• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

B贸j o pierwsze punkty

Je艣li nie teraz, to kiedy? 鈥 mogli pyta膰 przed meczem z PKO BP pi艂karze Inline Poland. Pierwszego punktu w Zimowej Edycji Ligi BSA zdoby膰 si臋 jednak nie uda艂o, ale na pocieszenie zosta艂 fakt, 偶e pora偶ka 2:9 jest… najni偶sz膮 w tym roku.

Inline Poland przegra艂 wszystkie spotkania w pierwszej fazie rozgrywek, a najni偶ej 0:8, w艂a艣nie z PKO BP. Dla rywala by艂a to jedyna zdobycz w pierwszej fazie. Rewan偶 zapowiada艂 si臋 wi臋c bardzo ciekawie 鈥 tutaj stawk膮 by艂y ju偶 punkty w nowej grupie C.

I rzeczywi艣cie, Inline Poland m贸g艂 sprawi膰 niespodziank臋, ale nie wykorzysta艂 bardzo dobrego czasu swojej gry w pierwszych dziesi臋ciu minutach. Ju偶 w 2. minucie s臋dzia podyktowa艂 rzut karny dla Inline Poland za faul Piotra Tasiemskiego na Mateuszu Wr贸blu. Do pi艂ki podszed艂 Piotr Kaczmarek, ale uderzy艂 w sam 艣rodek bramki 鈥 tam gdzie sta艂 bramkarz rywali Tymoteusz B艂a偶y艅ski. Po chwili Piotr Kaczmarek zdoby艂 bramk臋, ale… r臋k膮. To trafienie nie mog艂o zosta膰 zaliczone. Za to strza艂 z bliska Krzysztofa Kaczmarka w 8. minucie 艣wietnie obroni艂 Tymoteusz B艂a偶y艅ski. Bramkarz PKO zreszt膮 g艂o艣no komentowa艂 postaw臋 koleg贸w, kt贸rzy grali bardzo chaotycznie. 鈥 Za nerwowo, za nerwowo! 鈥 krzycza艂 i mia艂 pretensje do tych, kt贸rzy nie pilnowali rywali w obronie. I nagle w 11. minucie sytuacja si臋 zupe艂nie odwr贸ci艂a. Sta艂o si臋 to po stracie jednego z graczy Inline, kt贸ry zagra艂 pi艂k臋 prosto pod nogi Karola Winiarskiego, a ten idealnie obs艂u偶y艂 podaniem Mariusza Kleczkowskiego. Najskuteczniejszy pi艂karz PKO pokona艂 Grzegorza Sier偶anka. PKO posz艂o za ciosem i kolejne trzy gole pad艂y w pi臋膰 minut. Inline by艂 ju偶 bezardny 鈥 pogubi艂 si臋 przy akcjach rywali, kt贸rzy przestali podawa膰, a zacz臋li indywidualnie ucieka膰 do bok贸w boiska i strzela膰 w kierunku bramki. Inline te偶 przerw膮 cieszy艂 si臋 z bramki 鈥 bardzo 艂adnego gola po rzucie ro偶nym strzeli艂 Pawe艂 Rogowski.

W drugiej po艂owie, zreszt膮 bardzo podobnie, Inline te偶 walczy艂 przez pierwszych 10 minut i do艣膰 skutecznie si臋 broni艂. Na trafienie Piotra Tasiemskiego, tak偶e po dobrze rozegranym rzucie ro偶nym, odpowiedzia艂 golem Piotr Kaczmarek. W samej ko艅c贸wce PKO dorzuci艂o jeszcze trzy trafienia i wygra艂o 9:2.

Inline Poland 鈥 PKO BP 2:9 (1:5)

0:1 Mariusz Kleczkowski (11. minuta, asysta: Karol Winiarski)

0:2 Krzysztof Mendyk (13. minuta)

0:3 Micha艂 Ju艂ga (14. minuta)

0:4 Tymoteusz B艂a偶y艅ski (16. minuta)

1:4 Pawe艂 Rogowski (17. minuta, asysta: Mateusz Kozyra)

1:5 Mariusz Kleczkowski (18. minuta)

1:6 Piotr Tasiemski (29. minuta, asysta: Marek Kurzymski)

2:6 Piotr Kaczmarek (32. minuta, asysta: Mateusz Kozyra)

2:7 Mariusz Kleczkowski (37. minuta, asysta: Marek Kurzymski)