Dwa razy tak samo

Po dwóch bliźniaczych setach broniący tytułu mistrza Ligi BSA siatkarze Przelewów24 wreszcie się przełamali i odnieśli pierwsze zwycięstwo w Jesiennej Edycji. Pewnie pokonali TEB Akademię.

O dziwo, Przelewy24 przystępowały do tego spotkania z zerowym dorobkiem punktowym. Kolejna wpadka mogła stworzyć poważne komplikacje w walce o awans do wielkiego finału. Tym razem nie było jednak o niej mowy, bo w obu partiach niedawny mistrz szybko odskoczył rywalom, a później utrzymywał bezpieczny dystans. W pierwszym secie TEB Akademia prowadziła co prawda 2:1, ale później na zagrywkę u rywali powędrował Michał Kawa i kolejnymi „bombami” z wyskoku ich zaskakiwał. Po asie w boczną linię było już 9:2 dla Przelewów i wówczas TEB Akademii poprosiła o minutę przerwy. – Pomysły, pomysły – rzucił jeden z jej graczy. – Odebrać trzeba – ktoś mu odpowiedział. Po powrocie na boisko Kawa zagrał w taśmę, a później gra się nieco wyrównała. TEB Akademia zmniejszyła nawet straty do pięciu punktów (9:14), gdy w zespole rywali dwóch graczy – Sławomir Lewczyk i Marek Szumigała – chciało jednocześnie zaatakować. Po chwili okazję na kolejny punkt miał Jakub Kwit, ale został zablokowany. Końcówka seta należała już zdecydowanie do Przelewów – ze stanu 19:13 zrobiło się 25:14 po asie serwisowym Małgorzaty Gramatyki.

Druga partia była bliźniaczo podobna. Znów pierwszy punkt zdobyła TEB Akademia i znów zagrywką zaczął „straszyć” Michał Kawa. Tym razem przerwa na żądanie nastąpiła przy stanie 8:2 dla Przelewów. Zawodnicy Przelewów grali inteligentnie – gdy np. w jednej akcji Sławomir Lewczyk nadział się na wyblok, to chwilę później nie atakował już przez ręce, a lekko kiwnął blok przeciwników. Po asowej zagrywce Gramatyki faworyt odskoczył na 17:6. – To co, czas? – pytał Benek Błaszczyk z TEB Akademii. – Aaa, już wzięliśmy – sam sobie odpowiedział. A mecz zakończył się zepsutą zagrywką Tomasza Parata.

Oba zespoły mają po tym spotkaniu po jednym zwycięstwie.

TEB Akademia – Przelewy24 0:2

Sety: 14:25, 14:25.

TEB Akademia: Przemysław Gorczakowski, Maciej Ruszczyński, Beniamin Błaszczyk, Tomasz Parat, Błażej Muszyński, Jakub Kwit.

Przelewy24: Michał Bzowy, Marek Szumigała, Michał Kawa, Małgorzata Gramatyka, Tomasz Rybak, Sławomir Lewczyk.

Halowa Piłka Nożna Gr A

1.
Arka Strong
5:7
KREMIKI
2.
Arka Strong
7:2
HALEON
3.
Arka Strong
3:0
PKO BP
4.
KREMIKI
8:7
Roti-Ten
5.
FlexLink
3:0
PKO BP

Bowling Gr A

1.
Collegium Da Vinci
872:1107
Orange Polska S.A.
2.
PKO BP
1139:1167
MK Bowling
3.
Orange Polska S.A.
1306:1236
Eurocash
4.
Eurocash
1149:850
Collegium Da Vinci
5.
PKO BP
1093:1097
Przelewy24