• 2023.03.28 Przelewy24 - OLX 1161:952
    • 2023.03.27 OLX - MK Bowling 1011:697
    • 2023.03.27 Nivea BMP - PKO BP 7:0

Pyrland wygra艂 po raz pierwszy

Pyrland Park Linowy powalczy w drugiej cz臋艣ci Zimowej Edycji Ligi BSA w grupie B, a PwC b臋dzie musia艂o zmaga膰 si臋 z rywalami w grupie C. Zadecydowa艂 o tym bezpo艣redni mecz tych dru偶yn, kt贸ry Pyrland wygra艂 4:2.

Obie dru偶yny nie mia艂y ju偶 szans na dogonienie ekip EY oraz PEFS, zosta艂a im wi臋c walka o prawo gry w grupie B. Bardzo szybko w lepszej sytuacji znale藕li si臋 pi艂karze Pyrlandu, kt贸ry ju偶 20. sekundzie obj臋li prowadzenie po znakomitej akcji. W jej ko艅cowej fazie Dawid Nowak wycofa艂 pi艂k臋 pi臋t膮, a nadbiegaj膮cy Marcin Kolaski uderzy艂 bez zastanowienia w g贸rny r贸g bramki.

Pyrlandowi lepiej wychodzi艂a gra z kontry po przechwytach. W obronie zesp贸艂 ten ustawia艂 si臋 na granicy swojego pola karnego i tam stara艂 si臋 przechwytywa膰 pi艂k臋. Kilka razy ta sztuka si臋 uda艂a. Niemniej w 6. minucie PwC by艂 bliski wyr贸wnania 鈥 najpierw 艁ukasz Mokrski za d艂ugo zwleka艂 z oddaniem strza艂u w dobrej sytuacji i zosta艂 zablokowany, ale chwil臋 p贸藕niej zdo艂a艂 ju偶 strzeli膰 鈥 trafi艂 w s艂upek. Dwie minuty p贸藕niej ten sam zawodnik w starciu z rywalem przewr贸ci艂 si臋 przed bramk膮 Pyrlandu. Arbiter nie przerwa艂 gry, a Marcin Kolaski strza艂em przez ca艂e boisko przelobowa艂 bramkarza i podwy偶szy艂 na 2:0. PwC gra艂 ambitnie, atakowa艂, ale mia艂 problem w ko艅cowej fazie akcji ze znajdowaniem pozycji do strza艂贸w. Pyrland za to po szybkim rozegraniu autu podwy偶szy艂 po kwadransie na 3:0.

O dziwo, PwC w drugiej po艂owie jeszcze bardziej podkr臋ci艂 tempo. W bramce dosz艂o do zmiany, a dotychczasowy golkiper Adrian Tuszkowski sta艂 si臋 zawodnikiem najwi臋cej biegaj膮cym po boisku. Pewnie emocje w tym meczu by艂yby olbrzymie, gdyby w tak 艣wietnej dyspozycji nie by艂 Wojciech Kwiatek. Bramkarz Pyrlandu kilka razy broni艂 w sytuacjach sam na sam lub po strza艂ach rywali z bliska. Dopiero w 31. minucie zaskoczy艂 go 艁ukasz Mokrski, a kilkadziesi膮t sekund p贸藕niej po rzucie ro偶nym Adrian Tuszkowski zdoby艂 kontaktow膮 bramk臋. PwC rzuci艂 wszystkie si艂y do ataku 鈥 i jak to cz臋sto bywa 鈥 nadzia艂 si臋 na kontratak. Pierwszy nie zako艅czy艂 si臋 jeszcze trafieniem dla Pyrlandu, ale drugi 鈥 ju偶 tak. Gol Bart艂omieja Sobczaka rozstrzygn膮艂 to spotkanie.

PwC 鈥 Pyrland Park Linowy 2:4 (0:3)

0:1 Marcin Kolaski (1. minuta, asysta: Dawid Nowak)

0:2 Marcin Kolaski (8. minuta)

0:3 Bart艂omiej Sobczak (14. minuta, asysta: Dawid Nowak)

1:3 艁ukasz Mokrski (31. minuta, asysta: Bartosz Weso艂owski)

2:3 Adrian Tuszkowski (32. minuta, asysta: 艁ukasz Mokrski)

2:4 Adam Pawlak (35. minuta, asysta: Dawid Nowak)

PwC: Adrian Tuszkowski, Przemys艂aw Matuszewski, Karol Mielcarek, Tomasz Skrzypczak, Bartosz Weso艂owski, 艁ukasz Mokrski, Maciej Mizgajski.

Pyrland Park Linowy: Wojciech Kwiatek 鈥 Micha艂 Dolata, Dawid Nowak, Adam Pawlak, Marcin Kolaski, Bart艂omiej Sobczak.