• 2006.02.07 Solaris Bus - ROTI 7:2
    • 2006.02.15 PKO Bank Polski Oddzial 1 w Poznaniu - ROTI 6:4
    • 2006.02.15 Maga - PBG SA 6:2

Nivea mistrzem w ostatniej chwili

To dopiero historia! Na 18 sekund przed upływem czasu gry Kamil Czerniak z Nivei BMP strzałem spoza pola karnego zdobył bramkę, która zapewniła jego drużynie tytuł mistrza Ligi BSA! AZzardo FC straciło wielką szansę, a po chwili – w czasie doliczonym przez sędziego – jeszcze jednego gola i przegrało 2:3.

Była 39. minuta i 40 sekunda, gdy Maciej Jaszczyński wykonywał aut tuż przy narożniku boiska. Nivea BMP, dotychczasowy lider, który w finałowej grupie A nie stracił punktu, przegrywał z AZzardo FC 1:2. I to rywale byli w tym momencie na pierwszym miejscu w wirtualnej tabeli. Nivea postawiła wszystko na jedną kartę, wycofała bramkarza, jego rolę przejął Krystian Maik, który stał się rozgrywającym. I właśnie na 20 sekund przed końcem czasu Jaszczyński zagrał futbolówkę na środek boiska, za pole karne. Tam wbiegał Kamil Czerniak, który precyzyjnym strzałem tuż przy słupku pokonał w końcu świetnie broniącego w całym spotkaniu Mateusz Przybylskiego. Po chwili strzelec utonął w objęciach kolegów, a arbiter pozwolił jeszcze AZzardo wznowić grę. I chwilę później Krzysztof Filipiak zadał decydujący cios, który nie miał już większego znaczenia, ale pozwolił Nivei zakończyć fazę mistrzowską z kompletem punktów.

Bramek w tym meczu nie było wiele, ale samo spotkanie bardzo długo było otwarte. Już w 30. sekundzie meczu Dawid Jarosz z AZzardo znalazł się sam na sam z Konradem Olejniczakiem, ale nie trafił w bramkę. Później lepiej wyglądały akcje Nivei, ale drużynie tej brakowało konkretów pod bramką. Najgroźniejsze były indywidualne akcje Dominiak Serby, kończone mocnymi strzałami. Aż wreszcie w 13. minucie bramka padła, ale o dziwo – dla Azzardo! Nivea straciłą piłkę w swoim polu karnym, zabrakło zrozumienia między Konradem Olejniczakiem i Kamilem Czerniakiem, a z okazji skorzystał Krzysztof Wójt. Bardzo szybko jednak trafieniem odpowiedział Czerniak i znów sytuacja wróciła do punktu wyjściowego. W tym okresie Nivea była jednak lepszym zespołem, ale nie potrafiła tego udowodnić kolejnym golem.

W drugiej połowie oba zespoły stosowały wysoki pressing, ale z wyjściem spod niego lepiej radziła sobie Nivea. To jednak Azzardo po kontratakach miało dwie bramkowe okazje, zmarnowane przez Krzysztofa Wójta i Dawida Jarosza. Aż wreszcie w 28. minucie ładna wymiana podań między Wójtem i Jaroszem zakończyła się wystawieniem futbolówki przed pustą bramkę, a Łukasz Wawrzyniak dopełnił formalności. Teraz to AZzardo było mistrzem Ligi BSA!

Nivea rzuciła się do ataku, AZzardo wyraźnie się cofnęło. Między 30. a 34. minutą trzy znakomite okazje miał Dominik Serba z Nivei, ale za każdym razem pudłował. Im bliżej było końca, tym gra Nivei była coraz bardziej chaotyczna i nerwowa. W słupek trafił jeszcze Michał Trawiński, aż wreszcie na 18 sekund przed końcem meczu strzał Kamila Czerniaka odwrócił losy mistrzowskiego tytułu.

AZzardo FC – Nivea BMP 2:3 (1:1)

1:0 Krzysztof Wójt (13. minuta)

1:1 Kamil Czerniak (16. minuta)

2:1 Łukasz Wawrzyniak (28. minuta, asysta: Krzysztof Wójt)

2:2 Kamil Czerniak (40. minuta, asysta: Maciej Jaszczyński)

2:3 Krzysztof Filipiak (40. minuta +1)

AZzardo FC: Mateusz Przybylski – Marek Kozłowicz, Adam Cuepłuch, Mateusz Bartnicki, Tobiasz Chlebowski, Łukasz Wawrzyniak, Dawid Jarosz, Krzysztof Wójt, Patryk Cabański, Jakub Ratajczak.

Nivea BMP: Konrad Olejniczak – Michał Trawiński, Arkadiusz Strzelecki, Maciej Jaszczyński, Krzysztof Filipiak, Kamil Czerniak, Dominik Serba, Krystian Maik.