Cztery szanse na pierwszego seta

Złożony niemal wyłącznie z pań zespół Volkswagen GS miał nie tylko szansę, aby wygrać pierwszego seta w Wiosennej Edycji Ligi BSA, ale nawet całe spotkanie! W drugim secie TEB Akademia obroniła cztery piłki setowe, a pierwszym meczbolem załatwiła sprawę.

Cztery szanse na pierwszego seta
Cztery szanse na pierwszego seta

Ekipę TEB Akademii dopadły drobne problemy personalne, bo na spotkaniu z ostatnim w tabeli Volkswagenem pojawiło się zaledwie czterech zawodników. Omal to się nie zemściło, bo pięć pań z Volkswagena, wspartych Mateuszem Witczukiem, omal nie rozstrzygnęło spotkania na swoją korzyść, często ładnie rozciągając akcje. W kluczowych momentach obu partii więcej wyrachowania wykazała jednak TEB Akademia.

Cały pierwszy set był bardzo zacięty, żaden z zespołów nie potrafił wyraźniej odskoczyć. Gdy TEB Akademia w końcu uzyskała dwa oczka przewagi (20:18), to Volkswagen odpowiedział trzema kolejnymi udanymi akcjami. TEB Akademia odzyskała jednak piłkę, na zagrywkę powędrował Hubert Woźniak i… wkrótce zakończył partię.

Drugiego seta lepiej zaczęła TEB Akademia (3:0), ale z czasem coraz bardziej sprytniej zaczął grać Volkswagen. Do zdobywania punktów wcale nie były potrzebna atomowe ataki znad siatki, często wystarczyło zagrać piłkę w wolne pole, bo tego – przy czwórce rywali – było sporo. Volkswagen odskoczył na sześć punktów (15:9 i 16:10), ale właśnie wtedy TEB Akademia odzyskała właściwy rytm, a proste błędy zaczęły przytrafiać się Volkswagenowi. Po pięciu punktach z rzędu dla TEB Akademii Volkswagen poprosił o przerwę i w końcu tę serię rywali udało się zatrzymać. Rozpoczęła się wymiana punkt za punkt, przy czym na prowadzeniu był raczej Volkswagen. Po świetnym zagraniu Magdaleny Rerak było już 24:22 – Volkswagen miał dwa setbole. Oba jednak zmarnował, podobnie jak i te przy stanie 25:24 i 26:25. Inna sprawa, że tylko w tym ostatnim Volkswagen miał piłkę na zwycięstwo po swojej stronie siatki. Nie udało się, a już za chwilę bardzo mocny atak Huberta Woźniaka, a po chwili dotknięcie siatki w ataku przez Mateusza Witczuka, zakończyło spotkanie. Po raz drugi w tej edycji wygrała TEB Akademia.

TEB Akademia – Volkswagen GS 2:0

Sety: 25:22, 28:26.

TEB Akademia: Michał Kołodziejczyk, Radosław Konik, Michał Sobolewski, Hubert Woźniak.

Volkswagen GS: Joanna Pruś, Karolina Jarząbek, Paulina Dalak, Patrycja Joachmiak, Mateusz Witczuk, Magdalena Rerak.

[rl_gallery id=”1835″]

Halowa Piłka Nożna Gr A

1.
Arka Strong
5:7
KREMIKI
2.
Arka Strong
7:2
HALEON
3.
Arka Strong
3:0
PKO BP
4.
KREMIKI
8:7
Roti-Ten
5.
FlexLink
3:0
PKO BP

Bowling Gr A

1.
Orange Polska S.A.
1073:1217
Przelewy24
2.
Eurocash
1181:1132
PKO BP
3.
MK Bowling
1274:856
Collegium Da Vinci
4.
Collegium Da Vinci
0:400
PKO BP
5.
Przelewy24
400:0
Collegium Da Vinci