzia艂o jednym atakiem 鈥 w 18. minucie. I skutecznym, bo Marcin Gembicki wykorzysta艂 艣wietne podanie Dawida Pielaka.

W drugiej po艂owie nadal przewa偶a艂 zesp贸艂 PwC, ale tym razem te odwa偶ne ataki zacz臋艂y dawa膰 efekty. W 25. minucie po przechwycie Karol Mielcarek trafi艂 na 2:4. I cho膰 Marcin Gembicki zn贸w da艂 OSTC trzybramkow膮 zaliczk臋, to w ko艅c贸wce zrobi艂a si臋 bardzo ciekawa. Dwie bramki zdoby艂 bowiem Mielcarek, a po tej drugiej, gdy by艂o 4:5, do ko艅ca meczu zosta艂y nieco ponad dwie minuty. Remis m贸g艂 sta膰 si臋 faktem na minut臋 przed ko艅cem meczu 鈥 kolejne uderzenie Mielcarka, z rykoszetem od nogi rywala, powinno by艂o zaskoczy膰 bramkarza Filipa Dubika. Golkiper OSTC 艣wietnie jednak zareagowa艂 i wyci膮gni臋t膮 nog膮 zbi艂 pi艂k臋 na rzut ro偶ny. W ostatniej akcji tego spotkania najlepszy na boisku Mateusz Krysiak z OSTC ustali艂 wynik na 6:4.

OSTC 鈥 PwC 6:4 (4:1)

1:0 Bartosz Jezierski (1. minuta, asysta: Mateusz Krysiak)

1:1 Jan Bienkiewicz (2. minuta)

2:1 Dawid Pielak (10. minuta, asysta: Bartosz Jezierski)

3:1 Mateusz Krysiak (12. minuta, asysta: Wojciech Gembicki)

4:1 Marcin Gembicki (18. minuta, asysta: Dawid Pielak)

4:2 Karol Mielcarek (25. minuta, asysta: Jan Bienkiewicz)

5:2 Marcin Gembicki (31. minuta)

5:3 Karol Mielcarek (36. minuta, asysta: Robert Suszczy艅ski)

5:4 Karol Mielcarek (38. minuta, asysta: Krzysztof Wi艣niewski)

6:4 Mateusz Krysiak (40. minuta)

OSTC: Filip Dubil 鈥 Marcin Gembicki, Stanis艂aw Piszczo艂a, Mateusz Krysiak, Dawid Pielak, Wojciech Gembicki, Bartosz Jezierski.

PwC: Robert Suszczy艅ski – Szymon Nowicki, Krzysztof Wi艣niewski, Karol Mielcarek, Jan Bienkiewicz.