• 2006.02.07 Solaris Bus - ROTI 7:2
    • 2006.02.15 PKO Bank Polski Oddzial 1 w Poznaniu - ROTI 6:4
    • 2006.02.15 Maga - PBG SA 6:2

Cztery szanse na pierwszego seta

Z艂o偶ony niemal wy艂膮cznie z pa艅 zesp贸艂 Volkswagen GS mia艂 nie tylko szans臋, aby wygra膰 pierwszego seta w Wiosennej Edycji Ligi BSA, ale nawet ca艂e spotkanie! W drugim secie TEB Akademia obroni艂a cztery pi艂ki setowe, a pierwszym meczbolem za艂atwi艂a spraw臋.

Ekip臋 TEB Akademii dopad艂y drobne problemy personalne, bo na spotkaniu z ostatnim w tabeli Volkswagenem pojawi艂o si臋 zaledwie czterech zawodnik贸w. Omal to si臋 nie zem艣ci艂o, bo pi臋膰 pa艅 z Volkswagena, wspartych Mateuszem Witczukiem, omal nie rozstrzygn臋艂o spotkania na swoj膮 korzy艣膰, cz臋sto 艂adnie rozci膮gaj膮c akcje. W kluczowych momentach obu partii wi臋cej wyrachowania wykaza艂a jednak TEB Akademia.

Ca艂y pierwszy set by艂 bardzo zaci臋ty, 偶aden z zespo艂贸w nie potrafi艂 wyra藕niej odskoczy膰. Gdy TEB Akademia w ko艅cu uzyska艂a dwa oczka przewagi (20:18), to Volkswagen odpowiedzia艂 trzema kolejnymi udanymi akcjami. TEB Akademia odzyska艂a jednak pi艂k臋, na zagrywk臋 pow臋drowa艂 Hubert Wo藕niak i… wkr贸tce zako艅czy艂 parti臋.

Drugiego seta lepiej zacz臋艂a TEB Akademia (3:0), ale z czasem coraz bardziej sprytniej zacz膮艂 gra膰 Volkswagen. Do zdobywania punkt贸w wcale nie by艂y potrzebna atomowe ataki znad siatki, cz臋sto wystarczy艂o zagra膰 pi艂k臋 w wolne pole, bo tego 鈥 przy czw贸rce rywali 鈥 by艂o sporo. Volkswagen odskoczy艂 na sze艣膰 punkt贸w (15:9 i 16:10), ale w艂a艣nie wtedy TEB Akademia odzyska艂a w艂a艣ciwy rytm, a proste b艂臋dy zacz臋艂y przytrafia膰 si臋 Volkswagenowi. Po pi臋ciu punktach z rz臋du dla TEB Akademii Volkswagen poprosi艂 o przerw臋 i w ko艅cu t臋 seri臋 rywali uda艂o si臋 zatrzyma膰. Rozpocz臋艂a si臋 wymiana punkt za punkt, przy czym na prowadzeniu by艂 raczej Volkswagen. Po 艣wietnym zagraniu Magdaleny Rerak by艂o ju偶 24:22 鈥 Volkswagen mia艂 dwa setbole. Oba jednak zmarnowa艂, podobnie jak i te przy stanie 25:24 i 26:25. Inna sprawa, 偶e tylko w tym ostatnim Volkswagen mia艂 pi艂k臋 na zwyci臋stwo po swojej stronie siatki. Nie uda艂o si臋, a ju偶 za chwil臋 bardzo mocny atak Huberta Wo藕niaka, a po chwili dotkni臋cie siatki w ataku przez Mateusza Witczuka, zako艅czy艂o spotkanie. Po raz drugi w tej edycji wygra艂a TEB Akademia.

TEB Akademia 鈥 Volkswagen GS 2:0

Sety: 25:22, 28:26.

TEB Akademia: Micha艂 Ko艂odziejczyk, Rados艂aw Konik, Micha艂 Sobolewski, Hubert Wo藕niak.

Volkswagen GS: Joanna Pru艣, Karolina Jarz膮bek, Paulina Dalak, Patrycja Joachmiak, Mateusz Witczuk, Magdalena Rerak.