• 2023.03.28 Przelewy24 - OLX 1161:952
    • 2023.03.27 OLX - MK Bowling 1011:697
    • 2023.03.27 Nivea BMP - PKO BP 7:0

IKEA wreszcie zwyci臋ska

Kto艣 musia艂 w ko艅cu wygra膰, bo do boju stan臋艂y dwa zespo艂y bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Determinacja, jak膮 pokaza艂a IKEA BSC zapowiada艂a, 偶e remis nie wchodzi w gr臋. I trzeba przyzna膰, 偶e debiutant w Lidze BSA jak najbardziej zas艂u偶enie pokona艂 Eurocash 5:1.

Tak膮 wol臋 walki, wzajemnego wspierania si臋 po udanych akcjach, poklepywania po plecach, przybijania pi膮tek nie pokazuje chyba 偶aden inny zesp贸艂 w Lidze BSA. Gracze IKEI w艂a艣nie tak nakr臋cali si臋 do walki. Obie dru偶yny 鈥 IKEA oraz Eurocash 鈥 nie mia艂y przed tym spotkaniem cho膰by jednego punktu. Ba, Eurocash wszystkie trzy swoje mecze przegra艂 dwucyfrowo. Wida膰 by艂o, 偶e jednym i drugim zale偶y na wygranej i prze艂amaniu z艂ej passy. Znacznie lepiej prezentowali si臋 gracze IKEI 鈥 ich pomys艂 na gr臋 by艂 po prostu skuteczny.

Nie mo偶na jednak powiedzie膰, by IKEA dominowa艂a w tym meczu. Pierwsza po艂owa by艂a wyr贸wnana, ale je艣li ju偶 pojawia艂o si臋 jakie艣 zagro偶enie pod bramk膮, to tam, gdzie sta艂 Tomasz Brencz. Eurocash nie potrafi艂 przerywa膰 kontr rywali w okolicy linii 艣rodkowej, st膮d bramkarz Brencz bardzo cz臋sto by艂 w opa艂ach. W ko艅cu skapitulowa艂 鈥 w 7. minucie wystartowa艂 do pi艂ki zagranej na jego po艂ow臋, ale nie zdo艂a艂 wyprzedzi膰 Miguela Galbisa Vico, kt贸ry tr膮ci艂 futbol贸wk臋 obok wybiegaj膮cego rywala. Chwil臋 p贸藕niej sam na sam z Brenczem znalaz艂 si臋 Micha艂 J臋ksa, ale do艣wiadczony golkiper wygra艂 ten pojedynek. Po raz drugi skapitulowa艂 w 12. minucie 鈥 po strzale J臋ksy z linii pola karnego przy bli偶szym s艂upku. Eurocash by艂 za to zaskakuj膮co bezradny w ofensywie 鈥 pojedyncze indywidualne akcje Dominika Babi艅skiego to by艂o zdecydowanie za ma艂o.

W 16. minucie znakomita tr贸jkowa akcja IKEI da艂a tej dru偶ynie trzecie trafienie 鈥 J臋ksa wbi艂 pi艂k臋 do pustej bramki. I dopiero wtedy pod bramk膮 Paw艂a Kobielskiego z IKEI zacz臋艂o dzia膰 si臋 co艣 ciekawego. Najpierw gro藕nie uderza艂 Dawid Nawraca艂a, ale Kobielski nie da艂 si臋 zaskoczy膰. Ju偶 w doliczonym czasie Dominik Babi艅ski znalaz艂 spos贸b na golkipera rywali, ale pi艂k臋 z linii bramkowej wybi艂 Pawe艂 Pa艅czak. Po tej interwencji zebra艂 od koleg贸w tyle gratulacji, co po strzelonym golu.

W drugiej po艂owie gra przewa偶nie toczy艂a si臋 na po艂owie IKEI 鈥 Eurocash musia艂 zaatakowa膰, a IKEA po prostu si臋 cofn臋艂a. Wci膮偶 mia艂a jednak wi臋cej okazji, tak偶e po pr贸bach uderze艅 z dystansu do pustej bramki. Eurocash mia艂 swoj膮 szans臋 na zmniejszenie strat, ale zn贸w kapitalnie broni艂 Pawe艂 Kobielski. Gol na 4:0, autorstwa Paw艂a Pa艅czaka, w艂a艣ciwie rozstrzygn膮艂 to spotkanie. Jednych i drugich sta膰 by艂o jeszcze na jedno trafienie, co oznacza艂o pewne zwyci臋stwo IKEI.

Eurocash 鈥 IKEA BSC 1:5 (0:3)

0:1 Miguel Galbis Vico (7. minuta)

0:2 Micha艂 J臋ksa (12. minuta)

0:3 Micha艂 J臋ksa (16. minuta, asysta: Adrian Szymczak)

0:4 Pawe艂 Pa艅czak (28. minuta, asysta: Miguel Galbis Vico)

1:4 Damian Melaniuk (35. minuta)

1:5 Pawe艂 Pa艅czak (39. minuta, asysta: Miguel Galbis Vico)

Eurocash: Tomasz Brencz 鈥 艁ukasz Kurasiak, Dawid Nawraca艂a, Dominik Posiada艂a, Dominik Babi艅ski, Tomasz Wawrzyniak, Damian Melaniuk.

IKEA BSC: Pawe艂 Kobielski 鈥 Micha艂 J臋ksa, Adrian Szymczak, Miguel Galbis Vico, Pawe艂 Pa艅czak, Mateusz Ostapkowicz.