• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Schur, czyli lepszy z mistrz贸w

Gdyby by艂y organizowane mecze o Superpuchar Ligi BSA, Nivea BMP i Schur Flexibles gra艂yby w艂a艣nie o to trofeum. I dru偶yny te zmierzy艂y si臋 ze sob膮, ale w meczu ligowym, kt贸rego stawk膮 by艂y trzy punkty. Lepszy, po atomowym pocz膮tku, okaza艂 si臋 Schur.

Nivea BMP wygra艂a Jesienn膮 Edycj臋 Ligi BSA w hali, a Schur Flexibles 鈥 na powietrzu. Zim膮 oba zespo艂y zmagaj膮 si臋 w rozgrywkach halowych 鈥 oba te偶 trafi艂y do jednej podgrupy H2. I wreszcie 鈥 obie te ekipy powinny w drugiej fazie walczy膰 w grupie mistrzowskiej, co zapowiada arcyciekawy rewan偶. Schur, z kompletem czterech zwyci臋stw, mo偶e by膰 ju偶 w艂a艣ciwie pewny wygrania grupy H2, Nivea o drug膮 lokat臋 i awans musi jeszcze powalczy膰.

Samo rozstrzygni臋cie meczu faworyt贸w jest w pewnym sensie zaskoczeniem. Nie dlatego, 偶e Schur wygra艂 trzema bramkami, ale dlatego, 偶e Nivea ani przez moment nie by艂a w stanie mu zagrozi膰. Wszystko za spraw膮 niesamowitego pocz膮tku, a w艂a艣ciwie pierwszych pi臋ciu minut, kt贸re ustawi艂y to spotkanie. To by艂y cztery uderzenia zza pola karnego, po kt贸rych bramkarz Nivei Micha艂 Narzekalski wyci膮ga艂 pi艂k臋 z siatki. Zacz膮艂 Karol Mielnik, poprawi艂 dwukrotnie Patryk Cegielski, a seri臋 zako艅czy艂 Piotr Musia艂owski.

Po stracie czterech goli pi艂karze Nivei zacz臋li gra膰 w obronie troch臋 agresywniej, nie zostawiali ju偶 tyle miejsca do oddawania strza艂贸w. Wyra藕nie byli jednak zaskoczeni tym, 偶e kto艣 mo偶e wi臋cej i szybciej biega膰 od nich 鈥 do tej pory w Lidze BSA rzadko to si臋 zdarza艂o. Z czasem jedna i druga dru偶yna zacz臋艂a gra膰 wysokim pressingiem, co powodowa艂o sporo niedok艂adno艣ci z obu stron. Nivea zdoby艂a bramk臋, gdy po akcji Kamila Czerniaka Artura Trawi艅skiego pokona艂 Maciej Jaszczy艅ski. Agresywna gra Nivei i do艣膰 cz臋ste faule sprawi艂y, 偶e w 12. minucie Dominik Serba zosta艂 ukarany 偶贸艂t膮 kartk膮, ale Nivea d艂ugo nie gra艂a w os艂abieniu. Z rzutu wolnego mocno uderzy艂 Piotr Musia艂owski, a pi艂ka po rykoszecie po raz pi膮ty znalaz艂a si臋 w bramce rywali.

W drugiej po艂owie Nivea nadal pr贸bowa艂a odwr贸ci膰 losy tego spotkania, ale niewiele by艂a w stanie zrobi膰. Nadal spotkania by艂o 鈥瀦amkni臋te鈥 鈥 jedni i drudzy bronili daleko od swojej bramki. Cie艅 nadziei obro艅cy tytu艂u w hali da艂 jeszcze gol z 25. minuty, gdy Dominik Serba idealnie dogra艂 przed bramk臋 do Rados艂awa Nowaka, a ten trafi艂 na 2:5. Nivea postawi艂a zreszt膮 wszystko na jedn膮 kart臋 i ju偶 w 27. minucie bramkarza Narzekalskiego zast膮pi艂 pi膮ty gracz z pola 鈥 jego rol臋 przej膮艂 Krystian Maik. Gracze Schur Flexibles kilkakrotnie pr贸bowali zdoby膰 bramk臋 strza艂ami przez ca艂e boisko do pustej bramki, ale uda艂o im si臋 to dopiero w 30. minucie po rzucie ro偶nym. Nivea odpowiedzia艂a jeszcze golem z po艂owy boiska 鈥瀊ramkarza鈥 Maika i spotkanie zako艅czy艂o si臋 wygran膮 Schur Flexibles 6:3.

Schur Flexibles 鈥 Nivea BMP 6:3 (5:1)

1:0 Karol Mielnik (2. minuta)

2:0 Patryk Cegielski (3. minuta)

3:0 Patryk Cegielski (4. minuta)

4:0 Piotr Musia艂owski (5. minuta)

4:1 Maciej Jaszczy艅ski (8. minuta, asysta: Kamil Czerniak)

5:1 Piotr Musia艂owski (12. minuta, z rzutu wolnego)

5:2 Rados艂aw Nowak (25. minuta, asysta: Dominik Serba)

6:2 Patryk Cegielski (30. minuta, asysta: Karol Mielnik)

6:3 Krystian Maik (36. minuta)

Schur Flexibles: Artur Trawi艅ski 鈥 Karol Mielnik, Marcin Skalski, Piotr Kr贸l, Szymon Poprawski, Piotr Horbik, Patryk Cegielski, Piotr Musia艂owski.

Nivea BMP: Micha艂 Narzekalski 鈥 Rados艂aw Nowak, Krystian Maik, Micha艂 Trawi艅ski, Kamil Czerniak, Krzysztof Filipiak, Maciej Jaszczy艅ski, Fryderyk Pszczo艂a, Dominik Serba 呕K.