• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Co za rewan偶! Emocje do ostatnich sekund!

Pierwsze mecze w mistrzowskiej grupie A tylko udowadniaj膮, 偶e to mo偶e by膰 najciekawsza w ostatnich latach rywalizacja o tytu艂 mistrza Ligi BSA w pi艂ce halowej. Dru偶yna PEFS pokona艂a Mat-Oil 7:6 po trafieniu w ostatniej minucie spotkania.

Chwil臋 wcze艣niej Roti-ten ogra艂o Azzardo FC, tak偶e dzi臋ki bramce w samej ko艅c贸wce. Co ciekawe, w fazie grupowej tu i tu by艂o odwrotnie. Wtedy np. Mat-Oil wygra艂 z PEFS 4:3, strzelaj膮c a偶 dwa gole w trzech ostatnich minutach.

Tym razem to PEFS od pocz膮tku rzuci艂 si臋 do ataku, m.in. Marek Michalak trafi艂 pi艂k膮 w s艂upek. Mat-Oil wyczeka艂 na okazj臋 do kontry i od razu j膮 wykorzysta艂. PEFS zosta艂 zmuszony do gry w ataku pozycyjnym, przy czym g艂贸wnym rozgrywaj膮cym by艂 bramkarz Kuba Tomaszkiewicz, biegaj膮cy na po艂owie boiska. Gdy mia艂 miejsce 鈥 uderza艂 w kierunku bramki. Pocz膮tkowo jedynym efektem takich akcji by艂 strza艂 w s艂upek. PEFS raczej m臋czy艂 si臋 gr膮 w poprzek boiska. Za to Mat-Oil po raz drugi skontrowa艂 i w 7. minucie Jakub Jurkiewicz podwy偶szy艂 na 2:0 genialnym uderzeniem tzw. krzy偶akiem zza pola karnego.

Co ciekawe, w kolejnych minutach to raczej Mat-Oil by艂 bli偶szy podwy偶szenia wyniku ni偶 PEFS trafienia kontaktowego. Pi臋knego loba Piotra Marciniaka bramkarz Tomaszkiewicz zdo艂a艂 wybi膰 g艂ow膮 na rzut ro偶ny, p贸藕niej nie trafi艂 Jakub Jurkiewicz, kt贸ry zmarnowa艂 te偶 sytuacj臋 sam na sam z Tomaszkiewiczem. Dopiero mniej wi臋cej po kwadransie gry PEFS zacz膮艂 prze艂amywa膰 defensyw臋 rywali. Za to 鈥 jak! W sze艣膰 minut dru偶yna zdoby艂a pi臋膰 bramek, Mat-Oil odpowiedzia艂 dwoma. To by艂a kapitalna wymiana cios贸w, nieco szalona, ale 艂adna do ogl膮dania. Spora w tym zas艂uga bramkarza PEFS, kt贸ry je艣li nie trafia艂 z dystansu, to dogrywa艂 kolegom przed bramk臋.

Mat-Oil wyr贸wna艂 jednak do艣膰 szybko po przerwie, a p贸藕niej trwa艂o do艣膰 asekuracyjne badanie mo偶liwo艣ci rywala. Wy艂ama艂 si臋 z tego Tomaszkieiwcz, kt贸ry w 27. minucie zdecydowa艂 si臋 na ryzykowany rajd prawym skrzyd艂em i zza pola karnego pot臋偶nie uderzy艂 鈥 pi艂ka odbi艂a si臋 od poprzeczki i wpad艂a do bramki. 鈥 On ma cztery bramki. Cztery z sze艣ciu! 鈥 irytowa艂 si臋 Piotr Marciniak z Mat-Oil, bo bramkarzowi PEFS jego koledzy zostawiali zbyt wiele swobody. To jednak w艂a艣nie Marciniak zdo艂a艂 wyr贸wna膰 na 6:6 strza艂em z rzutu wolnego 鈥 po ziemi i do艣膰 blisko 艣rodka bramki. Tomaszkiewicz 藕le wtedy jednak zareagowa艂.

Ko艅cowe fragmenty by艂y niezwykle emocjonuj膮ce. Najpierw dw贸jkow膮 akcj臋 Marcina Michalaka z Maciejem Kielarem koncertowo zmarnowa艂 ten pierwszy 鈥 przed pust膮 bramk膮 trafi艂 w s艂upek. W odpowiedzi Mat-Oil mia艂 rzut wolny z o艣miu metr贸w, ale tu偶 nie by艂o rozstrzygaj膮cego trafienia. Pad艂o ono po dograniu Marcina Winnego i strzale z bliska Marcina Michalaka.

Mat-Oil 鈥 PEFS 6:7 (4:5)

1:0 Pawe艂 Sentkiewicz (4. minuta, asysta: Micha艂 Niek艂a艅)

2:0 Jakub Jurkiewicz (7. minuta, asysta: Maciej Ha艂as)

2:1 Paul Newsham (14. minuta, asysta: Kuba Tomaszkiewicz)

2:2 Kuba Tomaszkiewicz (16. minuta, asysta: Paul Newsham)

3:2 Piotr Marciniak (18. minuta)

3:3 Paul Newsham (18. minuta)

4:3 Micha艂 Niek艂a艅 (19. minuta, asysta: Piotr Marciniak)

4:4 Marek Michalak (20. minuta, asysta: Kuba Tomaszkiewicz)