• 2006.02.07 Solaris Bus - ROTI 7:2
    • 2006.02.15 PKO Bank Polski Oddzial 1 w Poznaniu - ROTI 6:4
    • 2006.02.15 Maga - PBG SA 6:2

Jeden krok Nivei

Dek-Pol mia艂 ogromn膮 szans臋 by mocno zamiesza膰 w tabeli halowej pi艂karskiej grupy A. – Wygrali艣my, ale troch臋 na farcie 鈥 komentowali po spotkaniu gracze Nivei BMP. Lider rozgrywek i g艂贸wny faworyt wygra艂 bowiem ca艂e spotkanie 6:4.

Dek-Pol ko艅czy艂 tym spotkaniem Jesienn膮 Edycj臋 Ligi BSA i mia艂 realn膮 szans臋 鈥 w przypadku zwyci臋stwa 鈥 by cho膰 na chwil臋 wskoczy膰 w tabeli na pierwsze miejsce, w艂a艣nie przed Nive臋. Szanse na wygranie ca艂ych rozgrywek by艂yby i tak iluzoryczne, bo trzej najgro藕niejsi rywale maj膮 przed sob膮 jeszcze mecze, ale dzi臋ki temu finisz by艂by ekscytuj膮cy. Nawet remis w tym spotkaniu stawia艂 Nive臋 w niekomfortowej sytuacji 鈥 w tym momencie zr贸wna艂aby si臋 punktami z Roti-Ten i Pyrlandem, ale przecie偶 z Roti-Ten ju偶 przegra艂a i to w艂a艣nie ten zesp贸艂 by艂by o krok od ko艅cowego sukcesu. Jeszcze na 10 minut przed ko艅cem gracze Nivei, przy stanie 4:4, pokrzykiwali, 偶e 鈥瀝emis nic nam nie daje鈥. Koniec ko艅c贸w zdo艂ali jednak wygra膰.

Trzeba jednak przyzna膰, 偶e Dek-Pol gra艂 od pocz膮tku bardzo dobrze. To by艂a wymiana cios贸w, przy czym Nivea cz臋艣ciej by艂a zmuszona do szukania szcz臋艣cia w atakach pozycyjnych. Trzykrotnie te偶 musia艂a odrabia膰 straty, ale czyni艂a to niemal natychmiast 鈥 zwykle po dw贸ch, trzech minutach. Dek-Pol 艂adnie wyprowadza艂 kombinacyjne kontry, g艂贸wnie za spraw膮 Miko艂aja Ratajczaka i 艁ukasza Wojciechowskiego. Szczeg贸lnie efektowny by艂 gol na 3:2, gdy akcj臋 rozprowadzi艂 Miko艂aj Ratajczak, nast臋pnie 艁ukasz 艁eszyk przed艂u偶y艂 zagranie od kolegi pi臋t膮, a zamykaj膮cy na dalszym s艂upku Tomasz Zakrzewski wpakowa艂 pi艂k臋 do siatki. Odpowiedzi Nivei by艂y mniej efektowne, ale bardzo efektywne. A偶 w ko艅cu Dominik serba wyprowadzi艂 lidera na prowadzenie, a tu偶 przed przerw膮 Micha艂 Trawi艅ski m贸g艂 da膰 nawet prowadzenie 5:3. Pi艂ka po jego strzale zatrzyma艂a si臋 jednak na poprzeczce.

Po zmianie stron Dek-Pol bardzo szybko wyr贸wna艂 鈥 za spraw膮 indywidualnej akcji Tomasza Zakrzewskiego. Jeszcze raz Dek-Pol uratowa艂a poprzeczka, ale w 28. i 29. minucie to Nivea dwukrotnie mia艂a szcz臋艣cie. Najpierw po wzorcowej kontrze 艁ukasza Wojciechowskiego i Konrada Go藕dziora, gdy ten drugi nie zdo艂a艂 precyzyjnie dogra膰 pi艂ki do kolegi, a p贸藕niej po uderzeniu 艁ukasza 艁eszyka. W 32. minucie kluczowy strza艂 w tym spotkaniu odda艂 Krzysztof Filipiak z Nivei. Mia艂 szcz臋艣cie, bo pi艂ka otar艂a si臋 jeszcze o nog臋 rywala i wpad艂a pod poprzeczk臋. Teraz to Dek-Pol musia艂 zaatakowa膰, ale nie tak od razu. Najpierw zosta艂 skazany na obron臋, bo po ostrym faulu i 偶贸艂tej kartce dla Konrada Go藕dziora Nivea gra艂a przez dwie minuty w przewadze. Gdy do ko艅ca spotkania zosta艂y cztery minuty, Dek-Pol wycofa艂 bramkarza. To si臋 nie op艂aci艂o, gdy偶 Tomasz Zakrzewski straci艂 pi艂k臋 na rzecz Kamila Czerniaka, a ten bez problemu ulokowa艂 futbol贸wk臋 w pustej bramce, ustalaj膮c tym samym wynik na 6:4.

Aby zdoby膰 mistrzostwo Ligi BSA Nivea musi w ostatnim spotkaniu pokona膰 Anecoop Polska.

Dek-Pol 鈥 Nivea BMP 4:6 (3:4)

1:0 艁ukasz Wojciechowski (3. minuta, asysta: 艁ukasz 艁eszyk)

1:1 Kamil Czerniak (5. minuta, asysta: Dominik Serba)

2:1 Jaros艂aw Przybyszewski (8. minuta, asysta: Miko艂aj Ratajczak)

2:2 Micha艂 Trawi艅ski (10. minuta, asysta: Maciej Jaszczy艅ski)

3:2 Tomasz Zakrzewski (12. minuta, asysta: 艁ukasz 艁eszyk)

3:3 Dominik Serba (15. minuta)

3:4 Dominik Serba (18. minuta, asysta: Krystian Maik)