• 2006.02.07 Solaris Bus - ROTI 7:2
    • 2006.02.15 PKO Bank Polski Oddzial 1 w Poznaniu - ROTI 6:4
    • 2006.02.15 Maga - PBG SA 6:2

To kandydat na nowego mistrza?

Wiosenna Edycja Ligi BSA w siatk贸wce up艂yn臋艂a pod znakiem zdecydowanej dominacji Przelew贸w24 oraz Superkiosku. Ich gra w finale w艂a艣ciwie ani przez moment nie by艂a zagro偶ona. Teraz to si臋 zmieni艂o, a 艣rodowy dwumecz z udzia艂em Concordii Ubezpieczenia wskazuje, 偶e by膰 mo偶e to w艂a艣nie niedawni finali艣ci w bezpo艣rednich starciach ze sob膮 b臋d膮 rywalizowa膰 o… drugie miejsce w fazie grupowej.

Concordia pokaza艂a wielk膮 moc, nie straci艂a w dw贸ch spotkaniach nawet seta. Najpierw zmierzy艂a si臋 z nieco os艂abionymi obro艅cami tytu艂u i pokona艂a Przelewy24 2:0, trac膮c 艂膮cznie zaledwie 30 punkt贸w. P贸藕niej zmierzy艂a si臋 z Superkioskiem i tu przeprawa by艂a ju偶 du偶o trudniejsza. Zreszt膮 samo spotkanie by艂o ekscytuj膮ce i sta艂o na bardzo wysokim poziomie. A dramaturgi膮 z pierwszego seta mo偶na by obdzieli膰 kilka innych pojedynk贸w.
Jedni i drudzy nie zamierzali tylko przebija膰 pi艂ki, atakowali cz臋sto, mocno i dok艂adnie. A co ciekawe – mimo to sporo pi艂ek by艂o podbijanych. Gra obronna momentami wzbudza艂a wi臋kszy podziw ni偶 ta ofensywna. Superkiosk dobrze zacz膮艂 spotkanie, od udanego ataku Macieja Owsiannego, a p贸藕niej dw贸ch jego punktowych zagrywek. Concordia szybko wyr贸wna艂a, p贸藕niej zacz臋艂a nieznacznie odskakiwa膰 rywalom. Gdy po autowym zagraniu Owsiannego zrobi艂o si臋 11:8, Superkiosk poprosi艂 o przerw臋. Niewiele ona da艂a, bo za moment by艂o ju偶 15:9 dla Concordii Ubezpieczenia i wydawa艂o si臋, 偶e set zosta艂 rozstrzygni臋ty. Zw艂aszcza, 偶e w Superkiosku szwankowa艂o rozegranie, a przeciwnicy doskonale si臋 asekurowali.
Sytuacja zacz臋艂a si臋 jednak powoli zmienia膰. Gracze Concordii nieco si臋 rozlu藕nili i zacz臋li uderza膰 po autach, kilka wa偶nych punkt贸w zdoby艂 Piotr B艂aszkiewicz, dobr膮 zagrywk膮 popisa艂 si臋 Maciej Liszkowski. Przewaga Concordii mala艂a, a偶 w ko艅cu B艂aszkiewicz doprowadzi艂 do remisu 19:19. Jeszcze raz Concordia odskoczy艂a na dwa punkty (21:19 po zagrywce Przemys艂awa Mazura), ale ju偶 za chwil臋 22:21 prowadzi艂 Superkiosk. Ostatecznie dosz艂o do gry na przewagi, w kt贸rej jedni drudzy mieli po trzy pi艂ki setowe. Przy stanie 29:28 pi艂ka po ataku Macieja Owsiannego spad艂a na parkiet tu偶 przy linii bocznej – s臋dzia orzek艂 jednak, 偶e jej nie dotkn臋艂a. Po chwili udanym atakiem popisa艂 si臋 Damian Ciemiecki z Concordii Ubezpieczenia, a emocjonuj膮cego seta zako艅czy艂 asem w lini臋 ko艅cow膮 boiska Bartosz Owczarz.
Druga partia pocz膮tkowo by艂a podoba – zn贸w kilka akcji Macieja Owsiannego pozwoli艂o Superkioskowi obj膮膰 prowadzenie, ale sprytne zagrania Przemys艂awa Mazura czy pot臋偶ne zbicia Damiana Ciemieckiego odwr贸ci艂y sytuacj臋. Concordia wygrywa艂a 10:6 i tak膮 nieznaczn膮 przewag臋 utrzymywa艂a do ko艅ca spotkania. Wci膮偶 wiele akcji by艂o na bardzo wysokim poziomie, ale Superkioskowi brakowa艂o impulsu, kt贸ry pozwoli艂by przywr贸ci膰 nadziej臋 na wygran膮. Tylko raz r贸偶nica mi臋dzy zespo艂ami zmniejszy艂a si臋 do dw贸ch punkt贸w (14:12), p贸藕niej stale waha艂a si臋 mi臋dzy czterema a sze艣cioma oczkami. I tak zosta艂o do ko艅ca.

Superkiosk 鈥 Concordia Ubezpieczenia 0:2

Sety: 29:31, 19:25.

Superkiosk: Piotr B艂aszkiewicz, Tomasz Kr贸lak, Maciej Liszkowski, Jan Bylczy艅ski, Maciej Owsianny, Robert Remisz.

Concordia Ubezpieczenia: Ariel Knioch, Bartosz Owczarz, Przemys艂aw Mazur, Damian Ciemiecki, Maciej 艁yko, Krzysztof My艣liwy.