• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

PwC liderem!

Znakomity pocz膮tek Wiosennej Edycji Ligi BSA w wykonaniu pi艂karskiej dru偶yny PwC! Nie do艣膰, 偶e po dw贸ch spotkaniach ma komplet punkt贸w, to w presti偶owym spotkaniu ogra艂a rywala z tej samej bran偶y, pokona艂a EY 5:3.

Mecze mi臋dzy tymi zespo艂ami od kilku lat maj膮 dodatkowy smaczek, cho膰 dawniej g贸r膮 by艂 niemal zawsze EY. Ju偶 jesieni膮 zesz艂ego roku PwC zdo艂a艂o jednak wygra膰 jedno z dw贸ch spotka艅 z EY, a zim膮 by艂 remis 1:1. Teraz PwC triumfowa艂o jak najbardziej zas艂u偶enie. Po wcze艣niejszym ograniu Eurocashu a偶 11:3 sprawi艂o to, 偶e Liga BSA ma nowego lidera.

PwC doskonale zacz臋艂o mecz, ju偶 pierwszy strza艂 na bramk臋 Bogusza Ochockiego da艂 dru偶ynie prowadzenie. Trzeba przy tym przyzna膰, 偶e bramkarz EY mia艂 mas臋 roboty 鈥 co chwil臋 w jego polu karnym co艣 si臋 dzia艂o. 艢wietne okazje mieli Karol Mielcarek, Szymon Nowicki czy Filip Kuchareczko, ale futbol贸wka nie chcia艂a wpa艣膰 do siatki. Zesp贸艂 EY, kt贸ry wydawa艂 si臋 by膰 faworytem tego starcia, nie mia艂 jasnego pomys艂u na gr臋. Dopiero po kwadransie pierwszy raz powa偶niej zagrozi艂 rywalom, ale Micha艂 Potrawiak nie skorzysta艂 z dobrej akcji 艁ukasza Biernackiego. Wynik 1:0 nie by艂 sprawiedliwy, bo obie dru偶yny dzieli艂a wi臋ksza r贸偶nica. Ale i to si臋 zmieni艂o. Co prawda w 16. minucie EY zn贸w mia艂 mas臋 szcz臋艣cia, gdy po uderzeniach Szymona Nowickiego i Filipa Kuchareczko pi艂ka odbi艂a si臋 od poprzeczki, a p贸藕niej zosta艂a wybita z linii bramkowej, ale ju偶 minut臋 p贸藕niej fart si臋 sko艅czy艂. Znakomit膮 akcj臋 i podanie Szymona Nowickiego uderzeniem do pustej bramki wyko艅czy艂 Karol Mielcarek.

Je艣li gracze EY byli zaskoczeni gr膮 rywali, a byli, to zaraz po przerwie to zaskoczenie musia艂o by膰 jeszcze wi臋ksze. Oto bowiem ju偶 pierwsza akcja PwC sprawi艂a, 偶e Mielcarek podwy偶szy艂 na 3:0. Co prawda EY z rzutu wolnego zmniejszy艂 straty, ale zaraz potem na 4:1 podwy偶szy艂 Szymon Nowicki. PwC mia艂o kolejne szanse, zn贸w rywali uratowa艂 s艂upek, ale na 10 minut przed ko艅cem co艣 zacz臋艂o si臋 zmienia膰. Przede wszystkim 鈥 indywidualne akcje Micha艂a Potrawiaka z EY powodowa艂y, 偶e Robert Suszczy艅ski by艂 w opa艂ach. W 30. minucie bramkarza PwC uratowa艂a jeszcze poprzeczka, ale w 33. i 34. minucie Potrawiak zdo艂a艂 odda膰 bardzo 艂adne uderzenie z dystansu. By艂o 3:4, wygrana zacz臋艂a si臋 ekipie PwC wymyka膰 z r膮k. Zw艂aszcza, 偶e po chwili Mielcarek nie wykorzysta艂 rzutu karnego, zn贸w pos艂a艂 pi艂k臋 w s艂upek. Wygran膮 uratowa艂 ostatecznie Bartosz Weso艂owski, kt贸ry na 3,5 minuty przed ko艅cem zdoby艂 ostatni膮 bramk臋 w tym spotkaniu.

EY 鈥 PwC 3:5 (0:2)

0:1 Bartosz Weso艂owski (2. minuta, asysta: Szymon Nowicki)

0:2 Karol Mielcarek (17. minuta, asysta: Szymon Nowicki)

0:3 Karol Mielcarek (21. minuta, asysta: Jan Bienkiewicz)

1:3 Jakub Ma艂ecki (24. minuta, z rzutu wolnego)

1:4 Szymon Nowicki (26. minuta, asysta: Bartosz Weso艂owski)

2:4 Micha艂 Potrawiak (33. minuta)

3:4 Micha艂 Potrawiak (34. minuta)

3:5 Bartosz Weso艂owski (37. minuta, asysta: Filip Kuchareczko)

EY: Bogusz Ochocki 鈥 Edward Gor膮cy, Pawe艂 Skalski, 艁ukasz Biernacki, Micha艂 Potrawiak, Jakub Ma艂ecki, Dawid Kurowski, Robert Ku藕mi艅ski.

PwC: Robert Suszczy艅ski 鈥 Szymon Nowicki, Karol Mielcarek, Jan Bienkiewicz 呕K, Filip Kuchareczko, Bartosz Weso艂owski.