• 2023.03.22 Mercedes Duda-Cars - FLEXLINK 0:3
    • 2023.03.21 MPK Pozna艅 - Eurocash 1302:1202
    • 2023.03.21 PKO BP - Orange Polska S.A. 1209:1161

NBP Pozna艅 z pierwszymi punktami

NBP Pozna艅 nadal liczy si臋 w walce o ko艅cowy triumf w halowej grupie A, a Roti-Ten po drugiej pora偶ce ci臋偶ko b臋dzie si臋 wdrapa膰 na podium. Chyba 偶e w dw贸ch ostatnich spotkaniach sprawi niespodzianki i pokona Nive臋 oraz PEFS.

NBP wygra艂o 4:2 (1:1), zdobywaj膮c pierwsze punkty w grupie mistrzowskiej. To by艂o niezwykle zaci臋te spotkanie, w kt贸rym obie dru偶yny mia艂y sporo szans bramkowych, ale znakomicie spisywali si臋 obaj bramkarze: Jaros艂aw Majchrzak i Maciej Lubczy艅ski.

Roti-Ten ani przez moment nie mog艂o gra膰 w ulubiony dla siebie spos贸b, czyli czekaj膮c na rywala na swojej po艂owie i kontruj膮c. NBP sam bowiem nie zamierza艂 gra膰 pressingiem, cofa艂 si臋 i dobrze ustawia艂 w okolicach swojego pola karnego. Na dodatek bardzo szybko obj膮艂 prowadzenie, po trafieniu najlepszego na boisku Mateusza Kupsia. Roti-Ten atakowa艂o, znakomite okazje mieli g艂贸wnie Tomasz Wawrzyniak i Micha艂 Ja艣kowiak, ale wyr贸wnania d艂ugo nie by艂o. Zreszt膮 NBP te偶 m贸g艂 podwy偶szy膰 prowadzenie, gdy dw贸ch jego graczy znalaz艂o si臋 przed bramkarzem rywali. Mateusz Kup艣 zdecydowa艂 si臋 jednak na strza艂, na dodatek niecelny, a m贸g艂 dogra膰 do kolegi. P贸藕niej jeszcze w s艂upek bramki Roti-Ten trafi艂 Filip Gimzicki.

Gol na 1:1 pad艂 wtedy, gdy jedni i drudzy czekali ju偶 na chwil臋 przerwy. W ostatniej akcji pierwszej po艂owy sfaulowany zosta艂 Tomasz Wawrzyniak i po chwili strza艂em w samo okienko pokona艂 Jaros艂awa Majchrzaka. S臋dzia ju偶 wcze艣niej zapowiedzia艂, 偶e nie wznowi gry po tym uderzeniu.

Drug膮 po艂ow臋 jedni i drudzy zacz臋li bardzo bojowo, ale przez 10 minut efekt贸w nie by艂o 偶adnych. Niezwykle aktywny by艂 Piotr Kup艣, stwarzaj膮cy najwi臋kszy k艂opot bramkarzowi Lubczy艅skiemu. Golkiper Roti-Ten nie mia艂 najmniejszych szans na obron臋 uderzenia Filipa Gimzickiego w 31. minucie, bo Kup艣 idealnie wy艂o偶y艂 futbol贸wk臋 przed pust膮 bramk臋. Chwil臋 p贸藕niej by艂o jednak 2:2 鈥 tym razem Micha艂 Ja艣kowiak skorzysta艂 z dobrego odegrania pi艂ki przez Artura Chmiela, dwukrotnym zamachem zmyli艂 obro艅c臋 i strzeli艂 tu偶 przy s艂upku.

NBP odpowiedzia艂o jednak dwoma trafieniami, kt贸re rozstrzygn臋艂y to spotkanie. W 35. minucie bankowcom dopisa艂o sporo szcz臋艣cia 鈥 pi艂ka po strzale Janusza Wanata trafi艂 w r臋k臋 Macieja Krysztofiaka i ten rykoszet kompletnie zmyli艂 Macieja Lubczy艅skiego. Roti-Ten wznowi艂o gr臋 od 艣rodka, chcia艂o zaatakowa膰, ale Krysztofiak straci艂 pi艂k臋 na rzecz Filipa Gimzickiego, kt贸ry po rajdzie przez ca艂e boisko nie da艂 szans bramkarzowi rywali. Roti-Ten wycofa艂o jeszcze bramkarza, kilkakrotnie bombardowa艂o bramk臋 rywali, ale wynik ju偶 si臋 nie zmieni艂.

Roti-Ten 鈥 NBP Pozna艅 2:4 (1:1)

0:1 Mateusz Kup艣 (3. minuta, asysta: Micha艂 Gruszka)

1:1 Tomasz Wawrzyniak (20. minuta, z rzutu karnego)

1:2 Filip Gimzicki (31. minuta, asysta: Mateusz Kup艣)

2:2 Micha艂 Ja艣kowiak (33. minuta, asysta: Artur Chmiel)

2:3 Janusz Wanat (35. minuta)

2:4 Filip Gimzicki (36. minuta)

Roti-Ten: Maciej Lubczy艅ski 鈥 Piotr Walczak, Artur Chmiel, Rados艂aw Marsza艂ek, Maciej Krysztofiak, Mariusz Musia艂, Micha艂 Ja艣kowiak, Tomasz Wawrzyniak, Szymon Kubaczyk.

NBP Pozna艅: Jaros艂aw Majchrzak 鈥 Rafa艂 Strychalski, Bartosz Roszkiewicz, Patryk Markiewicz, Tomasz Markiewicz, Filip Gimzicki, Micha艂 Gruszka, Mateusz Kup艣, Alan Dymek, Janusz Wanat.