Mat-Oil lepszy w końcówce hitu

Dwie bardzo dobre drużyny, sporo emocji i ostrej walki, a wynik zmieniający się w ostatniej chwili. Tak często wyglądały starcia czołowych drużyn Ligi BSA: Mat-Oil i PEFS. Tym razem górą był Mat-Oil, choć tuż przed końcem to rywale prowadzili jedną bramką.

Co za mecz – 20 goli przy Cytadeli!
Co za mecz – 20 goli przy Cytadeli!

Oba zespoły zapewne zmierzą się ze sobą w grupie mistrzowskiej, gdy w listopadzie przyjdzie walczyć o zwycięstwo w całej Jesiennej Edycji Ligi BSA. W czwartek mieliśmy przedsmak emocji, które wtedy towarzyszyć będą niemal każdemu spotkaniu. Zaczęło się dość niemrawo, ale już po kilku minutach jedni i drudzy przyspieszyli. W 8. minucie świetny strzał z dystansu oddał Piotr Marciniak, ale bramkarz PEFS Aleksander Jezierski zdołał wybić piłkę z okienka na rzut rożny. Po rogu Mat-Oil miał kolejną szansę, która jednak… zakończyła się kontrą rywali. Piłkę wyprowadził Kuba Tomaszkiewicz, zagrał do Marcina Michalaka, a ten wypatrzył przed bramką Paula Newshama. Kapitan PEFS nie miał problemów z umieszczeniem piłki w pustej bramce.

Ten gol sprawił, że PEFS nieco się cofnął, zostawił więcej miejsca Mat-Oil na rozegranie piłki. Bramkarz PEFS kilka razy był w opałach, ale rywali nie grzeszyli skutecznością. Zaskakująco zrobiło się za to w 18. minucie, gdy po strzale Marcina Michalaka i rykoszecie piłka trafiła do siatki Mat-Oil po raz drugi. Dwubramkowej zaliczki drużyna ta nie utrzymała jednak do przerwy – tuż przed końcem połowy gola kontaktowego strzelił Jakub Jurkiewicz.

Drugą połowę znacznie lepiej zaczął PEFS. W 24. minucie Piotr Matysiak z Mat-Oil chciał podać do swojego bramkarza, ale zaliczył przy tym… asystę, bo zagrał prosto pod nogi Newshama. Trzy minuty później Mat-Oil strzelił jednak drugiego gola, po rzucie wolnym. I wtedy podjął jeszcze większe ryzyko. To zaś oznaczało, że PEFS będzie miał dużo więcej okazji do kontrataków.

PEFS nie wykorzystał jednak wielkiej okazji na rozstrzygnięcie tego meczu. Najpierw sytuacji sam na sam z Mateuszem Kulą nie wykorzystał Paul Newsham, później z bliska spudłował Kuba Tomaszkiewicz, wreszcie sam przed Kulą stanął Jeremi Białek. Jemu też nie udało się posłać piłki do siatki. Na dodatek w 33. minucie żółtą kartkę za faul zobaczył Michał Niekłań i Mat-Oil przez dwie minuty musiał grać w osłabieniu. Przetrwał jednak ten okres, zresztą sam groźniej kontrował rywali.

Końcówka należała już do Mat-Oil, który najpierw za sprawą potężnego strzału Piotra Marciniaka z dość ostrego kąta wyrównał na 3:3, a później po akcji Rafała Piotrowskiego i Michała Niekłania rozstrzygnął mecz. PEFS miał jeszcze 20 sekund na wyrównanie, ale nie zdołał tego uczynić.

Mat-Oil – PEFS 4:3 (1:2)

0:1 Paul Newsham (8. minuta, asysta: Marcin Michalak)

0:2 Marcin Michalak (18. minuta)

1:2 Jakub Jurkiewicz (20. minuta, asysta: Piotr Marciniak)

1:3 Paul Newsham (24. minuta)

2:3 Piotr Marciniak (27. minuta, asysta: Rafał Piotrowski)

3:3 Piotr Marciniak (38. minuta)

4:3 Michał Niekłań (40. minuta, asysta: Rafał Piotrowski)

Mat-Oil: Mateusz Kula – Piotr Matysiak, Michał Niekłań ŻK, Rafał Piotrowski, Piotr Marciniak, Jakub Jurkiewicz.

PEFS: Aleksander Jezierski – Paul Newsham, Kuba Tomaszkiewicz, Marcin Michalak, Mateusz Michalak, Jeremi Białek.

Halowa Piłka Nożna Gr A

1.
Arka Strong
5:7
KREMIKI
2.
Arka Strong
7:2
HALEON
3.
Arka Strong
3:0
PKO BP
4.
KREMIKI
8:7
Roti-Ten
5.
FlexLink
3:0
PKO BP

Bowling Gr A

1.
Collegium Da Vinci
0:400
PKO BP
2.
Przelewy24
400:0
Collegium Da Vinci
3.
Orange Polska S.A.
1228:1243
Eurocash
4.
PKO BP
1188:1219
Orange Polska S.A.
5.
MK Bowling
1233:1317
Przelewy24