• 2023.03.14 MPK Pozna艅 - PKO BP 1194:1147
    • 2023.03.14 MK Bowling - Przelewy24 757:1140
    • 2023.03.14 PKO BP - Przyjaciele z Boiska 5:2

Moc EY

艢wietny mecz EY na starcie Zimowej Edycji Ligi BSA! Wygrana 5:2 z Logitechem by艂a troch臋 zaskakuj膮ca, aczkolwiek zas艂u偶ona.

Logitech to teoretycznie nowy zesp贸艂 w rozgrywkach BSA, ale trzon tego zespo艂u stanowi膮 pi艂karze, kt贸rzy blisko dekad臋 temu regularnie wygrywali zmagania pod szyldem Media Marktu. Tym razem trafili na 艣wietnie przygotowanego rywala, szczeg贸lnie w organizacji gry defensywnej.

Przez pierwszy kwadrans przebiega艂 pod znakiem do艣膰 ostro偶nej gry z obu stron, ale nieco lepiej wygl膮da艂y ataki Logitechu. Nie ko艅czy艂y si臋 jednak celnymi strza艂ami. W bramk臋 trafi艂 za to po drugiej stronie boiska Micha艂 Potrawiak, ale te偶 i w bramkarza rywali Jaros艂awa Wawrowa. Dobitka za艣 by艂a niecelna.

W 15. minucie, po rzucie ro偶nym, pi艂k臋 dosta艂 艁ukasz Szymanowski i nie zdecydowa艂 si臋 na odegranie do kolegi, ale do艣膰 zaskakuj膮cy atak w poprzek boiska. Zako艅czy艂 go uderzeniem pod poprzeczk臋 bramki troch臋 zaskoczonego Bogusza Ochockiego. Odpowied藕 by艂a jednak bardzo szybka 鈥 po niez艂ym podaniu Dawida Kurowskiego 艁ukasz Biernacki przyj膮艂 pi艂k臋 na klatk臋 piersiow膮, a p贸藕niej z woleja trafi艂 na 1:1. 鈥 Z jakim spokojem to zrobi艂 鈥 podziwiali koledzy. Zapewne wynik 1:1 oddawa艂by to, co dzia艂o si臋 w pierwszej po艂owie, ale t臋 cz臋艣膰 gry udanie zako艅czy艂a ekipa EY. O takich golach m贸wi si臋 w艂a艣nie, 偶e s膮 鈥瀌o szatni鈥, cho膰 tu przecie偶 nikt w przerwie do szatni nie schodzi. Micha艂 Potrawiak uderzy艂 spod bocznej linii boiska, w bardzo trudnej sytuacji, a jednak zaskoczy艂 Jaros艂awa Wawrowa.

Po przerwie Logitech atakowa艂 zdecydowanie odwa偶niej, cz臋sto ryzykuj膮c. Tyle 偶e nie przek艂ada艂o to si臋 na sytuacje 鈥 Bogusz Ochocki nie mia艂 zbyt wiele pracy. Za to po drugiej stronie boiska 艁ukasz Biernacki wyko艅czy艂 kontratak (na 3:1), a w 31. i 32. minucie Piotr Kowalak oraz Micha艂 Potrawiak rozstrzygn臋li losy meczu. Logitech, nawet gdy wyprowadza艂 podobne kontry, to nie finalizowa艂 ich uderzeniami, jak cho膰by w przypadku ataku Piotra Borkowskiego i Tadeusza Targoszy艅skiego przeciwko jednemu rywalowi. Dwukrotnie gracze EY trafiali jeszcze w s艂upki bramki rywali, a偶 wreszcie w samej ko艅c贸wce Borkowski zdoby艂 drug膮 bramk臋 dla EY.

EY 鈥 Logitech 5:2 (2:1)

0:1 艁ukasz Szymanowski (15. minuta)

1:1 艁ukasz Biernacki (18. minuta, asysta: Dawid Kurowski)

2:1 Micha艂 Potrawiak (20. minuta)

3:1 艁ukasz Biernacki (26. minuta, asysta: Piotr Kowalak)

4:1 Piotr Kowalak (31. minuta, asysta: Jakub Owczarek)

5:1 Micha艂 Potrawiak (32. minuta, asysta: Jakub Owczarek)

5:2 Piotr Borkowski (39. minuta, asysta: Wojciech B艂a偶ejczak)

EY: Bogusz Ochocki 鈥 Edward Gor膮cy, Micha艂 Potrawiak, 艁ukasz Biernacki, Mateusz Andrzejczak, Dawid Kurowski, Piotr Kowalak, Jakub Owczarek, Kacper Bia艂kowski.

Logitech: Jaros艂aw Wawr贸w 鈥 Maciej Maciejewski, 艁ukasz Szymanowski, Arkadiusz Winczo, Tadeusz Targoszy艅ski, Piotr Borkowski, Wojciech B艂a偶ejczak.