• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Bez rezerw te偶 mo偶na

Arka Strong jest coraz bli偶ej wygrania Jesiennej Edycji Ligi BSA w grupie B. Szans臋 na to praktycznie straci艂 Fachowiec, kt贸ry po serii trzech zwyci臋stw przegra艂 z liderem 3:6.

Fachowiec zrobi艂 najwi臋kszy post臋p w ostatnich tygodniach i przebojem wdar艂 si臋 do grona dru偶yn, kt贸re s膮 w czo艂贸wce pi艂karskiej halowej grupy B. Tak偶e i z Ark膮 m贸g艂 wygra膰, zabrak艂o jednak do艣wiadczenia i wyrachowania w kluczowej fazie drugiej po艂owy.

Pierwsza cz臋艣膰 meczu by艂 niezwykle wyr贸wnana 鈥 atakowali jedni, atakowali drudzy, nieco lepiej wygl膮da艂y jednak pr贸by Arki Strong. Faworyci obj臋li prowadzenie w 13. minucie, gdy po zagraniu na 艣rodku boiska J臋drzeja Mszanowskiego w dobrej sytuacji znalaz艂 si臋 Zbigniew Franczyszyn i mocnym strza艂em pokona艂 Paw艂a Sarbaka. Mo偶na 艣mia艂o powiedzie膰, 偶e o wygraniu tego spotkania przez Ark臋 zadecydowa艂 w艂a艣nie duet Mszanowski 鈥 Franczyszyn.

Fachowiec jednak nie odpuszcza艂 i jeszcze przed przerw膮 zdo艂a艂 wyr贸wna膰. Jego sposobem by艂y szybkie i mocne wyrzuty pi艂ki przez bramkarza Sarbaka w kierunku stoj膮cego w polu karnym rywali Rados艂awa Ochnio. Ten potrafi艂 przyj膮膰 pi艂k臋 ty艂em do bramki, a p贸藕niej walczy艂 z rywalem o pozycj臋 do strza艂u. Czasem si臋 uda艂o, czasem nie, ale w 17. minucie zawodnik fachowca zdo艂a艂 oszuka膰 Piotra Fuchsa i wyr贸wna艂. Po chwili Ochnio m贸g艂 trafi膰 po raz drugi 鈥 tym razem nieznacznie si臋 pomyli艂.

W 23. minucie 偶贸艂t膮 kartk臋 za faul zobaczy艂 Jaros艂aw Kurzawski z Arki 鈥 Fachowiec momentalnie wykorzysta艂 gr臋 w przewadze i ju偶 po 10 sekundach Dawid Majewski da艂 swojej dru偶ynie prowadzenie. Arka odpowiedzia艂a po dw贸ch minutach 鈥 to w艂a艣nie Majewski straci艂 futbol贸wk臋 na rzecz Franczyszyna, kt贸ry przegra艂 jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem Sarbakiem. Zawodnik Arki szybko jednak wznowi艂 gr臋 z autu 鈥 poda艂 na drugie skrzyd艂o, a Mszanowski mocnym strza艂em przy s艂upku wyr贸wna艂 na 2:2.

W 28. minucie 偶贸艂t膮 kartk臋 za faul na 艣rodkowej linii obejrza艂 tym razem Jakub Luks z Fachowca. Arka w przewadze gra艂a niemrawo, ale tu偶 przed ko艅cem dwuminutowej kary rywali Mszanowski zdo艂a艂 zagra膰 pi艂k臋 do Jaros艂awa Kurzawskiego, kt贸ry podwy偶szy艂 na 4:2. Gracze Fachowca zupe艂nie si臋 pogubili, bo zaraz po wznowieniu gry stracili pi艂k臋 i kolejn膮 bramk臋. Cie艅 nadziei da艂 im jeszcze Rados艂aw Ochnio, kt贸ry trafi艂 na 3:5 i pokrzykiwa艂 do koleg贸w鈥 鈥瀓eszcze jest szansa!鈥. Nic z tego 鈥 to Arka Strong w kontratakach stwarza艂a wi臋ksze zagro偶enie, a wynik meczu ustali艂 z rzutu karnego J臋drzej Mszanowski.

Faworyt wi臋c wygra艂 i uczyni艂 to bez bramkarza oraz cho膰by jednego rezerwowego.

Arka Strong 鈥 Fachowiec 6:3 (1:1)

1:0 Zbigniew Franczyszyn (13. minuta, asysta: J臋drzej Mszanowski)

1:1 Rados艂aw Ochnio (18. minuta)

1:2 Dawid Majewski (24. minuta)

2:2 J臋drzej Mszanowski (26. minuta, asysta: Zbigniew Franczyszyn)

3:2 Jaros艂aw Kurzawski (29. minuta, asysta: Zbigniew Franczyszyn)

4:2 Zbigniew Franczyszyn (30. minuta, asysta: J臋drzej Mszanowski)

5:2 J臋drzej Mszanowski (31. minuta, asysta: Zbigniew Franczyszyn)