• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Dobry pocz膮tek, dobry koniec. A 艣rodek dla faworyta

Starcie z faworytem dru偶yna PwC bardzo dobrze rozpocz臋艂a i bardzo dobrze zako艅czy艂a. Niestety dla niej, w mi臋dzyczasie gole strzela艂 tylko Mat-Oil, kt贸ry wygra艂 spotkanie 5:2.

Wiosn膮 zesp贸艂 PwC pokaza艂, 偶e potrafi radzi膰 sobie w starciach z najlepszymi dru偶ynami Ligi BSA. Ogra艂 wtedy w fazie grupowej m.in. Nive臋 i AZzardo FC, zremisowa艂 z Roti-Ten. Inaczej m贸wi膮c 鈥 偶adna z trzech najlepszych dru偶yn ligi nie pokona艂a PwC. W tej edycji o awans do grupy mistrzowskiej b臋dzie bardzo ci臋偶ko, bo i podgrupa A wydaje si臋 bardzo mocna i wyr贸wnana.

W 艣wietnej sytuacji po dw贸ch spotkaniach jest Mat-Oil, kt贸ry najpierw wym臋czy艂 w samej ko艅c贸wce wygran膮 z PEFS, a teraz ju偶 wyra藕niej pokona艂 PwC. Mecz zacz膮艂 si臋 jednak do艣膰 nieoczekiwanie 鈥 po uderzeniu Bartosza Weso艂owskiego i odbiciu si臋 pi艂ki od jednego z rywali, PwC szybko obj膮艂 prowadzenie. P贸藕niej jednak inicjatyw臋 przej膮艂 Mat-Oil, a wyst臋puj膮cy tym razem w roli bramkarza Krzysztof Wi艣niewski z PwC mia艂 sporo roboty. Kilka razy dopisa艂o mu szcz臋艣cie, ale w ko艅cu Mat-Oil wysokim pressingiem zacz膮艂 wymusza膰 b艂臋dy rywali. I strzela膰 gole. PwC raczej stara艂 si臋 kierowa膰 d艂ugie podania do wysuni臋tego Karola Mielcarka i czasem takie zagrania dociera艂y do adresata. Mielcarek m贸g艂 w 4. minucie podwy偶szy膰 na 2:0, ale g艂ow膮 uderzy艂 futbol贸wk臋 nad poprzeczk膮. Z kolei w 10. minucie gracz PwC znalaz艂 si臋 sam na sam z bramkarzem Mat-Oil, ale przegra艂 ten pojedynek. P贸藕niej jeszcze na 2:2 wyr贸wna膰 mogli w kr贸tkim odst臋pie czasu Tomasz Skrzypczak, Jan Bienkiewicz i Karol Mielcarek. To im si臋 nie uda艂o, a kolejna kontra Mat-Oil zako艅czy艂a si臋 zn贸w wy艂o偶eniem pi艂ki do 艁ukasza Niedzielaka, kt贸ry bez problemu podwy偶szy艂 na 3:1. Jeszcze tu偶 przed przerw膮 z艂e wybicie bramkarza Wi艣niewskiego da艂o kolejn膮 okazj臋 graczom Mat-Oil, a ci z prezentu skorzystali.

Trzybramkowa zaliczka by艂a ju偶 wystarczaj膮ca dla faworyta. Tym bardziej, 偶e gracze PwC nie mieli za bardzo pomys艂u, w jaki spos贸b 鈥瀙rzydusi膰鈥 rywala na jego po艂owie. St膮d te偶 i mniej emocji w drugiej po艂owie, a zarazem 鈥 mniej bramek. W PwC w roli bramkarza tym razem wyst臋powa艂 Bartosz Weso艂owski, kt贸ry spisywa艂 si臋 wi臋cej ni偶 dobrze. Obie dru偶yny zdoby艂y jeszcze po jednym golu, najpierw Mat-Oil podwy偶szy艂 na 5:1, a w ko艅c贸wce PwC wykorzysta艂 rzut ro偶ny i Filip Kuchareczko strza艂em z pierwszej pi艂ki pokona艂 Mateusza Kul臋.

Mat-Oil 鈥 PwC 5:2 (4:1)

0:1 Bartosz Weso艂owski (2. minuta)

1:1 Micha艂 Niek艂a艅 (6. minuta, asysta: Piotr Marciniak)

2:1 艁ukasz Niedzielak (9. minuta, asysta: Micha艂 Niek艂a艅)

3:1 艁ukasz Niedzielak (16. minuta, asysta: Karol Donarski)

4:1 Karol Donarski (20. minuta, asysta: Piotr Marciniak)

5:1 Jakub Jurkiewicz (27. minuta, asysta: Micha艂 Niek艂a艅)

5:2 Filip Kuchareczko (38. minuta, asysta: Tomasz Skrzypczak)

Mat-Oil: Mateusz Kula 鈥 艁ukasz Niedzielak, Piotr Marciniak, Micha艂 Niek艂a艅, Jakub Jurkiewicz, Karol Donarski.

PwC: Krzysztof Wi艣niewski, Karol Mielcarek, Tomasz Skrzypczak, Jan Bienkiewicz, Filip Kuchareczko, Bartosz Weso艂owski.