PwC liderem!

Znakomity początek Wiosennej Edycji Ligi BSA w wykonaniu piłkarskiej drużyny PwC! Nie dość, że po dwóch spotkaniach ma komplet punktów, to w prestiżowym spotkaniu ograła rywala z tej samej branży, pokonała EY 5:3.

Mecze między tymi zespołami od kilku lat mają dodatkowy smaczek, choć dawniej górą był niemal zawsze EY. Już jesienią zeszłego roku PwC zdołało jednak wygrać jedno z dwóch spotkań z EY, a zimą był remis 1:1. Teraz PwC triumfowało jak najbardziej zasłużenie. Po wcześniejszym ograniu Eurocashu aż 11:3 sprawiło to, że Liga BSA ma nowego lidera.

PwC liderem!
PwC liderem!

PwC doskonale zaczęło mecz, już pierwszy strzał na bramkę Bogusza Ochockiego dał drużynie prowadzenie. Trzeba przy tym przyznać, że bramkarz EY miał masę roboty – co chwilę w jego polu karnym coś się działo. Świetne okazje mieli Karol Mielcarek, Szymon Nowicki czy Filip Kuchareczko, ale futbolówka nie chciała wpaść do siatki. Zespół EY, który wydawał się być faworytem tego starcia, nie miał jasnego pomysłu na grę. Dopiero po kwadransie pierwszy raz poważniej zagroził rywalom, ale Michał Potrawiak nie skorzystał z dobrej akcji Łukasza Biernackiego. Wynik 1:0 nie był sprawiedliwy, bo obie drużyny dzieliła większa różnica. Ale i to się zmieniło. Co prawda w 16. minucie EY znów miał masę szczęścia, gdy po uderzeniach Szymona Nowickiego i Filipa Kuchareczko piłka odbiła się od poprzeczki, a później została wybita z linii bramkowej, ale już minutę później fart się skończył. Znakomitą akcję i podanie Szymona Nowickiego uderzeniem do pustej bramki wykończył Karol Mielcarek.

Jeśli gracze EY byli zaskoczeni grą rywali, a byli, to zaraz po przerwie to zaskoczenie musiało być jeszcze większe. Oto bowiem już pierwsza akcja PwC sprawiła, że Mielcarek podwyższył na 3:0. Co prawda EY z rzutu wolnego zmniejszył straty, ale zaraz potem na 4:1 podwyższył Szymon Nowicki. PwC miało kolejne szanse, znów rywali uratował słupek, ale na 10 minut przed końcem coś zaczęło się zmieniać. Przede wszystkim – indywidualne akcje Michała Potrawiaka z EY powodowały, że Robert Suszczyński był w opałach. W 30. minucie bramkarza PwC uratowała jeszcze poprzeczka, ale w 33. i 34. minucie Potrawiak zdołał oddać bardzo ładne uderzenie z dystansu. Było 3:4, wygrana zaczęła się ekipie PwC wymykać z rąk. Zwłaszcza, że po chwili Mielcarek nie wykorzystał rzutu karnego, znów posłał piłkę w słupek. Wygraną uratował ostatecznie Bartosz Wesołowski, który na 3,5 minuty przed końcem zdobył ostatnią bramkę w tym spotkaniu.

EY – PwC 3:5 (0:2)

0:1 Bartosz Wesołowski (2. minuta, asysta: Szymon Nowicki)

0:2 Karol Mielcarek (17. minuta, asysta: Szymon Nowicki)

0:3 Karol Mielcarek (21. minuta, asysta: Jan Bienkiewicz)

1:3 Jakub Małecki (24. minuta, z rzutu wolnego)

1:4 Szymon Nowicki (26. minuta, asysta: Bartosz Wesołowski)

2:4 Michał Potrawiak (33. minuta)

3:4 Michał Potrawiak (34. minuta)

3:5 Bartosz Wesołowski (37. minuta, asysta: Filip Kuchareczko)

EY: Bogusz Ochocki – Edward Gorący, Paweł Skalski, Łukasz Biernacki, Michał Potrawiak, Jakub Małecki, Dawid Kurowski, Robert Kuźmiński.

PwC: Robert Suszczyński – Szymon Nowicki, Karol Mielcarek, Jan Bienkiewicz ŻK, Filip Kuchareczko, Bartosz Wesołowski.

Halowa Piłka Nożna Gr A

1.
Arka Strong
5:7
KREMIKI
2.
Arka Strong
7:2
HALEON
3.
Arka Strong
3:0
PKO BP
4.
KREMIKI
8:7
Roti-Ten
5.
FlexLink
3:0
PKO BP

Bowling Gr A

1.
Orange Polska S.A.
1228:1243
Eurocash
2.
PKO BP
1188:1219
Orange Polska S.A.
3.
MK Bowling
1233:1317
Przelewy24
4.
Eurocash
1259:1152
MK Bowling
5.
MK Bowling
1343:1248
Przelewy24