• 2006.02.07 Solaris Bus - ROTI 7:2
    • 2006.02.15 PKO Bank Polski Oddzial 1 w Poznaniu - ROTI 6:4
    • 2006.02.15 Maga - PBG SA 6:2

Zabójcze 10 minut FlexLinku

Zespół AZzardo bardzo zaciekle walczył o swój pierwszy punkt w Zimowej Edycji Ligi BSA. Ba, nawet o pierwsze zwycięstwo. Po 30. minutach prowadził nawet z FlexLinkiem 3:2, ale później rywale… wbili sześć goli!

Azzardo w drugiej części tej edycji zagra w grupie trzeciej, FlexLink – w grupie drugiej, nieco mocniejszej. Ta sytuacja mogła się zmienić, ale warunkiem była wygrana AZzardo w bezpośrednim starciu, a później jeszcze pokonanie Przelewów24.

Tymczasem od początku spotkania do ataku rzucił się FlexLink i tylko cud sprawił, że nie uzyskał wyraźnego prowadzenia. Cud albo też czasem znakomite interwencje bramkarza rywali Bartosza Śmigielskiego. W jednej sytuacji pomogli mu też gracze… FlexLinku, bo bardzo mocny strzał Karola Siejaka zablokował tuż przed bramką Arkadiusz Arenz. Próbowali też Emil Tomczyk i Tomasz Śmiglak, ale zaporą stawał się bramkarz AZzardo.

W tym wszystkim w 10. minucie dość niespodziewanie odnaleźli się gracze AZzardo. Najpierw po błędzie FlexLinku i stracie piłki na swojej połowie sam na sam z Alanem Markowskim znalazł się Łukasz Pałaszewski, ale posłał piłkę metr obok słupka. Po chwili Pałaszewski znów przejął piłkę, ale jego mocne uderzenie zdołał wybić za boisko bramkarz Markowski. Kolejny przechwyt tego gracza zakończył się jednak w końcu golem – Pałaszewski świetnie wyłożył piłkę Bartoszowi Górnemu, a ten skierował ją do siatki. FlexLink, tak dobrze dotąd grający w obronie, popełnił kilka błędów w ciągu kilkudziesięciu sekund. Mało tego – rywale poszli za ciosem i już dwie minuty później Marek Kozłowicz znalazł się sam na z Alanem Markowskim – przegrał jednak ten pojedynek, choć wywalczył rzut rożny. A po kornerze Dawid Dera podwyższył na 2:0.

I dopiero wtedy przebudzili się piłkarze FlexLinku, którzy szybko zdobyli kontaktową bramkę, a już w 15. minucie kolejne znakomite podanie Arkadiusza Arenza wykończył z bliska Tomasz Śmiglak. W pierwszej połowie Bartosz Śmigielski z AZzardo jeszcze dwukrotnie ratował swój zespół przed utratą gola.

Po przerwie mecz dość długo był nierozstrzygnięty – choć niewielką przewagę w posiadaniu piłki miał FlexLink, to AZzardo potrafiło odpowiedzieć ciekawą kontrą. Jak choćby w 27. minucie, gdy Dawid Dera znalazł się w sytuacji sam na sam. W 30. minucie AZzardo objęło nawet prowadzenie, po dobitce Marka Kozłowicza, ale natychmiast wyrównał Karol Siejak. Końcówka tego meczu zdecydowanie należała już do ekipy FlexLinku, która zapewniła sobie czwartą lokatę w grupie H-3. Rywale zaś wciąż mają szansę na piąte miejsce, ale muszą pokonać w ostatnim pojedynku Przelewy24.

FlexLink – AZzardo 8:3 (2:2)

0:1 Bartosz Górny (10. minuta, asysta: Łukasz Pałaszewski)

0:2 Dawid Dera (12. minuta, asysta: Marek Kozłowicz)

1:2 Mateusz Kieliszewski (13. minuta, asysta: Arkadiusz Arenz)

2:2 Tomasz Śmiglak (15. minuta, asysta: Arkadiusz Arenz)

2:3 Marek Kozłowicz (30. minuta)

3:3 Karol Siejak (31. minuta)

4:3 Tomasz Śmiglak (34. minuta)