• 2023.03.28 Przelewy24 - OLX 1161:952
    • 2023.03.27 OLX - MK Bowling 1011:697
    • 2023.03.27 Nivea BMP - PKO BP 7:0

Suusy wskoczy艂y na pi膮te miejsce

Mimo wsparcia licznej grupy kibic贸w dru偶ynie AppUnite nie uda艂o si臋 odnie艣膰 drugiego zwyci臋stwa w Jesiennej Edycji Ligi BSA. Lepszy o trzy trafienia okaza艂 si臋 zesp贸艂 Suusy. Ju偶 wkr贸tce okazja do rewan偶u.

To spotkania zamyka艂o zmagania w grupie pierwszej, a jego stawk膮 by艂a pi膮ta lokata. Przypad艂a ona 鈥 jak najbardziej zas艂u偶enie zespo艂owi Suusy, kt贸ry zanotowa艂 trzeci膮 wygran膮, cho膰 drug膮 na boisku. W jednym przypadku Roti-Ten odda艂o bowiem spotkanie walkowerem.

AppUnite wspiera艂a 10-osobowa ca艂kiem g艂o艣na grupa kibic贸w. Pocz膮tek dla tego zespo艂u by艂 bardzo obiecuj膮cy, bo do艣膰 szybko gola strzeli艂 Damian Kolasi艅ski. Odpowied藕 rywali te偶 by艂a jednak mocna 鈥 najpierw Oskar 艁esyk, a po nim najlepszy na boisku Mateusz Hercka wyprowadzili Suusy na prowadzenie. Mecz by艂 bardzo spokojny, niewiele by艂o spi臋膰 na boisku. Wi臋cej jako艣ci pi艂karskiej prezentowali gracze Suus贸w i to oni po pierwszej po艂owie prowadzili 4:1. Ci臋偶ko by艂o znale藕膰 jaki艣 optymistyczny argument, kt贸ry pozwala艂by AppUnite zmieni膰 oblicze tego meczu.

I cho膰 AppUnite atakowa艂 po przerwie z wi臋ksz膮 pasj膮, to rywale odpowiadali znacznie gro藕niejszymi kontrami. Po jednej z nich dwa strza艂y odda艂 Oskar 艁esyk, ale raz trafi艂 pi艂k臋 w s艂upek, a w drugim przypadku jego uderzenie g艂ow膮 obroni艂 Waldemar Wi艣niewski. To w艂a艣nie bramkarz AppUnite mia艂 najwi臋cej pracy, ale skapitulowa艂 tylko raz, gdy w 29. minucie Tomasz Kaczmarek wykorzysta艂 podanie 艁esyka i 艂adnym strza艂em w dalszy r贸g podwy偶szy艂 na 5:1. W ostatnich 10 minutach sporo okazji bramkowych mia艂o w ko艅cu AppUnite, ale skuteczno艣膰 te偶 nie by艂a mocn膮 styron臋 tej dru偶yny. Wreszcie w 34. minucie po dograniu z rzutu ro偶nego Kamila Kostrubca przed bramk膮 znalaz艂 si臋 Micha艂 Dolata i ustali艂 wynik na 2:5.

Ju偶 wkr贸tce oba zespo艂y b臋d膮 mia艂 okazj臋 do rewan偶u 鈥 w drugiej cz臋sci rozgrywek, gdy powalcz膮 o miejsca od 7. do 13.

Suusy 鈥 AppUnite 5:2 (4:1)

0:1 Damian Kolasi艅ski (5. minuta)

1:1 Oskar 艁esyk (8. minuta, asysta: Mateusz Hercka)

2:1 Mateusz Hercka (11. minuta)

3:1 Tomasz Kaczmarek (15. minuta)

4:1 Mateusz Hercka (16. minuta)

5:1 Tomasz Kaczmarek (29. minuta, asysta: Oskar 艁esyk)

5:2 Micha艂 Dolata (34. minuta, asysta: Kamil Kostrubiec)

Suusy: Przemys艂aw Gli艅ski, Tomasz Kaczmarek, Mateusz Hercka, Mateusz M艂ynarczyk, Tomasz Majchrzak, Szymon Ludwikowski, Mateusz Musia艂, Oskar 艁esyk.

AppUnite: Waldemar Wi艣niewski 鈥 Damian Kolasi艅ski, Kamil Kostrubiec, Kamil Wygralak, Marcin Adamczewski, Marcin Dekier, Micha艂 Dolata, Szymon Mrozek.