• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Mistrz pobity na starcie

Starcie obro艅cy tytu艂u Roti-Ten z trzecim wiosn膮 AZzardo FC by艂o hitem pierwszego tygodnia halowych zmaga艅 w Jesiennej Edycji Ligi BSA. AZzardo zrewan偶owa艂o si臋 za przegran膮 z ko艅ca czerwca 鈥 ogra艂o rywali a偶 5:1.

Obie dru偶yny s膮 faworytami do awansu do dalszej fazy ze swojej grupy, wydaje si臋 wr臋cz niemo偶liwe, by zabrak艂o ich w kluczowej walce o mistrzostwo Ligi BSA. Mimo to samo spotkanie zosta艂o potraktowane przez jednych i drugich bardzo presti偶owo. By艂o po prostu bardzo dobre i emocjonuj膮ce, cho膰 mo偶e w drugiej cz臋艣ci nieco zbyt agresywne.

Pocz膮tkowo 艂adniej rozwija艂y si臋 akcje Roti-Ten, ale gro藕niejsze strza艂y oddawa艂o AZzardo. W 6. minucie Mateusz Bartnicki z bliska hukn膮艂 w poprzeczk臋 鈥 Maciej Lubczy艅ski z Roti-Ten nie mia艂by tu szans na skuteczn膮 interwencj臋. Chwil臋 p贸藕niej z bliska poprawi艂 Dawid Jarosz, ale tym razem do艣wiadczony golkiper 艣wietnie obroni艂. To jednak b艂膮d bramkarza Lubczy艅skiego sprawi艂, 偶e AZzardo obj臋艂o prowadzenie. W 9. minucie jego podanie na po艂owie boiska przechwyci艂 Patryk Caba艅ski, zagra艂 do Dawida Jarosza, kt贸ry jeszcze po wymianie poda艅 z Mateuszem Bartnickim umie艣ci艂 futbol贸wk臋 w siatce. To mocno podra偶ni艂o obro艅c臋 tytu艂u 鈥 Roti-Ten przenios艂o gr臋 na po艂ow臋 rywali, pod bramk膮 AZzardo co chwil臋 by艂o niebezpiecznie. Pr贸bowali: Jaros艂aw Musia艂, Piotr Walczak i dwukrotnie Dariusz Mota艂a. Dwie okazje by艂y stuprocentowe, ale albo ko艅czy艂y si臋 niecelnymi uderzeniami, albo te偶 znakomicie interweniowa艂 Mateusz Przybylski. AZzardo otrz膮sn臋艂o si臋 tu偶 przed przerw膮, gdy lew膮 stron膮 zaatakowa艂 Jakub Ratakczak (jego strza艂 przy s艂upku odbi艂 Maciej Lubczy艅ski), a po chwili w s艂upek trafi艂 pi艂k膮 kapitan AZzardo Marek Koz艂owicz. To ostrze偶enie nie podzia艂a艂o motywuj膮co na Roti-Ten, kt贸re w kolejnej akcji straci艂o drugiego gola. Koz艂owicz uderzy艂 w bramk臋, ale tu偶 przed lini膮 g艂ow臋 pi艂k臋 traci艂 jeszcze Dawid Jarosz i zmyli艂 bramkarza rywali.

Po przerwie AZzardo do艣膰 szybko podwy偶szy艂o na 3:0, a Jarosz skompletowa艂 hat-tricka. Roti-Ten zacz臋艂o gra膰 ostrzej, rywale odpowiedzieli tym samym, poziom nieco wi臋c spad艂. W 28. minucie nadziej臋 mistrzowi z wiosny przywr贸ci艂 Dariusz Mota艂a, by艂o wi臋c 1:3. W ostatnich pi臋ciu minutach goni膮ce za wynikiem Roti-Ten wycofa艂o bramkarza, wprowadzaj膮c pi膮tego gracza z pola. Tyle 偶e zabrak艂o pomys艂u, jak t臋 przewag臋 wykorzysta膰. A AZzardo dwukrotnie trafi艂o do pustej bramki i koniec ko艅c贸w wygra艂o a偶 5:1.

Roti-Ten 鈥 Azzardo FC 1:5 (0:2)

0:1 Dawid Jarosz (9. minuta, asysta: Mateusz Bartnicki)

0:2 Dawid Jarosz (19. minuta, asysta: Marek Koz艂owicz)

0:3 Dawid Jarosz (22. minuta)

1:3 Dariusz Mota艂a (28. minuta, asysta: Maciej Krysztofiak)

1:4 Marek Koz艂owicz (37. minuta)

1:5 Dawid Jarosz (39. minuta)

Roti-Ten: Maciej Lubczy艅ski 鈥 Piotr Walczak, Artur Chmiel, Dariusz Mota艂a, Maciej Krysztofiak, Mariusz Musia艂, Jaros艂aw Musia艂, Tomasz Wawrzyniak.

AZzardo FC: Mateusz Przybylski 鈥 Marek Koz艂owicz, Adam Ciep艂uch, Mateusz Bartnicki, Dawid Dera, Tomasz Kaczmarek, Dawid Jarosz, Patryk Caba艅ski, Jakub Ratajczak.