• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Zwyci臋stwo po akcjach braci

Arka Strong odwr贸ci艂a losy meczu w starciu z EY, pokona艂a rywala 2:1 i b臋dzie zapewne liczy膰 si臋 w walce o ko艅cowy triumf w halowej grupie B. EY za艣 dozna艂 ju偶 drugiej pora偶ki.

Trudno w tym spotkaniu by艂o stawia膰 na Ark臋 Strong, kt贸ra zebra艂a si臋 w zaledwie czterosobowym sk艂adzie. 鈥 Mo偶e przyjedzie jeszcze pi膮ty, pono膰 ma by膰 鈥 m贸wili gracze Arki. A EY zachowa艂 si臋 fair i mimo d艂ugiej 艂awki, zdecydowa艂 si臋 te偶 na gr臋 tr贸jk膮 w polu. I to w艂a艣nie EY mia艂 dwie znakomite okazje by obj膮膰 prowadzenie, a w obu przypadkach bohaterem by艂 Mateusz Andrzejczak. Najpierw z w艂asnej po艂owy pr贸bowa艂 trafi膰 do pustej bramki, ale nieznacznie si臋 pomyli艂. Z kolei w 7. minucie znalaz艂 si臋 sam na sam z Piotrem Fuchsem z Arki, ale przegra艂 ten pojedynek. Arka Strong odpowiedzia艂a podobn膮 sytuacj膮 艁ukasza Hurysza, tak偶e niewykorzystan膮.

Od 9. minuty obie dru偶yny gra艂y ju偶 w komplecie 鈥 dojecha艂 bowiem pi膮ty gracz Arki Strong Miko艂aj Sierpi艅ski, kt贸ry przej膮艂 rol臋 bramkarza. Od razu zreszt膮 musia艂 wyci膮gn膮膰 pi艂k臋 z siatki 鈥 po strzale Andrzejczaka z rzutu wolnego. Arka do艣膰 szybko jednak wyr贸wna艂a, gdy 艂adn膮 akcj臋 przeprowadzili bracia: 艁ukasz i Jaros艂aw Huryszowie. Pierwszy poda艂, a drugi do艂o偶y艂 nog臋 przed pust膮 bramk膮. Og贸lnie mecz toczy艂 si臋 jednak w 偶贸艂wim tempie. To mog艂o zaskoczy膰, bo EY powinien by膰 zainteresowany jak najszybsz膮 gr膮. Sam mia艂 przecie偶 dwa sk艂ady do gry w polu, a rywale nie dysponowali 偶adnym rezerwowym.

Zauwa偶y艂 to zreszt膮 po przerwie bramkarz EY Bogusz Ochocki, kt贸ry zach臋ca艂 koleg贸w do biegania. Sam musia艂 zreszt膮 instynktownie interweniowa膰, gdy pi艂ka odbi艂a si臋 rykoszetem od Micha艂a Rych艂owskiego i omal go nie zaskoczy艂a.

A偶 do 30. minuty na boisku niewiele si臋 dzia艂o, p贸藕niej mecz zrobi艂 si臋 bardziej 偶wawy. Jedni i drudzy mieli swoje szanse, ale znacznie gro藕niejsze by艂y ataki wyprowadzane przez braci Hurysz贸w. Jeden z nich zako艅czy艂 si臋 powodzeniem 鈥 zn贸w 艁ukasz poda艂 do Jaros艂awa i w 33. minucie Arka Strong wygrywa艂a 2:1. W samej ko艅c贸wce jej gracze opadli jednak z si艂, a EY zamkn膮艂 rywali w ich polu karnym. Najbli偶ej wyr贸wnania by艂o po zagraniu… Jaros艂awa Kurzawskiego, kt贸ry omal nie zaliczy艂 samob贸ja. Szans臋 z rzutu wolnego mia艂 te偶 Jakub Ma艂ecki, ale Arka zdo艂a艂a jednak dowie藕膰 cenn膮 wygran膮 do ko艅ca.

Arka Strong 鈥 EY 2:1 (1:1)

0:1 Mateusz Andrzejczak (9. minuta, z rzutu wolnego)

1:1 Jaros艂aw Hurysz (13. minuta, asysta: 艁ukasz Hurysz)

2:1 Jaros艂aw Hurysz (33. minuta, asysta: 艁ukasz Hurysz)

Arka Strong: Miko艂aj Sierpi艅ski 鈥 Jaros艂aw Hurysz, 艁ukasz Hurysz, Piotr Fuchs, Jaros艂aw Kurzawski.

EY: Bogusz Ochocki 鈥 Edward Gor膮cy, Micha艂 Potrawiak, Jakub Ma艂ecki, Mateusz Andrzejczak, Micha艂 Golmanowski, Wojciech Banasik, Micha艂 Rych艂owski, Robert Ku藕mi艅ski.