• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Drugie mistrzostwo Przelew贸w24!

Po dru偶ynie bowlingowej tak偶e i siatkarze Przelew贸w24 okazali si臋 najlepsi w Wiosennej Edycji Ligi BSA. Po tytu艂 si臋gn臋li wygrywaj膮c rewan偶owe starcie w finale z Superkioskiem1 2:0.

To by艂 dwumecz absolutnie godny fina艂u 鈥 najlepszych dru偶yn, kt贸re do tej pory toczy艂y zaci臋te trzysetowe boje. Po pierwszym starciu w lepszej sytuacji by艂 Superkiosk, kt贸ry nie tylko wygra艂 przed tygodniem 2:1, ale mia艂 10 ma艂ych punkt贸w w zapasie. Przelewy24 mia艂y wi臋c trudne zadanie w rewan偶u, ale nie z gatunku tych 鈥瀗iemo偶liwych鈥 do zrealizowania.

Co ciekawe, przed tygodniem Superkiosk1 wygra艂, cho膰 mecz z trybun ogl膮da艂 kapitan zespo艂u Jan Bylczy艅ski. W Przelewach24 jedn膮 z g艂贸wnych r贸l gra艂 wtedy Marek Szumiga艂a, tak偶e kapitan. Teraz sytuacja si臋 odwr贸ci艂a 鈥 Szumiga艂y nie by艂o, gra艂 za to Bylczy艅ski. Nie by艂 jednak w stanie pom贸c dru偶ynie, kt贸ra akurat mia艂a s艂abszy dzie艅. Tak to bowiem wygl膮da艂o 鈥 w zespole Przelew贸w24 nie szwankowa艂 偶aden element: by艂o dobre przyj臋cie, 艣wietne rozegrania, dobry atak i momentami rewelacyjna zagrywka. W Superkiosku rozegrania szwankowa艂o, atak by艂 do艣膰 dobry, ale ju偶 zagrywka 鈥 znacznie gorsza ni偶 przed tygodniem. Najwi臋kszym problemem by艂o za to przyj臋cia zagrywki 鈥 to tu Przelewom uda艂o si臋 zyska膰 najwi臋cej. Pierwszy set by艂 do艣膰 jednostronny 鈥 Przelewy szybko uzyska艂y bezpieczn膮 przewag臋 (12:4), znakomicie atakowali Piotr Robak i Tomasz Rybak. Ten drugi, na lewym ataku, upatrzy艂 sobie zagrania po przek膮tnej i zdobywa艂 nimi punkt za punktem. Superkiosk pr贸bowa艂 co艣 wsk贸ra膰 blokiem, ale rzadko ta forma obrony by艂a skuteczna. Mniej widoczny tym razem by艂 lider Superkiosku Maciej Liszkowski.

Superkiosk mia艂 dwa momenty, gdy pr贸bowa艂 goni膰 wynik. Najpierw, gdy po dobrym zagraniu Liszkowskiego zmniejszy艂 straty do sze艣ciu punkt贸w (11:17). P贸藕niej w samej ko艅c贸wce seta, cho膰 wtedy losy by艂y ju偶 rozstrzygni臋te. Parti臋 zako艅czy艂o zagrania Macieja Owsiannego w ta艣m臋.

Do tej pory, w trzech spotkaniach mi臋dzy tymi zespo艂ami, by艂o tak, 偶e dru偶yna wygrywaj膮ca pierwszego seta… przegrywa艂a ca艂e spotkanie. Przelewy24 zada艂y k艂am tej teorii. Druga partia by艂a nieco bardziej zaci臋ta, a w pierwszej jej cz臋艣ci Superkiosk nawet prowadzi艂. Jeszcze po skutecznym bloku Piotra B艂aszkiewicza na Michale Bzowym by艂o tylko 6:5 dla Przelew贸w. Przewaga Przelew贸w zacz臋艂a wzrasta膰, gdy na zagrywce pojawi艂a si臋 Ma艂gorzata Gramatyka. Jej dwa asy, a do tego znakomity atak Piotra Robaka da艂y p贸藕niejszemu mistrzowi siedem oczek przewagi (14:7). Przerwa na 偶膮danie niewiele zmieni艂a 鈥 nadal utrzymywa艂a si臋 bezpieczna przewaga Przelew贸w. Z ka偶d膮 pi艂k膮 gracze Superkiosku wygl膮dali na coraz bardziej pogodzonych z pora偶k膮. Mecz zako艅czy艂a wygrywaj膮ca zagrywka 鈥 a jak偶e! 鈥 Ma艂gorzaty Gramatyki.

Superkiosk1 鈥 Przelewy24 0:2

Sety: 17:25, 27:25.

Pierwszy mecz: 2:1 dla Superkiosku1.

Superkiosk1: Jan Bylczy艅ski, Maciej Liszkowski, Jakub Todryk, Marcin Todryk, Tomasz Kr贸lak, Maciej Owsianny, Micha艂 D艂u偶ewski, Piotr B艂aszkiewicz.

Przelewy24: Ma艂gorzata Gramatyka, Micha艂 Kawa, Micha艂 Bzowy, Tomasz Rybak, S艂awomir Lewczyk, Piotr Robak.

Ko艅cowa kolejno艣膰 Wiosennej Edycji Ligi BSA: 1. Przelewy24, 2. Superkiosk1, 3. Concordia Ubezpieczenia, 4. TEB Akademia, 5. Volkswagen GS.