• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Kluczowe strza艂y z dystansu

Druga dru偶yna poprzedniej edycji lepsza od trzeciej 鈥 w spotkaniu na szczycie Ligi Halowej Nivea BMP pokona艂a EY 3:1.

Mo偶na powiedzie膰, 偶e ju偶 na starcie Wiosennej Edycji Ligi BSA spotka艂y si臋 dwa zespo艂y, kt贸re powinny walczy膰 o ko艅cowy triumf. W niedawno zako艅czonej Zimowej Edycji w najmocniejszej grupie A Nivea BMP by艂a druga, a EY zaj膮艂 trzecie miejsce. Zwyci臋zca rozgrywek, czyli Mat-Oil, b臋dzie gra艂 w Lidze na Powietrzu. Bezpo艣rednie starcie te偶 by艂o zaci臋te, a Nivea wygra艂a tylko 2:1. Rewan偶, ju偶 w Wiosennej Edycji, wygl膮da艂 podobnie.

Oba zespo艂y mia艂y du偶y apetyt na udane rozpocz臋cie ligi. Od pocz膮tku wi臋cej do powiedzenia w ofensywie mia艂a Nivea, ale EY te偶 potrafi艂o odpowiedzie膰. Jak cho膰by w 7. minucie, gdy Piotr Kowalak znalaz艂 si臋 sam przed bramkarzem Nivei, a po odbitej przez niego pi艂ce zabrak艂o mu centymetr贸w do skutecznej dobitki. Kowalak mia艂 te偶 podobn膮 okazj臋 w 16. minucie, po bardzo dobrym zej艣ciu ze skrzyd艂a do 艣rodka boiska, ale zn贸w Konrad Olejniczak zdo艂a艂 odbi膰 pi艂k臋. W ko艅c贸wce pierwszej po艂owy EY zanotowa艂o jeszcze uderzenie z rzutu wolnego z 6 metr贸w w wykonaniu Micha艂a Rycha艂owskiego (nad bramk膮). Jak odpowiada艂a Nivea? Tworz膮c mniej wi臋cej dwa razy tyle sytuacji pod bramk膮 Bogusza Ochockiego, kt贸rym jednak brakowa艂o wyko艅czenia. Trzeba te偶 przyzna膰, 偶e zesp贸艂 EY bardzo dobrze si臋 broni艂, uniemo偶liwia艂 Nivei wyprowadzanie kontratak贸w. I gdy wszystko wskazywa艂o na to, 偶e pierwsza cz臋艣膰 tego 偶ywego pojedynku zako艅czy si臋 bezbramkowym remisem, EY przeprowadzi艂o 艣wietn膮 akcj臋, kt贸r膮 wyko艅czy艂 Dawid Kurowski. Konrad Olejniczak by艂 bliski skutecznej interwencji, ale pi艂ka po jego r臋kach wpad艂a do bramki.

– Jak si臋 czterech sytuacji nie strzela, to tak to jest 鈥 komentowa艂 w przerwie Maciej Jaszczy艅ski z Nivei. Taka sytuacja nie trwa艂a jednak d艂ugo. I tak jak EY zdoby艂o bramk臋 w ostatniej akcji przed przerw膮, tak Nivea odpowiedzia艂a podobnie w pierwszej akcji po wznowieniu gry. Strzelcem by艂 Krzysztof Filipiak, kt贸ry pos艂a艂 pi艂k臋 po parkiecie w dalszy r贸g bramki.

Nivea posz艂a za ciosem i ju偶 w 24. minucie obj臋艂a prowadzenie. Na strza艂 niemal z po艂owy boiska zdecydowa艂 si臋 Dominik Serba i pi艂ka wpad艂a do siatki tu偶 przy s艂upku, a zas艂oni臋ty Bogusz Ochocki nie interweniowa艂. Dwie minuty p贸藕niej Serba zn贸w kropn膮艂 niemal z tego samego miejsca, ale tym razem uderzy艂 metr wy偶ej i Ochocki zdo艂a艂 odbi膰 pi艂k臋 na poprzeczk臋. EY, kt贸re zmuszone ju偶 by艂o odwa偶niej atakowa膰, odpowiedzia艂o dwoma akcjami, gdy niewiele zabrak艂o do wyr贸wnania Micha艂owi Rycha艂owskiemu. Mecz rozstrzygn膮艂 kolejny strza艂 z dystansu 鈥 tym razem w wykonaniu Macieja Jaszczy艅skiego. Ochocki rzuci艂 si臋 w praw膮 stron臋, ale nie zdo艂a艂 si臋gn膮膰 pi艂ki. Prowadz膮c dwoma bramkami Nivea w miar臋 spokojnie kontrolowa艂a ju偶 spotkanie.

Nivea BMP 鈥 EY 3:1 (0:1)

0:1 Dawid Kurowski (20. minuta, asysta: Micha艂 Rycha艂owski)

1:1 Krzysztof Filipiak (21. minuta, asysta: Pawe艂 Bogus艂awski)

2:1 Dominik Serba (24. minuta)

3:1 Maciej Jaszczy艅ski (29. minuta)

Nivea BMP: Konrad Olejniczak 鈥 Krzysztof Filipiak, Krystian Maik, Micha艂 Trawi艅ski, Rados艂aw Nowak, Pawe艂 Bogus艂awski, Dominik Serba, Maciej Jaszczy艅ski, Grzegorz Jaroszewski.

EY: Bogusz Ochocki 鈥 Edward Gor膮cy, 艁ukasz Biernacki, Wojciech Banasik, Dawid Kurowski, Micha艂 Rycha艂owski, Piotr Kowalak.