Już byli w ogródku, witali się z…

Na 12 minut przed końcem meczu z Pyrlandem FlexLink prowadził 7:1 i potrzebował jeszcze zaledwie jednego trafienia, by kosztem PEFS znaleźć się w finałowej grupie A. Sztuka się nie udała, a w końcówce to rywale dwoma trafieniami pozbawili FlexLink złudzeń.

Już byli w ogródku, witali się z...

Wtorkowy remis 6:6 z PEFS dał FlexLinkowi nadzieję na to, że uda się jeszcze zająć drugie miejsce w tabeli grupy trzeciej i w drugiej części Zimowej Edycji Ligi BSA zagrać wśród najmocniejszych drużyn ligi. Warunkiem było nie tyle samo zwycięstwo z dość mocnym Pyrlandem, ale zwycięstwo… siedmioma bramkami. Wówczas bowiem, przy takiej samej liczbie punktów i zremisowanym bezpośrednim starciu FlexLink wyprzedzał w tabeli PEFS. Tyle że Pyrland to dość mocny zespół, na boisku nie przegrał ani razu, jako jedyny urwał punkty liderowi, czyli EY. Na drugie miejsce nie miał już szans, ale w przypadku ogrania FlexLinku wyprzedzał tę drużynę i kończył zmagania na trzeciej pozycji.

Nic więc dziwnego, że mecz od początku był zacięty, a co ciekawe – w pierwszych minutach zdecydowanie lepiej wyglądał Pyrland Park Linowy. Wystarczyła jednak jedna skuteczna kontra i Paweł Fekner dał FlexLinkowi prowadzenie. Po tym trafieniu FlexLink zaczął wreszcie grać tak, jakby rzeczywiście zależało mu na wysokiej wygranej. Bliski podwyższenia prowadzenia był w 10. minucie Fekner, później sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Dawid Nowak z Pyrlandu. Z kolei zaskakujące uderzenie Dawida Radzickiego prawie z połowy boiska znalazło finisz na słupku bramki, ale w 15. minucie świetnie rozegrany rzut wolny dał FlexLinkowi drugiego gola. Niemal natychmiast trafieniem odpowiedział jednak Kuba Grzywacz. Bramkarz Flexlinku Mateusz Chrzanowski został trafiony piłką w twarz, nie za bardzo orientował się, gdzie spadła futbolówka, a Grzywacz z bliska skierował ją do siatki. Niewiele wskazywało wtedy, że w połowie meczu FlexLink może mieć trzy gole przewagi. A tak się stało, bo najpierw bramkarz Pyrlandu Wojciech Kwiatek wybijając piłkę trafił w rywala, a w ostatniej akcji przed przerwą Dawid Radzicki trafił idealnie w okienko.

FlexLink zdecydowanie uwierzył, że jest w stanie wysoko to spotkanie wygrać. Ruszył do szturmu i w osiem minut zdobył trzy bramki – prowadził więc 7:1. Potrzebował już tylko jednego trafienia by w tabeli wyprzedzić PEFS! Tyle że potrzeba tego jednego gola zaczęła krępować jego graczom nogi, zaczęli chaotycznie wyprowadzać akcje, brakowało już dokładności. Inicjatywę przejął Pyrland, który coraz częściej meldował się pod bramką Mateusza Chrzanowskiego. FlexLink miał jedną idealną okazję na zdobycie ósmego gola – nie wykorzystał jej w 35. minucie Rafał Jakubowski. Zapały graczy FlexLinku ostudził kapitan Pyrlandu Michał Dolata, który na trzy minuty przed końcem z dalekiego rzutu wolnego skierował piłkę do siatki. W efekcie – oba zespoły zagrają ze sobą jeszcze raz, w finałowej grupie B.

FlexLink – Pyrland Park Linowy 7:3 (4:1)

1:0 Paweł Fekner (8. minuta)

2:0 Adam Radzicki (15. minuta, asysta: Paweł Fekner)

2:1 Kuba Grzywacz (15. minuta)

3:1 Adam Radzicki (17. minuta, asysta: Paweł Fekner)

4:1 Dawid Radzicki (20. minuta)

5:1 Dawid Radzicki (22. minuta, asysta: Paweł Fekner)

6:1 Paweł Fekner (24. minuta, asysta: Dawid Radzicki)

7:1 Paweł Fekner (28. minuta)

7:2 Michał Dolata (37. minuta, z rzutu wolnego)

7:3 Marcin Kolaski (39. minuta)

FlexLink: Mateusz Chrzanowski – Adam radzicki, Dawid Radzicki, Mateusz Chrzanowski, Rafał Jakubowski ŻK, Tomasz Kanigowski, Paweł Fekner, Sławomir Osek.

Pyrland Park Linowy: Wojciech Kwiatek – Michał Dolata, Dawid Nowak, Adam Pawlak, Marcin Kolaski, Bartłomiej Sobczak, Kuba Grzywacz.

Halowa Piłka Nożna Gr A

1.
Arka Strong
7:2
HALEON
2.
Arka Strong
3:0
PKO BP
3.
KREMIKI
8:7
Roti-Ten
4.
FlexLink
3:0
PKO BP
5.
KREMIKI
7:2
PKO BP

Bowling Gr A

1.
Collegium Da Vinci
902:1017
Orange Polska S.A.
2.
PKO BP
1187:1093
Eurocash
3.
Przelewy24
1284:1214
MK Bowling
4.
Orange Polska S.A.
1304:1254
MK Bowling
5.
Eurocash
1094:863
Collegium Da Vinci