Drugie mistrzostwo Przelewów24!

Po drużynie bowlingowej także i siatkarze Przelewów24 okazali się najlepsi w Wiosennej Edycji Ligi BSA. Po tytuł sięgnęli wygrywając rewanżowe starcie w finale z Superkioskiem1 2:0.

Drugie mistrzostwo Przelewów24!

To był dwumecz absolutnie godny finału – najlepszych drużyn, które do tej pory toczyły zacięte trzysetowe boje. Po pierwszym starciu w lepszej sytuacji był Superkiosk, który nie tylko wygrał przed tygodniem 2:1, ale miał 10 małych punktów w zapasie. Przelewy24 miały więc trudne zadanie w rewanżu, ale nie z gatunku tych „niemożliwych” do zrealizowania.

Co ciekawe, przed tygodniem Superkiosk1 wygrał, choć mecz z trybun oglądał kapitan zespołu Jan Bylczyński. W Przelewach24 jedną z głównych ról grał wtedy Marek Szumigała, także kapitan. Teraz sytuacja się odwróciła – Szumigały nie było, grał za to Bylczyński. Nie był jednak w stanie pomóc drużynie, która akurat miała słabszy dzień. Tak to bowiem wyglądało – w zespole Przelewów24 nie szwankował żaden element: było dobre przyjęcie, świetne rozegrania, dobry atak i momentami rewelacyjna zagrywka. W Superkiosku rozegrania szwankowało, atak był dość dobry, ale już zagrywka – znacznie gorsza niż przed tygodniem. Największym problemem było za to przyjęcia zagrywki – to tu Przelewom udało się zyskać najwięcej. Pierwszy set był dość jednostronny – Przelewy szybko uzyskały bezpieczną przewagę (12:4), znakomicie atakowali Piotr Robak i Tomasz Rybak. Ten drugi, na lewym ataku, upatrzył sobie zagrania po przekątnej i zdobywał nimi punkt za punktem. Superkiosk próbował coś wskórać blokiem, ale rzadko ta forma obrony była skuteczna. Mniej widoczny tym razem był lider Superkiosku Maciej Liszkowski.

Drugie mistrzostwo Przelewów24!
Drugie mistrzostwo Przelewów24!

Superkiosk miał dwa momenty, gdy próbował gonić wynik. Najpierw, gdy po dobrym zagraniu Liszkowskiego zmniejszył straty do sześciu punktów (11:17). Później w samej końcówce seta, choć wtedy losy były już rozstrzygnięte. Partię zakończyło zagrania Macieja Owsiannego w taśmę.

Do tej pory, w trzech spotkaniach między tymi zespołami, było tak, że drużyna wygrywająca pierwszego seta… przegrywała całe spotkanie. Przelewy24 zadały kłam tej teorii. Druga partia była nieco bardziej zacięta, a w pierwszej jej części Superkiosk nawet prowadził. Jeszcze po skutecznym bloku Piotra Błaszkiewicza na Michale Bzowym było tylko 6:5 dla Przelewów. Przewaga Przelewów zaczęła wzrastać, gdy na zagrywce pojawiła się Małgorzata Gramatyka. Jej dwa asy, a do tego znakomity atak Piotra Robaka dały późniejszemu mistrzowi siedem oczek przewagi (14:7). Przerwa na żądanie niewiele zmieniła – nadal utrzymywała się bezpieczna przewaga Przelewów. Z każdą piłką gracze Superkiosku wyglądali na coraz bardziej pogodzonych z porażką. Mecz zakończyła wygrywająca zagrywka – a jakże! – Małgorzaty Gramatyki.

Superkiosk1 – Przelewy24 0:2

Sety: 17:25, 27:25.

Pierwszy mecz: 2:1 dla Superkiosku1.

Superkiosk1: Jan Bylczyński, Maciej Liszkowski, Jakub Todryk, Marcin Todryk, Tomasz Królak, Maciej Owsianny, Michał Dłużewski, Piotr Błaszkiewicz.

Przelewy24: Małgorzata Gramatyka, Michał Kawa, Michał Bzowy, Tomasz Rybak, Sławomir Lewczyk, Piotr Robak.

Końcowa kolejność Wiosennej Edycji Ligi BSA: 1. Przelewy24, 2. Superkiosk1, 3. Concordia Ubezpieczenia, 4. TEB Akademia, 5. Volkswagen GS.

Halowa Piłka Nożna Gr A

1.
Arka Strong
5:7
KREMIKI
2.
Arka Strong
7:2
HALEON
3.
Arka Strong
3:0
PKO BP
4.
KREMIKI
8:7
Roti-Ten
5.
FlexLink
3:0
PKO BP

Bowling Gr A

1.
Collegium Da Vinci
872:1107
Orange Polska S.A.
2.
PKO BP
1139:1167
MK Bowling
3.
Orange Polska S.A.
1306:1236
Eurocash
4.
Eurocash
1149:850
Collegium Da Vinci
5.
PKO BP
1093:1097
Przelewy24