• 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Udany powr贸t FlexLinku do hali

FlexLink zosta艂 pierwszym liderem grupy trzeciej, pokona艂 Eurocash a偶 8:2

FlexLink wiosn膮 i jesieni膮 wyst臋puje w Lidze na Powietrzu, do hali wraca zim膮. Tu si臋 gra nieco inaczej, mniejsza jest przestrze艅. Pierwsze spotkanie z Eurocashem, kt贸ry w hali gra od lat, pokaza艂o jednak, 偶e 藕le w tej edycji dla Flexlinku wcale by膰 nie musi. Z pewno艣ci膮 zesp贸艂 ten b臋dzie si臋 liczy艂 w walce o dwa czo艂owe miejsca w grupie trzeciej.

W starciu FlexLinku z Eurocashem wygra艂 zesp贸艂 zdecydowanie lepszy, graj膮cy kombinacyjnie, gdy trzeba by艂o 鈥 przyspieszaj膮cy gr臋. Pocz膮tek jednak by艂 niemrawy i dopiero po kilku minutach FlexLink zacz膮艂 zagra偶a膰 bramce Tomasza Brencza. Jedn膮 z sytuacji wykorzysta艂 w ko艅cu Emil Tomczyk. Eurocash mia艂 za to problemy z przedarciem si臋 przed bramk臋 rywali. Dopiero w 12. minucie dru偶ynie tej uda艂o si臋 stworzy膰 pierwsz膮 okazj臋, ale 艁ukasz Kurasiak przegra艂 pojedynek z Alanem Markowskim. Za to ju偶 po chwili by艂o 2:0 dla FlexLinku, gdy po 艣wietnym odegraniu pi艂ki przez Tomasza 艢miglaka zn贸w trafi艂 Emil Tomczyk. To by艂y zreszt膮 szalone minuty, bo ka偶da kolejna przynosi艂a… nast臋pn膮 bramk臋. 艁adna by艂a bramkowa akcja Eurocashu 鈥 艁ukasz Kurasiak zagra艂 z w艂asnej po艂owy do uciekaj膮cego praw膮 stron膮 Mateusza 艢pi膮czki, a ten pokona艂 bramkarza rywali. Tyle 偶e to FlexLink prowadzi艂 do przerwy 4:1.

Eurocash do艣膰 d艂ugo musia艂 sobie radzi膰 bez zmian, ale ju偶 pod koniec pierwszej po艂owy dotar艂o dw贸ch kolejnych graczy tego zespo艂u. Niewiele to jednak zmieni艂o w obrazie gry, cho膰 pocz膮tek drugiej po艂owy by艂 obiecuj膮cy 鈥 Micha艂 Cichowicz trafi艂 pi艂k臋 w s艂upek. Szybko jednak indywidualn膮 akcj膮 popisa艂 si臋 Rafa艂 Jakubowski (5:1), a chwil臋 p贸藕niej Tomasz 艢miglak dobi艂 strza艂 Jakubowskiego (6:1). Losy tego spotkania by艂y rozstrzygni臋te, ale FlexLink mia艂 wszelkie podstawy do tego, by my艣le膰 o wygranej dwucyfrowej. Na 10 minut przed ko艅cem wygrywa艂 8:1, ale t臋 ko艅c贸wk臋… przegra艂 0:1. Spora w tym zas艂uga bramkarza Tomasza Brencza, kt贸ry w kilku sytuacjach znakomitymi interwencjami ratowa艂 zesp贸艂. Drug膮 bramk臋 dla Eurocashu zdoby艂 Mateusz 艢pi膮czka, najlepszy pi艂karz tej dru偶yny. Ponadto zmarnowa艂 jeszcze sytuacj臋 sam na sam z bramkarzem, a lobuj膮c bramkarza rywali w samej ko艅c贸wce trafi艂 pi艂k膮 w s艂upek.

Eurocash 鈥 FlexLink 2:8 (1:4)

0:1 Emil Tomczyk (7. minuta, asysta: Rafa艂 Jakubowski)

0:2 Emil Tomczyk (13. minuta, asysta: Tomasz 艢miglak)

1:2 Mateusz 艢pi膮czka (14. minuta, asysta: 艁ukasz Kurasiak)

1:3 Emil Tomczyk (15. minuta, asysta: Pawe艂 Kirchner)

1:4 Pawe艂 Fekner (18. minuta, asysta: Tomasz 艢miglak)

1:5 Rafa艂 Jakubowski (22. minuta)

1:6 Tomasz 艢miglak (23. minuta)

1:7 Pawe艂 Kirchner (29. minuta, asysta: Emil Tomczyk)

1:8 Emil Tomczyk (30. minuta, asysta: S艂awomir Osak)

2:8 Mateusz 艢pi膮czka (34. minuta, asysta: 艁ukasz Kurasiak)

Eurocash: Tomasz Brencz 鈥 Miko艂aj Pauch, 艁ukasz Kurasiak, Dawid Nawraca艂a, Mateusz 艢pi膮czka, Micha艂 Cichowicz, Tomasz Garstka.

FlexLink: Alan Markowski 鈥 Tomasz 艢miglak, Pawe艂 Kirchner, Emil Tomczyk, S艂awomir Osak, Rafa艂 Jakubowski, Tomasz Kanigowski, Pawe艂 Fekner.