• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Amatorska Liga Mistrz贸w

艢rodowy wiecz贸r w Lidze Mistrz贸w przejdzie do historii, bo Tottenham, cho膰 przegrywa艂 0:2 w Amsterdamie, zdo艂a艂 wygra膰 3:2 po golu w doliczonym czasie i kosztem Ajaksu awansowa艂 do fina艂u. W Lidze BSA emocje by艂y podobne 鈥 Inline Poland prowadzi艂 z PKO BP 2:0, by p贸藕niej straci膰 trzy gole. Z t膮 r贸偶nic膮, 偶e po ostatnim trafieniu s臋dzia nie wznowi艂 ju偶 gry.

Dla PKO BP i Inline to by艂o niezwykle presti偶owe starcie 鈥 dru偶yny te nie zaliczaj膮 si臋 do faworyt贸w rozgrywek na powietrzu. To dyplomatyczne okre艣lenie, bo w rzeczywisto艣ci w innych spotkaniach mo偶e by膰 im bardzo trudno o punkty. Mo偶e dlatego jednym i drugim tak bardzo zale偶a艂o. Patrz膮c na wybieganie, przewag臋 mia艂 zesp贸艂 PKO. Patrz膮c na do艣wiadczenie z gry na powietrzu w Lidze BSA 鈥 wi臋cej atut贸w posiada艂 Inline Poland. On bowiem regularnie wyst臋powa艂 w tych zmaganiach, za艣 PKO przenios艂o si臋 z rozgrywek halowych, w kt贸rych ostatnio do艣膰 pewnie ogrywa艂o Inline.

Samo spotkanie, jak mo偶na si臋 by艂o spodziewa膰, by艂o zaci臋te 鈥 od pierwszej do ostatniej minuty. Przed przerw膮 lepsze okazje strzeleckie stworzy艂 sobie Inline, kt贸ry w 12. minucie obj膮艂 prowadzenie. Piotr Kaczmarek zagra艂 w uliczk臋 do Paw艂a Rogowskiego, kt贸ry zaatakowa艂 z prawego skrzyd艂a i strza艂em przy bli偶szym s艂upku pokona艂 Krzysztofa Szkopka. Wcze艣niej niecelnie uderzali Adrian Osak i Mateusz Kozyra. PKO mia艂o bardzo dobr膮 szans臋 tu偶 przed trafieniem rywali, ale 艣wietne uderzenie Tymoteusza B艂a偶y艅skiego po efektownym obrocie kapitaln膮 parad膮 na rzut ro偶ny odbi艂 Grzegorz Sier偶ant. Z kolei w 15. minucie 艣wietnej tr贸jkowej akcji Inline Poland nie potrafi艂 wyko艅czy膰 celnym strza艂em Mateusz Kozyra, za艣 jeszcze przed przerw膮 Mariusz Kleczkowski z PKO uderzy艂 w poprzeczk臋.

Drug膮 po艂ow臋 zdecydowanie lepiej zacz臋艂o PKO 鈥 dwie okazje mia艂 Kleczkowski, jedn膮 B艂a偶y艅ski, kt贸ry z bliska g艂贸wkowa艂 nad poprzeczk膮. Inline poczeka艂 na swoj膮 szans臋 z kontrataku i w 32. minucie j膮 dosta艂. Bramka Mateusza Kozyry by艂a niezwykle efektowna 鈥 zdobyta pi臋t膮, a gracz Inline sta艂 ty艂em do bramki. Inline mia艂 kilka szans by dobi膰 rywala, kt贸ry sprawia艂 wra偶enie mocno wstrz膮艣ni臋tego drugim straconym golem. Adrian Osak nie wykorzysta艂 sytuacji sam na sam z bramkarzem, za艣 strza艂 Paw艂a Rogowskiego, cho膰 pi艂ka 艂adnie dokr臋ca艂a si臋 w kierunku dalszego s艂upka, jednak by艂 niecelny. PKO coraz bardziej ryzykowa艂o, zostawia艂o dziury w defensywie. W 38. minucie Inline wyszed艂 z akcj膮 trzech na jednego, ale i ona zosta艂a zepsuta. To si臋 zem艣ci艂o.

PKO dosta艂o bowiem dodatkowe paliwo, gdy w 40. minucie Mariusz Kleczkowski zdoby艂 kontaktow膮 bramk臋 g艂ow膮 po rzucie ro偶nym. Pod bramk膮 Inline coraz bardziej si臋 gotowa艂o, ale dru偶ynie PKO nie dopisywa艂o szcz臋艣cie. W ko艅cu w 49. minucie Karol Winiarski popisa艂 si臋 znakomitym uderzeniem z dystansu, a pi艂ka odkr臋ca艂a si臋 w kierunku dalszego s艂upka. Wpad艂a idealnie, w boczn膮 siatk臋 鈥 bramkarz Inline nie m贸g艂 nic zrobi膰. Zawodnik PKO zbiera艂 gratulacje, ale jak si臋 okaza艂o, nie by艂 to koniec emocji. Do ko艅ca meczu zosta艂a minuta, a w niej PKO zdo艂a艂o jeszcze przeprowadzi膰 atak, w kt贸rym strza艂 Tomasza Tyrzyka zdo艂a艂 jeszcze obroni膰 Grzegorz Sier偶ant, ale dobitki Krzysztofa Mendyka z dw贸ch metr贸w ju偶 nie m贸g艂. I w ten spos贸b PKO mog艂o si臋 cieszy膰, a w ekipie Inline zapanowa艂 smutek.

Inline Poland 鈥 PKO BP 2:3 (1:0)

1:0 Pawe艂 Rogowski (12. minuta, asysta: Piotr Kaczmarek)

2:0 Mateusz Kozyra (32. minuta, asysta: Pawe艂 Rogowski)

2:1 Mariusz Kleczkowski (40. minuta, asysta: Tymoteusz B艂a偶y艅ski)

2:2 Karol Winiarski (49. minuta)

2:3 Krzysztof Mendyk (50. minuta)

Inline Poland: Grzegorz Sier偶ant 鈥 Henryk Adamczak, Pawe艂 Rogowski, Piotr Kaczmarek, Krzysztof Kaczmarek, Adam Kaczmarek, Adrian Osak, Mateusz Kozyra. PKO BP: Krzysztof Szkopek 鈥 Tymoteusz B艂a偶y艅ski, Krzysztof Mendyk, Mariusz Kleczkowski, Piotr Szyma艅ski, Karol Winiarski, Tomasz Tyrzyk.