• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Kolejny triumf Schur Flexibles na powietrzu!

Przed ostatnim tygodniem zmaga艅 kandydat贸w do wygrania Ligi na Powietrzu by艂o dw贸ch 鈥 Mat-Oil i Schur Flexibles. I traf chcia艂, 偶e akurat w decyduj膮cym meczu ich bezpo艣rednie starcie decydowa艂o o mistrzostwie. Lepszy okaza艂 si臋 zesp贸艂 Schur Flexibles.

Obie dru偶yny od pocz膮tku Wiosennej Edycji Ligi BSA spisywa艂y si臋 bardzo dobrze, ale w po艂owie zmaga艅 dru偶ynie Schur przydarzy艂a si臋 wpadka, czyli pora偶ka z Komornikami. Pod koniec jednak tak偶e i Mat-Oil znalaz艂 pogromc臋, czyli inn膮 prawnicz膮 dru偶yn臋 Radc贸w Prawnych. Niewiele brakowa艂o, by do walki o mistrzostwo w艂膮czy艂a si臋 Palestra, ale poniewa偶 przegra艂a ona bezpo艣rednie pojedynki z Schur Flexibles i Mat-Oil, nie mia艂a ju偶 szans wyprzedzi膰 tych dru偶yn.

W finale trudno by艂o wskaza膰 faworyta. W Schure co prawda brakowa艂o najlepszych strzelc贸w 鈥 Bartosza Kellnera i Piotra Horbika, ale i Mat-Oil by艂 pozbawiony swojego podstawowego bramkarza 艁ukasza Niedzielaka. Do艣膰 szybko okaza艂o si臋, 偶e wi臋cej atut贸w ma ekipa Schur. Ju偶 w 26. sekundzie obj臋艂a ona prowadzenie, gdy po zagraniu Piotra Musia艂owskiego z pierwszej pi艂ki uderzy艂 Karol Mielnik. Schur wi臋c prowadzi艂, a do wygrania ligi potrzebowa艂 remisu. Na dodatek w pe艂ni kontrolowa艂 boiskowe wydarzenia. W 13. minucie na 2:0 podwy偶szy艂 precyzyjnym uderzeniem z dystansu Arkadiusz Powa艂owski, ale do艣膰 szybko kontaktowe trafienie zanotowa艂 Pawe艂 Sentkiewicz. Mat-Oil zacz膮艂 gra膰 wtedy w nieco bardziej uporz膮dkowany spos贸b, ale nie potrafi艂 w zdecydowany spos贸b przej膮膰 inicjatywy. Na dodatek do艣膰 szybko na 3:1 podwy偶szy艂 z rzutu wolnego Szymon Porawski, cho膰 przy uderzeniu pom贸g艂 mu rykoszet. Ambitne ataki Mat-Oil sprawi艂y, 偶e w ostatniej akcji przed przerw膮 drugiego gola strzeli艂 Micha艂 Niek艂a艅.

Trafienie to by艂o o tyle istotne, 偶e Mat-Oil zn贸w poczu艂 szans臋 odwr贸cenia los贸w meczu i… tytu艂u. Potrzebne by艂y dwie bramki 鈥 st膮d nap贸r tej dru偶yny od pierwszego gwizdka s臋dziego. By艂 wi臋c precyzyjny strza艂 Karola Donarskiego, obroniony tu偶 przy s艂upku przez Artura Trawi艅skiego, a p贸藕niej uderzenie z bliska Micha艂a Niek艂ania nad poprzeczk膮. Najlepsz膮 okazj臋 zmarnowa艂 jednak Rafa艂 Piotrowski, kt贸ry w 28. minucie z rzutu karnego trafi艂 pi艂k膮 w s艂upek. Karnego dosta艂 te偶 zesp贸艂 Schur Flexibles i w 33. minucie na gola zamieni艂 go Szymon Porawski. By艂o wi臋c 4:2.

Mat-Oil mia艂 jeszcze jedn膮 okazj臋 by wroci膰 do meczu 鈥 w 40. minucie. Po raz drugi rzut karny wykonywa艂 Rafa艂 Piotrowski i… po raz drugi trafi艂 w s艂upek! Zaraz po tym hat-tricka skompletowa艂 Porawski, a rozbity Mat-Oil nie by艂 ju偶 w stanie dokona膰 cudu.

Schur Flexibles 鈥 Mat-Oil 7:2 (3:2)

1:0 Karol Mielnik (1. minuta, asysta: Piotr Musia艂owski)

2:0 Arkadiusz Powa艂owski (13. minuta)

2:1 Pawe艂 Sentkiewicz (14. minuta, asysta Rafa艂 Piotrowski)

3:1 Szymon Porawski (17. minuta, z rzutu wolnego)

3:2 Micha艂 Niek艂a艅 (25. minuta)

4:2 Szymon Porawski (33. minuta, z rzutu karnego)

5:2 Szymon Porawski (42. minuta)

6:2 Marcin Skalski (48. minuta, asysta: Jonasz Dudek)

7:2 Szymon Porawski (50. minuta, asysta: Norbert Darzecki)

Schur Flexibles: Artur Trawi艅ski 鈥 Karol Mielnik, Marcin Skalski, Norbert Darzecki, Arkadiusz Powa艂owski, Piotr Musia艂owski, Jonasz Dudek, Szymon Porawski. Mat-Oil: Jakub Jurkiewicz 鈥 Piotr Matysiak, Micha艂 Niek艂a艅, Pawe艂 Sentkiewicz, Rafa艂 Piotrowski, Jakub Nizi艅ski, Karol Donarski, Piotr Marciniak.