• 2006.02.07 Solaris Bus - ROTI 7:2
    • 2006.02.15 PKO Bank Polski Oddzial 1 w Poznaniu - ROTI 6:4
    • 2006.02.15 Maga - PBG SA 6:2

Zmiana nastroj贸w w pierwszym secie

Superkiosk1 nadal z kompletem punkt贸w, cho膰 debiutuj膮cy w zmaganiach Ligi BSA siatkarski zesp贸艂 Volkswagena by艂 bliski wygrania seta. A gdyby go wygra艂, to wie, mo偶e na fali zdo艂a艂by sprawi膰 niespodziank臋.

Wszystko, co najlepsze,, by艂o w tym meczu w pierwszej partii. Od pocz膮tku by艂a bardzo zaci臋ta, cho膰 z nieznaczn膮 dominacj膮 Superkiosku1. Wynika艂o to z b艂臋d贸w w艂asnych rywali, kt贸re jednak z czasem zosta艂y ograniczone. St膮d od stanu 10:6 dla Superkiosku punktowa膰 zacz膮艂 Volkswagen. Dobre zagrywki Pauliny Dalak, do tego atak w ta艣m臋 Macieja Owsiannego i ju偶 przewaga faworyta zmniejszy艂a si臋 do jednego punktu. Superkiosk, cho膰 prowadzi艂 10:9, poprosi艂 o przerw臋, a po wznowieniu gry seri臋 rywali przerwa艂 udanym atakiem Jan Bylczy艅ski. Tyle 偶e Volkswagen nie rezygnowa艂, doprowadzi艂 do remisu 12:12, a p贸藕niej obj膮艂 prowadzenie. Co艣 si臋 zaci臋艂o w tej dru偶ynie przy stanie 17:15. Najpierw punkt dla Superkiosku zdoby艂 Bylczy艅ski, po chwili Maciej Wieland z Volkswagena zaatakowa艂 w aut, a p贸藕niej zagrywk膮 zacz膮艂 鈥瀞traszy膰鈥 Maciej Liszkowski. Nie pomog艂a przerwa na 偶膮danie przy stanie 17:19, koncert Liszkowskiego trwa艂 nadal. Dopiero gdy przewaga faworyta wynosi艂a ju偶 pi臋膰 punkt贸w, gracz Superkiosku popsu艂 zagrywk臋. Wtedy na pogo艅 by艂o ju偶 za p贸藕no 鈥 ca艂kiem niez艂y set w wykonaniu Volkswagena zako艅czy艂 si臋 wi臋c pora偶k膮 18:25.

Druga partia pocz膮tkowo by艂a podobna 鈥 zn贸w nieznacznie prowadzi艂 Superkiosk, a Volkswagen zdo艂a艂 wyr贸wna膰 na 7:7. Wtedy jednak faworyci sko艅czyli cztery akcje z rz臋du i ca艂kowicie przej臋li kontrol臋 nad spotkaniem. Nie by艂o wi臋c dramaturgii jak kilkana艣cie minut wcze艣niej 鈥 by艂y za to koncertowe zagrania Piotra B艂aszkiewicza i Macieja Liszkowskiego. Mecz zako艅czy艂 udanym atakiem Maciej Owsianny.

Superkiosk1 鈥 Volkswagen GS 2:0

Sety: 25:18, 25:14.

Superkiosk1: Piotr B艂aszkiewicz, Tomasz Kr贸lak, Maciej Liszkowski, Jakub Todryk, Jan Bylczy艅ski, Maciej Owsianny, Micha艂 D艂u偶ewski.

Volkswagen GS: Micha艂 K艂osowski, Joanna Pru艣, Paulina Dalak, Adrian Skuza, Mateusz Witczuk, Mateusz Kapu艣ci艅ski, Krzysztof Skrzypczak, Maciej Wieland.