• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Dwa razy tak samo

Po dw贸ch bli藕niaczych setach broni膮cy tytu艂u mistrza Ligi BSA siatkarze Przelew贸w24 wreszcie si臋 prze艂amali i odnie艣li pierwsze zwyci臋stwo w Jesiennej Edycji. Pewnie pokonali TEB Akademi臋.

O dziwo, Przelewy24 przyst臋powa艂y do tego spotkania z zerowym dorobkiem punktowym. Kolejna wpadka mog艂a stworzy膰 powa偶ne komplikacje w walce o awans do wielkiego fina艂u. Tym razem nie by艂o jednak o niej mowy, bo w obu partiach niedawny mistrz szybko odskoczy艂 rywalom, a p贸藕niej utrzymywa艂 bezpieczny dystans. W pierwszym secie TEB Akademia prowadzi艂a co prawda 2:1, ale p贸藕niej na zagrywk臋 u rywali pow臋drowa艂 Micha艂 Kawa i kolejnymi „bombami” z wyskoku ich zaskakiwa艂. Po asie w boczn膮 lini臋 by艂o ju偶 9:2 dla Przelew贸w i w贸wczas TEB Akademii poprosi艂a o minut臋 przerwy. – Pomys艂y, pomys艂y – rzuci艂 jeden z jej graczy. – Odebra膰 trzeba – kto艣 mu odpowiedzia艂. Po powrocie na boisko Kawa zagra艂 w ta艣m臋, a p贸藕niej gra si臋 nieco wyr贸wna艂a. TEB Akademia zmniejszy艂a nawet straty do pi臋ciu punkt贸w (9:14), gdy w zespole rywali dw贸ch graczy – S艂awomir Lewczyk i Marek Szumiga艂a – chcia艂o jednocze艣nie zaatakowa膰. Po chwili okazj臋 na kolejny punkt mia艂 Jakub Kwit, ale zosta艂 zablokowany. Ko艅c贸wka seta nale偶a艂a ju偶 zdecydowanie do Przelew贸w – ze stanu 19:13 zrobi艂o si臋 25:14 po asie serwisowym Ma艂gorzaty Gramatyki.

Druga partia by艂a bli藕niaczo podobna. Zn贸w pierwszy punkt zdoby艂a TEB Akademia i zn贸w zagrywk膮 zacz膮艂 „straszy膰” Micha艂 Kawa. Tym razem przerwa na 偶膮danie nast膮pi艂a przy stanie 8:2 dla Przelew贸w. Zawodnicy Przelew贸w grali inteligentnie – gdy np. w jednej akcji S艂awomir Lewczyk nadzia艂 si臋 na wyblok, to chwil臋 p贸藕niej nie atakowa艂 ju偶 przez r臋ce, a lekko kiwn膮艂 blok przeciwnik贸w. Po asowej zagrywce Gramatyki faworyt odskoczy艂 na 17:6. – To co, czas? – pyta艂 Benek B艂aszczyk z TEB Akademii. – Aaa, ju偶 wzi臋li艣my – sam sobie odpowiedzia艂. A mecz zako艅czy艂 si臋 zepsut膮 zagrywk膮 Tomasza Parata.

Oba zespo艂y maj膮 po tym spotkaniu po jednym zwyci臋stwie.

TEB Akademia – Przelewy24 0:2

Sety: 14:25, 14:25.

TEB Akademia: Przemys艂aw Gorczakowski, Maciej Ruszczy艅ski, Beniamin B艂aszczyk, Tomasz Parat, B艂a偶ej Muszy艅ski, Jakub Kwit.

Przelewy24: Micha艂 Bzowy, Marek Szumiga艂a, Micha艂 Kawa, Ma艂gorzata Gramatyka, Tomasz Rybak, S艂awomir Lewczyk.