• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Azzardo pewne miejsca w tr贸jce

AZzardo FC to pierwsza dru偶yna w Lidze Halowej, kt贸ra jest pewny gry o mistrzostwo w Wiosennej Edycji Ligi BSA. Zadecydowa艂o o tym zwyci臋stwo z Ark膮 Strong 7:1.

AZzardo prze艂ama艂o si臋 we w艂a艣ciwym momencie, bo pora偶ki z Nive膮 oraz PwC postawi艂y dru偶yn臋 pod 艣cian膮. Jakakolwiek strata punkt贸w w ostatnim pojedynku z Ark膮 Strong prawdopodobnie oznacza艂aby miejsce poza czo艂ow膮 tr贸jk膮. A tak AZzardo awans ma ju偶 pewny, a inni musz膮 o niego walczy膰. Je艣li Roti-ten pokona EY, te偶 b臋dzie w tr贸jce, a ostatniego kandydata do mistrzostwa wska偶e wtorkowe bezpo艣rednie starcie Nivei z PEFS. Najgorzej w tym wszystkim wygl膮daj膮 szanse PwC, a wszystko przez niedawn膮 wpadk臋 w meczu z Ark膮 Strong.

I w艂a艣nie tego mogli obawia膰 si臋 w pi膮tek gracze AZzardo 鈥 偶e rywalom zn贸w wyjdzie znakomite spotkanie i graj膮c na luzie b臋d膮 w stanie ogra膰 faworyta. Arka mia艂a jednak tym razem spore problemy kadrowe i mimo op贸藕nienia rozpocz臋cia meczu, zacz臋艂a go w os艂abieniu. Pierwsze dwie minuty zdo艂a艂a jednak przetrzyma膰, potem na boisku pojawi艂 si臋 jej pi膮ty gracz Jaros艂aw Kurzawski, ale niemal natychmiast straci艂a te偶 gola. Indywidualn膮 akcj臋 przeprowadzi艂 Dawid Jarosz i mocno uderzy艂 z sze艣ciu metr贸w 鈥 nie da艂 szans Marcinowi D臋bskiemu.

Arka Strong niemal ca艂y czas by艂a w defensywie, ale w 6. minucie omal nie wykorzysta艂a b艂臋du rywali przy rozegraniu rzutu ro偶nego. Pi艂k臋 przechwyci艂 przed lini膮 艣rodkow膮 boiska Miko艂aj Sierpi艅ski 鈥 metr przed sob膮 mia艂 bramkarza rywali, kt贸ry pr贸bowa艂 pom贸c dru偶ynie w ofensywie. Na lobowanie nie by艂o miejsce, ale gracz Arki uderzy艂 po ziemi, obok nogi bramkarza. Pi艂ka otar艂a si臋 jednak od rywala, a p贸藕niej zwalniaj膮c lecia艂a w kierunku bramki. Nie trafi艂a do niej, przelecia艂a tu偶 obok s艂upka. Ponownie szcz臋艣cie dopisa艂o AZzardo w 9. minucie 鈥 wtedy jeden z jego graczy bezpo艣rednio z autu trafi艂 w nog臋 Macieja Wdowicza, a rykoszet zaskoczy艂 Marcina D臋bskiego. Gdyby nie ta obcierka, bramki by nie by艂o, bo bezpo艣rednio z autu zdoby膰 bramki nie mo偶na.

Szans臋 na kontaktow膮 bramk臋 mia艂 Piotr Fuchs z Arki Strong (Rafa艂 Ka藕mierczak obroni艂), ale mimo wszystko znacznie wi臋cej okazji stworzy艂o AZzardo. Dwa pojedynki sam na sam z rywalem wygra艂 D臋bski, w samej ko艅c贸wce po rzucie ro偶nym Mateusz Bartnicki trafi艂 w spojenie s艂upka z poprzeczk膮.

Arka Strong szuka艂a swoich szans w drugiej po艂owie i dwie takie mia艂a. Najpierw gdy po znakomitej kontrze Jaros艂aw Kurzawski wy艂o偶y艂 pi艂k臋 przed pust膮 bramk臋 Maciejowi Wdowiczowi, a ten fatalnie spud艂owa艂. P贸藕niej z kolei ten samo zawodnik nie zdo艂a艂 wykorzysta膰 dogrania Miko艂aja Sierpi艅skiego. Mecz by艂 niez艂y, otwarty. Na trzeciego gola AZzardo Arka odpowiedzia艂a trafieniem Jaros艂awa Kurzawskiego, ale ostatnie minuty zdecydowanie nale偶a艂y do lidera rozgrywek. AZzardo mia艂o bowiem czterech zmiennik贸w, Arka 偶adnego i w ko艅c贸wce zupe艂nie opad艂a z si艂. Cztery kolejne trafienia AZzardo by艂y tego dowodem.

AZzardo FC 鈥 Arka Strong 7:1 (2:0)

1:0 Dawid Jarosz (3. minuta)

2:0 Maciej Wdowicz (9. minuta, samob贸jcza)

3:0 艁ukasz Wawrzyniak (30. minuta, asysta: Mateusz Bartnicki)

3:1 Jaros艂aw Kurzawski (32. minuta)

4:1 Tobiasz Chlebowski (34. minuta)

5:1 Tomasz Kaczmarek (36. minuta, asysta: Mateusz Bartnicki)

6:1 Marek Koz艂owicz (37. minuta)

7:1 Dawid Jarosz (39. minuta, asysta: Adam Ciep艂uch)

AZzardo FC: Rafa艂 Ka藕mierczak 鈥 Marek Koz艂owicz, Adam Ciep艂uch, Mateusz Bartnicki, Krzysztof Koprowski, Tobiasz Chlebowski, Tomasz Kaczmarek, 艁ukasz Wawrzyniak, Dawid Jarosz.

Arka Strong: Marcin D臋bski 鈥 Piotr Fuchs, Jaros艂aw Kurzawski, Miko艂aj Sierpi艅ski, Maciej Wdowicz.