• 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Z trzech zosta艂 jeden

Pocz膮tek sz贸stego tygodnia wreszcie przyni贸s艂 hitowe starcia w Lidze na Powietrzu. W efekcie jedynym zespo艂em z kompletem punkt贸w s膮 Radcowie Prawni, a obro艅ca tytu艂u Schur Flexibles nieoczekiwanie zremisowa艂 z Decathlonem Franowo.

Po pi臋ciu tygodniach zmaga艅 a偶 trzy zespo艂y – Radcowie, Palestra i Schur Flexibles – mia艂u komplet 15 punkt贸w. W poniedzia艂ek Radcowie ograli Palestr臋 4:3, cho膰 to rywale prowadzili 3:1. Mecz by艂 niezwykle dramatyczny, a rozstrzygn膮艂 go rzut karny w samej ko艅c贸wce. Zaraz po tym spotkaniu rozpocz臋艂o si臋 starcie broni膮cej tytu艂u dru偶yny Schur Flexibles z zawsze gro藕nym Decathlonem Franowo, kt贸ry wcze艣niej straci艂 punkty w dw贸ch spotkaniach 鈥 z Radcami (3:5) i Palestr膮 (4:6). I zacz臋艂o si臋 niemal sensacyjnie 鈥 po kwadransie to Decathlon wygrywa艂 2:0!

To nie by艂o tak, 偶e Decathlon rzuci艂 si臋 na faworyta, zaskoczy艂 go i zdoby艂 dwie bramki. Raczej ekipa Schur Flexibles mia艂a pocz膮tkowo nieco wi臋cej do powiedzenia. Rywale byli jednak bardziej konkretni w swoich atakach. W 5. minucie pi艂k臋 na lewej stronie dosta艂 Mateusz Stec. Uderzy艂 mocno, ale Artur Trawi艅ski zdo艂a艂 odbi膰 futbol贸wk臋. Spad艂a ona jednak pod nogi Steca, kt贸ry zdo艂a艂 zagra膰 przed bramk臋, a tam Sebastian Kolenda dostawi艂 nog臋. By艂o wi臋c 1:0. 10 minut p贸藕niej Decathlon podwy偶szy艂 po rzucie ro偶nym 鈥 艁ukasz Niedzielak zagra艂 przed bramk臋, a Mateusz Stec uderzeniem bez przyj臋cia pokona艂 Artura Trawi艅skiego.

Schur Flexibles, podra偶niony wynikiem, zacz膮艂 mocniej atakowa膰, ale nie stwarza艂 wi臋kszego zagro偶enia pod bramk膮 Artura Przybysza. Golkiper Decathlonu radzi艂 sobie ze strza艂ami z dystansu, a innych nie by艂o. A偶 do ostatniej minuty, gdy sytuacj臋 zepsu艂 Karol Mielnik. Tu偶 przed przerw膮 Jan Dalke z Decathlonu zobaczy艂 偶贸艂t膮 kartk臋.

Pocz膮tek drugiej po艂owy oznacza艂 wi臋c dla Schura gr臋 w przewadze, kt贸r膮 uda艂o si臋 wykorzysta膰. W 27. minucie kontaktow膮 bramk臋 zdoby艂 Piotr Horbik, kt贸ry z bliska dobi艂 strza艂. Jedni i drudzy atakowali, ale ju偶 w 34. minucie by艂 remis 鈥 tym razem refleksem w polu karnym popisa艂 si臋 Marcin Skalski. Patrz膮c na zaanga偶owanie ofensywne obu dru偶yn 鈥 zw艂aszcza Schur Flexibles 鈥 mo偶na by艂o si臋 spodziewa膰 kolejnych bramek. 呕ycie potoczy艂o si臋 jednak inaczej, cho膰 gro藕nie strzela艂 z dystansu 艁ukasz Niedzielak z Decathlonu, a w samej ko艅c贸wce stuprocentow膮 okazj臋 zmarnowa艂 Szymon Porawski z Schur Flexibles.

Schur Flexibles 鈥 Decathlon Franowo 2:2 (0:2)

0:1 Sebastian Kolenda (5. minuta, asysta: Mateusz Stec)

0:2 Mateusz Stec (15. minuta, asysta: 艁ukasz Niedzielak)

1:2 Piotr Horbik (27. minuta)

2:2 Marcin Skalski (34. minuta, asysta: Piotr Musia艂owski)

Schur Flexibles: Artur Trawi艅ski 鈥 Karol Mielnik, Marcin Skalski, Piotr Horbik, Filip Weber, Piotr Musia艂owski, Jonasz Dudek, Norbert Darzecki, Szymon Porawski.

Decathlon Franowo: Artur Przybysz 鈥 艁ukasz Niedzielak, Mateusz Stec, Tomasz Witek, Jan Dalke, Karol Donarski, Sebastian Kolenda.