• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Mat-Oil blisko tytu艂u

Jedna po艂owa dla Mat-Oil, jedna dla Pyrlandu Park Linowy 鈥 koniec ko艅c贸w to jednak ten pierwszy zesp贸艂 cieszy艂 si臋 ze zwyci臋stwa i jest ju偶 o jeden krok od wygrania grupy A w Zimowej Edycji Ligi BSA.

Cztery mecze i komplet punkt贸w 鈥 to dorobek ekipy Mat-Oil, kt贸ra z wielkim przytupem wr贸ci艂a do przerwie do Ligi BSA. Je艣li w 艣rod臋 lider grupy A pokona Roti-Ten, zapewni sobie tytu艂 bez wzgl臋du na wynik ostatniego starcia z Schur Flexible. A je艣li przegra lub zremisuje, na co pewnie licz膮 rywale z Schur Flexible oraz Nivei, to kwestia mistrzostwa Ligi BSA rozstrzygnie si臋 w ostatnim tygodniu. To raczej w膮tpliwe, bo Mat-Oil gra po prostu bardzo konsekwentnie.

Starcie z Pyrlandem zapowiada艂o si臋 bardzo ciekawie, bo dla rywali 鈥 po pi膮tkowej wpadce z Logitechem, by艂a to ostatnia szansa na w艂膮czenie si臋 do walki o tytu艂. Pyrland rzeczywi艣cie stara艂 si臋 aktywnie gra膰 w ofensywie od pierwszego gwizdka, ale rywale byli 艣wietnie przygotowani do takiej gry. Sytuacji pod bramk膮 艁ukasza Niedzielaka w pierwszej fazie meczu nie by艂o zbyt wiele, a imponuj膮cy zazwyczaj mocnym strza艂em lewa nog膮 z dystansu Filip Nowak mia艂 ko艂o siebie opiekuna. By艂 spychany do ko艅cowej linii boiska, a stamt膮d trudno zaskoczy膰 bramkarza. Najbli偶ej pokonania Niedzielaka by艂 Marcin Kucharski, ale pos艂a艂 pi艂k臋 nad poprzeczk膮.

Mat-Oil za to imponowa艂 efektownymi wyj艣ciami z w艂asnej po艂owy. M贸g艂 te偶 gra膰 spokojniej, bo ju偶 w 3. minucie bardzo precyzyjnym strza艂em z 12 metr贸w bramk臋 zdoby艂 Piotr Marciniak. P贸藕niej po rzucie ro偶nym na 2:0 podwy偶szy艂 Karol Donarski, a prawdziwy dramat Pyrlandu nast膮pi艂 w ostatnich pi臋ciu minutach przed przerw膮. Najpierw bowiem przy pr贸bie zwodu pi艂k臋… zgubi艂 bramkarz  Wojciech Kwiatek, a Rafa艂 Piotrowski po prostu skierowa艂 j膮 do pustej bramki. Pyrland atakowa艂, mia艂 przynajmniej trzy znakomite okazje, ale bramkarz Mat-Oil 艁ukasz Niedzielak broni艂 nawet uderzenia z jednego metra. Za to po drugiej stronie Micha艂 Niek艂a艅 najpierw podwy偶szy艂 na 4:0, a p贸藕niej na 5:0.

Po pierwszej po艂owie by艂o wi臋c ju偶 niemal pewne, 偶e lider dopisze w tabeli trzy punkty. Drug膮 po艂ow臋 Mat-Oil przegra艂 1:2, oba gole trac膮c w okresie gry w liczebnym os艂abieniu. A to za spraw膮 dw贸ch 偶贸艂tych kartek dla Piotra Marciniaka, b臋d膮cych efektem niesportowego zachowania. Pyrland nie by艂 jednak w stanie odwr贸ci膰 los贸w tego meczu 鈥 mia艂 za ma艂o atut贸w w ataku, a rywale momentami grali ju偶 na p贸艂 gwizdka. Mimo pora偶ki wci膮偶 ma jednak szanse, aby zaj膮膰 miejsce na podium w grupie A. Od reszty stawki odskoczy艂 tu bowiem tylko lider, czyli Mat-Oil.

Mat-Oil 鈥 Pyrland Park Linowy 6:2 (5:0)

1:0 Piotr Marciniak (3. minuta)

2:0 Karol Donarski (9. minuta, asysta: Micha艂 Niek艂a艅)

3:0 Rafa艂 Piotrowski (15. minuta)

4:0 Micha艂 Niek艂a艅 (17. minuta, asysta: Karol Donarski)

5:0 Micha艂 Niek艂a艅 (18. minuta, asysta: Piotr Marciniak)

5:1 Rados艂aw Grzybowski (22. minuta, asysta: Filip Nowak)

6:1 Micha艂 Niek艂a艅 (35. minuta)

6:2 Dawid Nowak (39. minuta, asysta: Filip Nowak)

Mat-Oil: 艁ukasz Niedzielak 鈥 Piotr Marciniak 呕K, CzK (38.), Maciej Ha艂as, Mateusz Wleklik, Micha艂 Niek艂a艅, Rafa艂 Piotrowski, Karol Donarski.

Pyrland Park Linowy: Wojciech Kwiatek 鈥 Micha艂 Dolata, Dawid Nowak, Bartosz Poniatowski, Filip Nowak, Marcin Kucharski, Oskar Ruci艅ski, Rados艂aw Grzybowski.