• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Awans Nivei BMP rzutem na ta艣m臋

To m贸g艂 by膰 fina艂 ca艂ych rozgrywek, a okaza艂 si臋 dla obu ekip starciem o wej艣cie do fina艂owej tr贸jki. Nivea BMP pokona艂a PEFS 5:2 i to ona ostatecznie na pewno zajmie miejsce na podium w Wiosennej Edycji Ligi BSA. A przy okazji 鈥 wygra艂a faz臋 zasadnicz膮.

Mecze mi臋dzy Nive膮 i PEFS zawsze s膮 pe艂ne napi臋cia, a zdarza艂o si臋, 偶e odbywa艂y si臋 w finale poszczeg贸lnych edycji. I tym razem tak by膰 powinno, gdyby nie wpadki obu ekip we wcze艣niejszych tygodniach. Nivea zd膮偶y艂a ju偶 przegra膰 z Roti-Ten i PwC, a PEFS 鈥 z AZzardo i Roti-Ten. Tak si臋 z艂o偶y艂o, 偶e teraz ich mecz ko艅czy艂 ca艂膮 faz臋 zasadnicz膮, a przy okazji 鈥 decydowa艂 o miejscu w czo艂owej tr贸jce. W艂a艣nie trzy zespo艂y, graj膮c systemem ka偶dy z ka偶dym, rozstrzygn膮 mi臋dzy sob膮 o mistrzostwie Ligi BSA.

Mimo 偶e PEFS potrzebowa艂 remisu, to od pocz膮tku ruszy艂 do natarcia. Przez pierwszych 10 minut nie by艂o 偶adnych w膮tpliwo艣ci, kto jest lepszy. Pot臋偶nie bramk臋 Nivei ostrzeliwali Marcin Michalak, Maciej Kielar czy z bli偶szej odleg艂o艣ci Paul Newsham. Fantastycznym refleksem popisywa艂 si臋 jednak bramkarz Konrad Olejniczak 鈥 to jemu Nivea zawdzi臋cza艂a bezbramkowy remis. W ko艅cu jednak skapitulowa艂. W 13. minucie Newsham zagra艂 do 艣rodka, Marcin Michalak uderzy艂 z kilku metr贸w, ale bramkarz Olejniczak odbi艂 pi艂k臋. Gracz PEFS przej膮艂 jednak futbol贸wk臋 na linii sz贸stego metra i poprawi艂 w drugie tempo, tym razem skutecznie.

Dopiero po tym golu Nivea si臋 obudzi艂a. Do tego momentu by艂a bezradna, atakowa艂a z rzadka. Sygna艂 do ofensywy da艂 Kamil Czerniak, 艂adnym, aczkolwiek niecelnym wolejem. W 16. minucie 艣wietnie zachowa艂 si臋 Dominik Serba 鈥 min膮艂 przeciwnika zwodem w prawo i uderzy艂 w dalszy r贸g bramki. Nivea posz艂a za ciosem i ju偶 po chwili wykorzysta艂a kontratak 鈥 Krystian Maik z do艣膰 ostrego k膮ta trafi艂 w samo okienko.

I wtedy w艂a艣nie dosz艂o do wydarzenia, kt贸re mog艂o mie膰 znaczenie dla dalszych los贸w meczu. Po uderzeniu z dystansu pi艂karza PEFS pi艂ka odbi艂a si臋 od siatki za bramk膮 tu偶 obok s艂upka i wlecia艂a z powrotem w pole. Nikt z PEFS si臋 nie cieszy艂 i nie gratulowa艂 sobie wyr贸wnania, 偶aden z graczy Nivei te偶 nie pokaza艂, 偶e co艣 si臋 w艂a艣nie sta艂o. S臋dzia uzna艂, 偶e pi艂ka min臋艂a s艂upek po zewn臋trznej jego stronie i gola nie zaliczy艂. Pi艂karze PEFS twierdzili, 偶e by艂o dok艂adnie odwrotnie. Ostatecznie jednak to Nivea prowadzi艂a do przerwy 2:1.

W drugiej po艂owie Nivea zacz臋艂a szanowa膰 minimalne prowadzenie, a PEFS 鈥 poirytowany niezaliczeniem bramki 鈥 atakowa艂 znacznie bardziej chaotycznie ni偶 przed przerw膮. Niewiele by艂o w tym wszystkim dobrego futbolu. Bramka na 3:1 Dominika Serby, a chwil臋 potem poprawka na 4:1 Dominika Serby w艂a艣ciwie rozstrzygn臋艂y to spotkanie. PEFS nie by艂 ju偶 w stanie odrobi膰 takich strat i zagra tylko o czwart膮 pozycj臋 w Wiosennej Edycji Ligi BSA.

Nivea BMP 鈥 PEFS 5:2 (2:1)

0:1 Marcin Michalak (13. minuta)

1:1 Dominik Serba (16. minuta, asysta: Krzysztof Filipiak)

2:1 Krystian Maik (17. minuta, asysta: Kamil Czerniak)

3:1 Dominik Serba (28. minuta, asysta: Krzysztof Filipiak)

4:1 Rados艂aw Nowak (31. minuta, asysta: Kamil Czerniak)

5:1 Kamil Czerniak (37. minuta, asysta: Maciej Jaszczy艅ski)

5:2 Kuba Tomaszkiewicz (40. minuta, asysta: Marcin Winny)

Nivea BMP: Konrad Olejniczak 鈥 Krzysztof Filipiak, Micha艂 Trawi艅ski, Maciej Jaszczy艅ski, Rados艂aw Nowak, Pawe艂 Bogus艂awski, Kamil Czerniak, Dominik Serba. PEFS: Kuba Tomaszkiewicz 呕K 鈥 Rados艂aw Balicki, Paul Newsham, Marcin Winny, Maciej Kielar, Mateusz Michalak, Marcin Michalak.