• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Dwie podobne po艂owy, Roti-Ten ma trzy punkty

Cho膰 wynik na to nie wskazuje, to mecz z debiutuj膮cym w Lidze BSA zespo艂em AZzardo FC by艂 dla Roti-Ten ci臋偶k膮 przepraw膮. Faworyt wygra艂 jednak 6:1.

Roti-Ten to jeden z g艂贸wnych kandydat贸w do wygrania Zimowej Edycji Ligi BSA, za艣 dla AZzardo FC spotkanie to by艂o pierwsz膮 pr贸b膮 w halowych rozgrywkach BSA. I trzeba przyzxna膰, 偶e debiutant spisa艂 si臋 bardzo dobrze, nie ba艂 si臋 rywala, a wygran膮 Roti-Ten zapewni艂 duet Tomasz Wawrzyniak-Micha艂 Ja艣kowiak. Obaj ustrzelili po hat-tricku, a Wawrzyniak doda艂 jeszcze trzy asytsy. Inaczej m贸wi膮c 鈥 mia艂 udzia艂 przy wszystkich golach dru偶yny.

To w艂a艣nie Roti-Ten jako pierwsze stworzy艂o sytuacj臋 pod bramk膮 Dawida Czarneckiego –  Micha艂 Ja艣kowiak z bliska fatalnie jednak spud艂owa艂. AZzardo stara艂o si臋 odpowiedzie膰 uderzeniem Grzegorza Kowalskiego, ale na posterunku by艂 Maciej Lubczy艅ski. Bramka dla AZzardo pad艂a w do艣膰 zaskakuj膮cy spos贸b 鈥 Artur Chmiel 藕le poda艂 pi艂k膮 przed swoim polem karnym, a Piotr Bia艂as skorzysta艂 z prezentu i mocnym strza艂em przy s艂upku nie da艂 szans Lubczy艅skiemu. Ma艂o tego 鈥 Azzardo mia艂o nawet kolejn膮 okazj臋 na podwy偶szenie wyniku. I chyba tak bardzo skupi艂o si臋 na ataku, 偶e samo pozwoli艂o rywalom na pr贸by kontrowania.

Roti-Ten dochodzi艂o do pozycji strzeleckich albo po dw贸ch-trzech podaniach z 鈥瀙ierwszej pi艂ki鈥, albo te偶 po dalekich zagraniach na wolne pole. Dwie 艣wietne okazje zmarnowa艂 Maciej Krysztofiak, jedn膮 Artur Chmiel. Wreszcie w 12. minucie po akcji AZzardo Roti-Ten wyprowadzi艂o pi臋kn膮 kontr臋, w kt贸rej kluczowe by艂o podanie tzw. podcink膮 Tomasza Wawrzyniaka, a p贸藕niej sprint i udane wyko艅czenie przez Micha艂a Ja艣kowiaka. Roti-Ten posz艂o za ciosem i troch臋 zagubionych rywali pogn臋bi艂o dwoma kolejnymi golami. Ze strony AZzardo szans臋 na kontaktow膮 bramk臋 mia艂 przed przerw膮 Grzegorz Kowalski, ale jego uderzenie trafi艂o w s艂upek. W odpowiedzi Roti-Ten zn贸w skontrowa艂o i po raz trzeci w tym meczu Krysztofiak chwyci艂 si臋 za g艂ow臋 鈥 tym razme jego uderzenie zosta艂o wyblokowane na linii bramkowej.

W drugiej po艂owie to AZzardo atakowa艂o, gra toczy艂a si臋 g艂贸wnie na po艂owie Roti-Ten, kt贸re cofni臋te stara艂o si臋 nie dopuszcza膰 rywali do strza艂贸w. By艂a to taktyka ca艂kiem skuteczna, bo jedynie w 30. minucie Piotrowi Bia艂asowi uda艂o si臋 stworzy膰 okazj臋 bramkow膮. 艢wietnym refleksem popisa艂 si臋 w贸wczas bramkarz Lubczy艅ski.

P贸藕niej za艣 wypadki potoczy艂y si臋 tak jak w pierwszej po艂owie 鈥 wtedy bramki dla Roti-Ten pad艂y w 12., 13. i 15. minucie, teraz za艣 w 11., 12. i 16. minucie Kontrataki by艂y zab贸jcze, a duet Wawrzyniak 鈥 Ja艣kowiak mia艂 du偶o swobody. Mimo to AZzardo walczy艂o o kolejne trafienia, zamiast skupia膰 si臋 na obronie. W s艂upek pi艂k臋 pos艂a艂 jeszcze 艁ukasz Pa艂aszewski, a w samej ko艅c贸wce Maciej Lubczy艅ski w nieprawdopodobny spos贸b obroni艂 strza艂 Mateusza Bartnickiego, a p贸藕niej dobitk臋 Marka Koz艂owicza.

AZzardo FC 鈥 Roti-Ten 1:6 (1:3)

1:0 Piotr Bia艂as (6. minuta)

1:1 Micha艂 Ja艣kowiak (12. minuta, asysta: Tomasz Wawrzyniak)

1:2 Tomasz Wawrzyniak (13. minuta, asysta: Piotr Walczak)

1:3 Tomasz Wawrzyniak (15. minuta)

1:4 Micha艂 Ja艣kowiak (31. minuta, asysta: Tomasz Wawrzyniak)

1:5 Micha艂 Ja艣kowiak (32. minuta, asysta: Tomasz Wawrzyniak)

1:6 Tomasz Wawrzyniak (36. minuta, asysta: Micha艂 Ja艣kowiak)

Azzardo: Dawid Czarnecki 鈥 Marek Koz艂owicz, Adam Ciep艂uch, 艁ukasz Pa艂aszewski, Piotr Bia艂as, Mateusz Bartnicki, Grzegorz Kowalski.

Roti-Ten: Maciej Lubczy艅ski 鈥 Piotr Walczak, Artur Chmiel, Maciej Krysztofiak, Tomasz Wawrzyniak, Micha艂 Ja艣kowiak.