Schur nie zwalnia tempa

Czy w Wiosennej Edycji Ligi BSA na powietrzu znajdzie się ktoś mocny na Schur Flexibles? W poniedziałek rady tej drużynie nie dała też Palestra, choć przez prawie całą pierwszą połowę stawiała zacięty opór. Przegrała jednak 1:6 (0:1).

Schur nie zwalnia tempa
Schur nie zwalnia tempa

W 24. minucie Szymon Porawski wykonywał rzut rożny – zagrał piłkę dwa metry przed bramkę, tam zza obrońców wyskoczył Karol Mielnik i z bliska nie dał szans bramkarzowi Palestry. Do zakończenie pierwszej połowy została wtedy minuta – był to kluczowy moment tego spotkania. Gdyby Palestra dłużej utrzymywała bezbramkowy remis, być może rywale zaczęliby grać nerwowo. A tak w drugiej połowie obrońcy tytułu z jesieni pewnie ograli coraz bardziej ryzykujących rywali.

Samo spotkanie od początku toczyło się pod znakiem inicjatywy Schur Flexibles, ale niewiele z tego wynikało. W pierwszych minutach faworyt oddał kilka strzałów z dystansu, ale nie stanowiły one większego zagrożenia dla bramkarza Palestry Marka Witoszyńskiego. Palestra szukała za to okazji w kontratakach, ale wychodziła do nich zbyt małą liczbą graczy. Dopiero w 14. minucie coś się zaczęło dziać. Po rzucie rożnym Norbert Danecki uciekł Adamowi Bajonowi i uderzył piłkę głową metr przed  bramką. Futbolówka trafiła jednak w poprzeczkę, odbiła się na linii bramkowej i wyleciała w pole. Dwie minuty później po kolejnym kornerze piłka trafiła dość przypadkowo w rękę Bajona, a arbiter podyktował rzut karny – nie wykorzystał go jednak Filip Weber. Trafił bowiem w słupek. Palestra tak groźnych sytuacji nie stwarzała, choć dwukrotnie Artura Trawińskiego miał szanse pokonać Paweł Szerszeń. Gol w końcu jednak padł – minutę przed przerwą.

W drugiej połowie Palestra grała znacznie odważniej, więcej ryzykowała. Powodowało to, że miała też całkiem sporo okazji pod bramką Trawińskiego. Co z tego, skoro jej piłkarzy zawodziła skuteczność. Z bliska próbował Jakub Krobecki, później Arkadiusz Habiera – bez powodzenia. Schur za to bardzo szybko zdobył drugą bramkę (znów Karol Mielnik po świetnym odbiorze i podaniu Filipa Webera), a później czekał na kontry. Gole numer trzy i cztery padły po precyzyjnych, ale przy tym mocnych, strzałach z dystansu.

Palestra walczyła o honorowe trafienie i udało się to przy stanie 0:5. W 44. minucie sędzia podyktował karnego za faul na Macieja Woźniaku, ale sam poszkodowany okazji nie wykorzystał. Do piłki najszybciej jednak dopadł Arkadiusz Habiera i w końcu pokonał Artura Trawińskiego.

Schur Flexibles – Palestra 6:1 (1:0)

1:0 Karol Mielnik (24. minuta, asysta: Szymon Porawski)

2:0 Karol Mielnik (27. minuta, asysta: Filip Weber)

3:0 Filip Weber (34. minuta)

4:0 Kamil Danecki (35. minuta)

5:0 Piotr Horbik (40. minuta)

5:1 Arkadiusz Habiera (44. minuta)

6:1 Piotr Horbik (49. minuta, asysta: Kamil Danecki)

Schur Flexibles: Artur Trawiński – Karol Mielnik, Piotr Horbik, Filip Weber, Kamil Danecki, Szymon Porawski, Norbert Danecki.

Palestra: Marek Witoszyński – Adam Bajon, Arkadiusz Habiera, Maciej Woźniak, Wojciech Urbaniak, Paweł Szerszeń, Jakub Krobecki, Jakub Antkowiak, Bartosz Bednarek.

Halowa Piłka Nożna Gr A

1.
Arka Strong
5:7
KREMIKI
2.
Arka Strong
7:2
HALEON
3.
Arka Strong
3:0
PKO BP
4.
KREMIKI
8:7
Roti-Ten
5.
FlexLink
3:0
PKO BP

Bowling Gr A

1.
Collegium Da Vinci
872:1107
Orange Polska S.A.
2.
PKO BP
1139:1167
MK Bowling
3.
Orange Polska S.A.
1306:1236
Eurocash
4.
Eurocash
1149:850
Collegium Da Vinci
5.
PKO BP
1093:1097
Przelewy24