• 2023.03.21 PKO BP - Orange Polska S.A. 1209:1161
    • 2023.03.20 PKO BP - Przyjaciele z Boiska 2:3
    • 2023.03.20 Nivea BMP - Roti-Ten 6:2

Mocna ko艅c贸wka FlexLinku

W pierwszej fazie grupowej Getinge IC oraz FlexLink rywalizowa艂y w jednej grupie. Getinge by艂o zreszt膮 bardzo blisko wyst臋p贸w w mistrzowskiej grupie A 鈥 zabrak艂o do tego jednego zwyci臋stwa. W艂a艣nie w spotkaniu z FlexLinkiem, kt贸re zako艅czy艂o si臋 na samym pocz膮tku Zimowej Edycji Ligi BSA remisem 3:3. Teraz, na starcie drugiej fazy, ju偶 w grupie B, dosz艂o do rewan偶u. I w zas艂u偶ony spos贸b trzy punkty pow臋drowa艂y do FlexLinku.

By艂o to zreszt膮 bardzo dobre, ciekawe i emocjonuj膮ce spotkanie, w kt贸rym do 30. minuty ci臋偶ko by艂o wskaza膰 zwyci臋zc臋. W pierwszym kwadransie zdecydowanie 艂atwiej kreowanie sytuacji bramkowych przychodzi艂o FlexLinkowi, ale to Getinge IC prowadzi艂o 1:0 po golu z dobitki Kamila Laszczkowskiego. FlexLink zaciekle d膮偶y艂 do wyr贸wnania, po kilka szans mieli Karol Siejak i Damian Strzeli艅ski, ale na przeszkodzie stawa艂 im albo bramkarz Getinge, albo s艂upek bramki. W sumie zmarnowali trzy sytuacje sam na sam z Tomaszem Plenzlerem. Tak偶e i Getinge dosta艂o w ko艅cu okazj臋 do podwy偶szenia wyniku, gdy po przechwycie na po艂owie rywali sam na sam z Alanem Markowskiem znalaz艂 si臋 Tomasz Juskowiak. Golkiper FlexLinku wygra艂 jednak to starcie. Z kolei w kontrze trzech na dw贸ch ostatnie podanie przed bramk臋 od Kamila Laszczkowskiego do Jakuba Kosickiego okaza艂o si臋 nieco za mocne.

Chwil臋 p贸藕niej by艂o ju偶 1:1, gdy FlexLink rozklepa艂 defensyw臋 rywali, a Emil Tomczyk wbi艂 pi艂k臋 do pustej bramki. Remis te偶 by艂o nied艂ugo, bo w polu karnym FlexLinku pi艂ka odbita od nogi rywali przypadkowo trafi艂a do Laszczkowskiego, a ten z szansy skorzysta艂. FlexLink zdo艂a艂 jeszcze wyr贸wna膰 zanim s臋dzia og艂osi艂 przerw臋, po idealnym kontrataku.

W drugiej po艂owie nadal oba zespo艂y by艂y aktywne 鈥 zn贸w te偶 najpierw swoje sytuacje zmarnowa艂 FlexLink, na co Getinge IC odpowiedzia艂o… golem. Hat-tricka skompletowa艂 Kamil Laszczkowski. Mog艂o by膰 nawet 4:2, ale Maciej Ciesielski nie wykorzysta艂 sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Ostatnie kilkana艣cie minut zdecydowanie nale偶a艂o do FlexLinku, a wp艂yw na to mog艂a mie膰 sytuacja z niepewn膮 interwencj膮 bramkarza Plenzlera po strzale Emila Tomczyka 鈥 pi艂ka zakr臋ci艂a si臋 w okolicy linii bramkowej, cz臋艣ciowo j膮 min臋艂a, ale nie ca艂a. S臋dzia gola nie zaliczy艂, cho膰 gracze FlexLinku uwa偶ali inaczej. Poszli jednak za ciosem 鈥 najpierw wyr贸wnali po kolejnej 艣wietnej kontrze, a pierwsze w ca艂ym spotkaniu prowadzenie obj臋li po rzucie karnym. Zosta艂 on podyktowany za faul Karola Korcza na Adamie Radzickim. Wielk膮 ochot臋 na strza艂 z 9 metr贸w mia艂 bramkarz Alan Markowski, ale koledzy mieli inne zdanie. 鈥 Zosta膰, Alan 鈥 m贸wili. Gola na 3:2 strzeli艂 wi臋c Damian Strzeli艅ski. W 31. i 32. minucie FlexLink wykorzysta艂 kolejne dwa b艂臋dy Getinge w defensywie i podwy偶szy艂 na 6:3. Graj膮c m膮drze do samego ko艅ca nie roztrwoni艂 ju偶 takiej zaliczki.

Getinge IC 鈥 FlexLink 3:6 (2:2)

1:0 Kamil Laszczkowski (7. minuta)

1:1 Emil Tomczyk (16. minuta, asysta: Adam Radzicki)

2:1 Kamil Laszczkowski (17. minuta)

2:2 Karol Siejak (19. minuta, asysta: Adam Radzicki)

3:2 Kamil Laszczkowski (24. minuta)

3:3 Karol Siejak (27. minuta)

3:4 Damian Strzeli艅ski (29. minuta, z rzutu karnego)

3:5 Dawid Radzicki (31. minuta, asysta: Adam Radzicki)

3:6 Damian Strzeli艅ski (32. minuta, asysta: Alan Markowski)

Getinge IC: Tomasz Plenzler 鈥 Maciej Zygmanowski, Tomasz Juskowiak, 艁ukasz Jackowski, Kamil Laszczkowski, Karol Korcz, Mateusz Ziaja, Maciej Ciesielski, Jakub Kosicki. FlexLink: Alan Markowski 鈥 Adam Radzicki, Pawe艂 Kirchner, Dawid Radzicki, Emil Tomczyk, Arkadiusz Arenz, Damian Strzeli艅ski, Karol Siejak.