Podium dla Concordii Ubezpieczenia

Concordia Ubezpieczenia trzecią drużyną Siatkarskiej Ligi BSA! W decydującym starciu nie dała żadnych szans TEB Akademii.

W rywalizacji o miejsca od trzeciego do piątego obie te drużyny dość pewnie pokonały Volkswagena GS – bez straty seta. O trzeciej lokacie w całej Wiosennej Edycji Ligi BSA zadecydował więc bezpośredni pojedynek Concordii i TEB Akademii. I po raz trzeci górą okazała się drużyna reprezentująca firmę ubezpieczeniową. Tym samym Concordia potwierdziła, że jak najbardziej zasłużyła na miejsce na podium.

Podium dla Concordii Ubezpieczenia
Podium dla Concordii Ubezpieczenia

Concordia była w tym spotkaniu dużo lepszym zespołem – szczególnie w ataku, ale też i na zagrywce. Po kilku wymianach punkt za punkt, od stanu 4:3, faworyt uzyskał dość znaczną przewagę. Serwisem dobrze celował w rywali Bartosz Gryczka, zrobiło się 8:3, a później 10:4. Rzadko gracze Concordii popełniali błędy techniczne, nieliczne zdarzyły się w połowie seta i pozwoliły zmniejszyć straty TEB Akademii do czterech punktów (12:8). – Odwagi! – pokrzykiwali wtedy siatkarze TEB. Punkt zdobyła jednak atakiem Aleksandra Wapińska, po chwili – mimo kilku świetnych obron TEB Akademii – na 14:8 podwyższył w końcu Bartosz Gryczka, a następnie asem serwisowym popisał się Sergiusz Lenhardt. TEB Akademia poprosiła o przerwę, ale ta dodatkowa minuta nie wybiła przeciwników z uderzenia. Nadal świetnie zagrywał Lenhardt, a przewaga rosła. Zrobiło się 19:8, później 22:9 i właściwie było po secie.

Po zmianie stron rywalizacja dłużej była wyrównana. Momentami TEB Akademia miała nawet nieznaczną przewagę, prowadziła 6:5, 9:8, 10:9. Wtedy musiała sobie już radzić bez Macieja Ruszczyńskiego, który skręcił staw skokowy i z boku oglądał poczynania kolegów. Były wówczas udane ataki Tomasza Parata, było wsparcie ze strony Radosława Konika. Aż do stanu 11:11 TEB Akademia mogła mieć jeszcze nadzieję, że losy trzeciej lokaty w Lidze BSA nie są rozstrzygnięte. Nic z tego. Wkrótce na zagrywkę w ekipie rywali powędrowała Aleksandra Wapińska i zeszła z niej przy stanie 23:12 – z bolącą ręką. Były w międzyczasie asy serwisowe, były udane ataki Bartosza Gryczki. Tego seta Concordia Ubezpieczenia wygrała 25:13, a całe spotkanie 2:0.

Concordia Ubezpieczenia – TEB Akademia 2:0

Sety: 25:15, 25:13.

Concordia Ubezpieczenia: Ariel Knioch, Aleksandra Wapińska, Bartosz Gryczka, Norbert Nowak, Bartosz Owczarz, Sergiusz Lenhardt, Krzysztof Adamczak, Łukasz Grzelak.

TEB Akademia: Sławomir Bielecki, Beniamin Błaszczyk, Radosław Konik, Tomasz Parat, Maciej Ruszczyński, Hubert Woźniak.

[rl

Halowa Piłka Nożna Gr A

1.
Arka Strong
7:2
HALEON
2.
Arka Strong
3:0
PKO BP
3.
KREMIKI
8:7
Roti-Ten
4.
FlexLink
3:0
PKO BP
5.
KREMIKI
7:2
PKO BP

Bowling Gr A

1.
Collegium Da Vinci
902:1017
Orange Polska S.A.
2.
PKO BP
1187:1093
Eurocash
3.
Przelewy24
1284:1214
MK Bowling
4.
Orange Polska S.A.
1304:1254
MK Bowling
5.
Eurocash
1094:863
Collegium Da Vinci