• 2023.03.22 Mercedes Duda-Cars - FLEXLINK 0:3
    • 2023.03.21 MPK Pozna艅 - Eurocash 1302:1202
    • 2023.03.21 PKO BP - Orange Polska S.A. 1209:1161

Do mistrzostwa jeden krok

Wygrywaj膮c 6:3 z PEFS Nivea BMP nie tylko zrewan偶owa艂a si臋 tej dru偶ynie za pora偶k臋 w pierwszej cz臋艣ci Jesiennej Edycji Ligi BSA, ale ma autostrad臋 do odzyskania tytu艂u mistrzowskiego.

Mistrzowska grupa A jest w tej edycji niezwykle wyr贸wnana, wszystkie dru偶yny maj膮 ju偶 na koncie przynajmniej jedno zwyci臋stwo. Nivea jednak jako jedyna dot膮d nie przegra艂a, co stawia j膮 w doskona艂ej sytuacji. Do rozegrania pozosta艂y jej jeszcze dwa spotkania 鈥 z Roti-Ten i AZzardo Fc, ale prawdopodobnie wygranie tylko jednego wystarczy do zaj臋cia pierwszego miejsca.

PEFS przegra艂 ju偶 za to po raz drugi i praktycznie straci艂 szans臋 na tytu艂. Od pocz膮tku spotkania obie dru偶yny si臋 szachowa艂y 鈥 PEFS cofn膮艂 si臋 na swoj膮 po艂ow臋, Nivea w ataku pozycyjnym nie ryzykowa艂a. Po takich nudnych dziesi臋ciu minutach przysz艂o ma艂e trz臋sienie ziemi. Zacz臋艂o si臋 od pot臋偶nego uderzenia bramkarza PEFS Kuby Tomaszkiewicza niemal z po艂owy boiska w samo okienko. Nivea wznowi艂a gr臋 i ju偶 po chwili jej kapitan Arkadiusz Strzelecki zdo艂a艂 przedrze膰 si臋 przez dw贸ch rywali, Radka Balickiego i Macieja Kielara, cho膰 by艂 w kleszczach. A p贸藕niej uderzy艂 z sze艣ciu metr贸w, pi艂ka po s艂upku wpad艂a do siatki. W odpowiedzi Marcin Winny w dobrej sytuacji trafi艂 w bramkarza Nivei, za艣 Dominik Serba po rajdzie stan膮艂 oko w oko z Tomaszkiewiczem, ale przegra艂 to starcie. W 13. minucie Nivea prowadzi艂a jednak 2:1 鈥 troch臋 przypadkowo pi艂ka trafi艂a do Kamila Czerniaka, a ten z 11 metr贸w uderzy艂 idealnie pod poprzeczk臋. Chwil臋 p贸藕niej Serba trafi艂 w s艂upek, ale w 15. minucie ju偶 si臋 nie pomyli艂. Zdo艂a艂 zabra膰 pi艂k臋 bramkarzowi PEFS, kt贸ry pomkn膮艂 z akcj臋 na drug膮 po艂ow臋 boiska, a p贸藕niej sam pobieg艂 w kierunku pustej bramki. Po pierwszej po艂owie Nivea mia艂a jednak tylko jedn膮 bramk臋 zaliczki, gdy偶 po zagraniu Tomaszkiewicza niczym lis pola karnego zachowa艂 si臋 Paul Newsham. Lekko tr膮ci艂 futbol贸wk臋 przed Konradem Olejniczakiem, a ta wpad艂a do bramki.

W drugiej po艂owie PEFS zosta艂 zmuszony do gry w ataku pozycyjnym. Uczestniczy艂 w nim oczywi艣cie bramkarz Tomaszkiewicza, ale rywale do艣膰 skutecznie odcinali go od mo偶liwo艣ci strza艂u czy dogrania przed bramk臋. Nivea spokojnie si臋 broni艂a, rywale sprawiali wra偶enie bezradnych. W 29. minucie Micha艂 Trawi艅ski przej膮艂 pi艂k臋 zagran膮 do ty艂u przez Paula Newshama, a p贸藕niej zdo艂a艂 trafi膰 do pustej bramki. Gdy w 34. minucie Arkadiusz Strzelecki podwy偶szy艂 na 5:2, wydawa艂o si臋, 偶e ju偶 jest po meczu. PEFS zdo艂a艂 jeszcze zmniejszy膰 straty i nieco przed艂u偶y膰 swoje nadzieje, ale ko艅c贸wka zn贸w nale偶a艂a do Nivei. Jeszcze jednego gola strzeli艂 Serba, kt贸ry chwil臋 wcze艣niej po raz drugi w meczu obi艂 pi艂k膮 s艂upek.

Nivea BMP 鈥 PEFS 6:3 (3:2)

0:1 Kuba Tomaszkiewicz (11. minuta)

1:1 Arkadiusz Strzelecki (11. minuta)

2:1 Kamil Czerniak (13. minuta)

3:1 Dominik Serba (15. minuta)

3:2 Paul Newsham (16. minuta, asysta: Kuba Tomaszkiewicz)

4:2 Micha艂 Trawi艅ski (29. minuta)

5:2 Arkadiusz Strzelecki (34. minuta)

5:3 Marcin Winny (36. minuta, asysta: Radek Balicki)

6:3 Dominik Serba (38. minuta, asysta: Krystian Maik)

Nivea BMP: Konrad Olejniczak 鈥 Krzysztof Filipiak, Arkadiusz Strzelecki, Micha艂 Trawi艅ski, Krystian Maik, Kamil Czerniak, Dominik Serba.

PEFS: Kuba Tomaszkiewicz 鈥 Radek Balicki, Paul Newsham, Marcin Michalak, Maciej Kielar, Marcin Winny.