• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Radcowie Prawni mistrzem BSA!

Odk膮d w Lidze BSA na Powietrzu po艂膮czono zmagania prawnik贸w z reszt膮 dru偶yn, nie zdarzy艂o si臋, by kt贸ra艣 z korporacji prawniczych wygra艂a ca艂e zmagania. A偶 do teraz. Radcowie Prawni ograli obro艅c臋 trofeum Schur Flexibles 4:1 i na kolejk臋 przed ko艅cem zapewnili sobie pierwsze miejsce.

Jesienna Edycja Ligi BSA przejdzie wi臋c do historii, bo Radcom Prawnym uda艂o si臋 w ko艅cu dokona膰 tego, czego pr贸bowali wcze艣niej tak oni, jak i Palestra. Jedna i druga dru偶yna dwukrotnie zajmowa艂a trzecie pozycje, zawsze w cieniu Schur Flexibles. W ko艅cu jednak karta si臋 odwr贸ci艂a.

Dla obu dru偶yn by艂o to dziewi膮te spotkanie 鈥 Radcowie Prawni mieli komplet 24 punkt贸w i dwa oczka przewagi nad jedyn膮 ekip膮, kt贸ra mog艂a ich jeszcze pozbawi膰 tytu艂u. Schur Flexibles w dw贸ch ostatnich spotkaniach odrabia艂 straty od wyniku 0:2 鈥 i tym razem do艣膰 szybko zrobi艂o si臋 identycznie! Radcowie, skupieni na defensywie w swoim polu karnym, wyprowadzali zab贸jcze kontrataki i do艣膰 szybko dwa sfinalizowali golami. Najpierw Micha艂 Feledziak, a p贸藕niej S艂awomir Parus wyprowadzili dru偶yn臋 na dwubramkowe prowadzenie. Broni膮cy mistrzostwa Schur Flexibles zdecydowanie przewa偶a艂, ale zosta艂 zmuszony do gry w ataku pozycyjnym. Rywale niemal perfekcyjnie si臋 przesuwali, do minimum ograniczaj膮c zagro偶enie pod bramk膮 Daniela Po艣piecha. Golkiper Radc贸w kilka razy 艣wietnie broni艂 strza艂y rywali z dystansu, raz 鈥 w 10. minucie po uderzeniu Jonasza Dudka 鈥 pi艂ka odbi艂a si臋 te偶 od s艂upka. Radcowie za to co kilka minut wyprowadzali znakomit膮 kontr臋 i powinni po kwadransie prowadzi膰 co najmniej 3:0. Do takiego wyniku w ko艅cu doszli, tu偶 przed przerw膮. Chwil臋 wcze艣niej za taktyczny faul 偶贸艂t膮 kartk臋 obejrza艂 Filip Weber, a graj膮cy w os艂abieniu Schur pope艂ni艂 katastrofalny b艂膮d. Piotr Musia艂owski chcia艂 zagra膰 do swojego bramkarza, a tymczasem wy艂o偶y艂 futbol贸wk臋 jak na tacy S艂awomirowi Parusowi. Ten z prezentu skorzysta艂.

W drugiej po艂owie sytuacja zmieni艂a si臋 o tyle, 偶e Radcowie zacz臋li atakowa膰, a to… stwarza艂o Schur Flexibles okazj臋 do kontr. Ju偶 w 28. minucie Jonasz Dudek po takim szybkim przej艣ciu z defensywy do ofensywy pokona艂 Daniela Po艣piecha. Ma艂o tego 鈥 cztery minuty p贸藕niej Schur Flexibles mia艂 okazj臋 na kontaktowe trafienie z rzutu karnego! Po艣piech nog膮 obroni艂 jednak strza艂 Dudka.

Do ko艅ca meczu by艂o nerwowo, s臋dzia pokaza艂 trzy 偶贸艂te kartki za niesportowe zachowanie, a Schur atakowa艂 ca艂ym zespo艂em. 艢wietnie broni艂 jednak Po艣piech, a w 44. minucie Piotr Musia艂owski pot臋偶nym uderzeniem trafi艂 w poprzeczk臋. Gdy zaczyna艂a si臋 ostatnia minuta meczu kontra Jakuba Paw艂owskiego przynios艂a czwarte trafienie Radcom Prawnym, kt贸rzy po chwili mogli cieszy膰 si臋 ze zwyci臋stwa i mistrzostwa Jesiennej Edycji Ligi BSA.

Schur Flexibles – Radcowie Prawni 1:4 (0:3)

0:1 Micha艂 Feledziak (3. minuta, asysta: Jakub Paw艂owski)

0:2 S艂awomir Parus (6. minuta, asysta: Arkadiusz Kurasiewicz)

0:3 S艂awomir Parus (22. minuta)

1:3 Jonasz Dudek (28. minuta)

1:4 Jakub Paw艂owski (50. minuta)

Schur Flexibles: Artur Trawi艅ski 鈥 Karol Mielnik, Marcin Skalski, Szymon Porawski, Marcin Jackowiak, Piotr Musia艂owski 呕K, Filip Weber 呕K, Jonasz Dudek.

Radcowie Prawni: Daniel Po艣piech 鈥 Micha艂 Feledziak, Wojciech Ka藕mierczak 呕K, S艂awomir Parus 呕K, 艁ukasz Poszwi艅ski, Rafa艂 Saniuk, Dariusz Smejda, Arkadiusz Kurasiewicz, Jakub Paw艂owski, Kamil Ekiert, 艁ukasz Zg艂obicki.