• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Mat-Oil lepszy w ko艅c贸wce hitu

Dwie bardzo dobre dru偶yny, sporo emocji i ostrej walki, a wynik zmieniaj膮cy si臋 w ostatniej chwili. Tak cz臋sto wygl膮da艂y starcia czo艂owych dru偶yn Ligi BSA: Mat-Oil i PEFS. Tym razem g贸r膮 by艂 Mat-Oil, cho膰 tu偶 przed ko艅cem to rywale prowadzili jedn膮 bramk膮.

Co za mecz 鈥 20 goli przy Cytadeli!

Oba zespo艂y zapewne zmierz膮 si臋 ze sob膮 w grupie mistrzowskiej, gdy w listopadzie przyjdzie walczy膰 o zwyci臋stwo w ca艂ej Jesiennej Edycji Ligi BSA. W czwartek mieli艣my przedsmak emocji, kt贸re wtedy towarzyszy膰 b臋d膮 niemal ka偶demu spotkaniu. Zacz臋艂o si臋 do艣膰 niemrawo, ale ju偶 po kilku minutach jedni i drudzy przyspieszyli. W 8. minucie 艣wietny strza艂 z dystansu odda艂 Piotr Marciniak, ale bramkarz PEFS Aleksander Jezierski zdo艂a艂 wybi膰 pi艂k臋 z okienka na rzut ro偶ny. Po rogu Mat-Oil mia艂 kolejn膮 szans臋, kt贸ra jednak… zako艅czy艂a si臋 kontr膮 rywali. Pi艂k臋 wyprowadzi艂 Kuba Tomaszkiewicz, zagra艂 do Marcina Michalaka, a ten wypatrzy艂 przed bramk膮 Paula Newshama. Kapitan PEFS nie mia艂 problem贸w z umieszczeniem pi艂ki w pustej bramce.

Ten gol sprawi艂, 偶e PEFS nieco si臋 cofn膮艂, zostawi艂 wi臋cej miejsca Mat-Oil na rozegranie pi艂ki. Bramkarz PEFS kilka razy by艂 w opa艂ach, ale rywali nie grzeszyli skuteczno艣ci膮. Zaskakuj膮co zrobi艂o si臋 za to w 18. minucie, gdy po strzale Marcina Michalaka i rykoszecie pi艂ka trafi艂a do siatki Mat-Oil po raz drugi. Dwubramkowej zaliczki dru偶yna ta nie utrzyma艂a jednak do przerwy 鈥 tu偶 przed ko艅cem po艂owy gola kontaktowego strzeli艂 Jakub Jurkiewicz.

Drug膮 po艂ow臋 znacznie lepiej zacz膮艂 PEFS. W 24. minucie Piotr Matysiak z Mat-Oil chcia艂 poda膰 do swojego bramkarza, ale zaliczy艂 przy tym… asyst臋, bo zagra艂 prosto pod nogi Newshama. Trzy minuty p贸藕niej Mat-Oil strzeli艂 jednak drugiego gola, po rzucie wolnym. I wtedy podj膮艂 jeszcze wi臋ksze ryzyko. To za艣 oznacza艂o, 偶e PEFS b臋dzie mia艂 du偶o wi臋cej okazji do kontratak贸w.

PEFS nie wykorzysta艂 jednak wielkiej okazji na rozstrzygni臋cie tego meczu. Najpierw sytuacji sam na sam z Mateuszem Kul膮 nie wykorzysta艂 Paul Newsham, p贸藕niej z bliska spud艂owa艂 Kuba Tomaszkiewicz, wreszcie sam przed Kul膮 stan膮艂 Jeremi Bia艂ek. Jemu te偶 nie uda艂o si臋 pos艂a膰 pi艂ki do siatki. Na dodatek w 33. minucie 偶贸艂t膮 kartk臋 za faul zobaczy艂 Micha艂 Niek艂a艅 i Mat-Oil przez dwie minuty musia艂 gra膰 w os艂abieniu. Przetrwa艂 jednak ten okres, zreszt膮 sam gro藕niej kontrowa艂 rywali.

Ko艅c贸wka nale偶a艂a ju偶 do Mat-Oil, kt贸ry najpierw za spraw膮 pot臋偶nego strza艂u Piotra Marciniaka z do艣膰 ostrego k膮ta wyr贸wna艂 na 3:3, a p贸藕niej po akcji Rafa艂a Piotrowskiego i Micha艂a Niek艂ania rozstrzygn膮艂 mecz. PEFS mia艂 jeszcze 20 sekund na wyr贸wnanie, ale nie zdo艂a艂 tego uczyni膰.

Mat-Oil 鈥 PEFS 4:3 (1:2)

0:1 Paul Newsham (8. minuta, asysta: Marcin Michalak)

0:2 Marcin Michalak (18. minuta)

1:2 Jakub Jurkiewicz (20. minuta, asysta: Piotr Marciniak)

1:3 Paul Newsham (24. minuta)

2:3 Piotr Marciniak (27. minuta, asysta: Rafa艂 Piotrowski)

3:3 Piotr Marciniak (38. minuta)

4:3 Micha艂 Niek艂a艅 (40. minuta, asysta: Rafa艂 Piotrowski)

Mat-Oil: Mateusz Kula 鈥 Piotr Matysiak, Micha艂 Niek艂a艅 呕K, Rafa艂 Piotrowski, Piotr Marciniak, Jakub Jurkiewicz.

PEFS: Aleksander Jezierski 鈥 Paul Newsham, Kuba Tomaszkiewicz, Marcin Michalak, Mateusz Michalak, Jeremi Bia艂ek.