• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Kolejny remis. Ciekawie w grupie H-1

Remisuj膮c z PwC Arka Strong bardzo powa偶nie skomplikowa艂a sobie sytuacj臋 w grupie H-1. Opr贸cz w艂a艣ciwie pewnego ju偶 awansu do mistrzowskiej grupy zespo艂u Mat-Oil, pozosta艂a sz贸stka ma jeszcze o co walczy膰.

Grupa H-1 jest niezwykle wyr贸wnana, a stawce odskoczy艂 jedynie Mat-Oil, kt贸ry ma komplet zwyci臋stw. Za jego plecami kilka zespo艂贸w walczy o drug膮 lokat臋, kt贸ra r贸wnie偶 pozwoli w drugiej cz臋艣ci edycji rywalizowa膰 z najmocniejszymi dru偶ynami w Lidze BSA. To prawo uzyska te偶 najlepsza z dru偶yn z trzeciego miejsca ze wszystkich grup, a z kolei jeden z zespo艂贸w zajmuj膮cych pi膮t膮 lokat臋 b臋dzie musia艂 zmaga膰 si臋 w gronie dru偶yn najs艂abszych. W tej sytuacji w ostatnich 10 dniach rywalizacji ka偶da bramka, ka偶dy punkt, mog膮 by膰 kluczowe.

Zesp贸艂 PwC by艂 w tej grupie w najtrudniejszej sytuacji, bo w trzech spotkaniach zgromadzi艂 tylko jeden punkt. I cho膰 nie mia艂 偶adnego gracza rezerwowego, to starcie z Ark膮 Strong zacz膮艂 bardzo odwa偶nie. Ju偶 pierwsza akcja przynios艂a bramk臋 Krzysztofa Wi艣niewskiego, a gdy w 6. minucie Filip Kuchareczko podwy偶szy艂 na 2:0, w ekipie rywali zapanowa艂o lekkie niedowierzanie. Ma艂o tego, chwil臋 wcze艣niej Wi艣niewski przegra艂 pojedynek sam na sam z Marcinem D臋bskim!

Arka nie mia艂a okazji do szybkiego wyprowadzania akcji 鈥瀗a jeden kontakt鈥. Dopiero w 9. minucie przeprowadzi艂a pierwsz膮 kontr臋, za to 鈥瀢zorcow膮鈥 i skuteczn膮: Zbigniew Franczyszyn poda艂 do 艁ukasza Hurysza, a ten pokona艂 Roberta Suszczy艅skiego. Gdy trzy minuty p贸藕niej role si臋 odwr贸ci艂y: to Hurysz asystowa艂 przy trafieniu Franczyszyna, mo偶na by艂o przewidywa膰 dalsze trafienia faworyta. Tyle 偶e PwC wcale nie opada艂 z si艂, a sam raz po raz coraz gro藕niej k膮sa艂 rywali. W 13. minucie Filip Kuchareczko nie wykorzysta艂 znakomitej okazji, ale minut臋 p贸藕niej Karol Mielcarek wyprowadzi艂 kontr臋 dw贸ch na jednego. Wydawa艂o si臋, 偶e nic z niej nie b臋dzie, bo zawodnik PwC zwleka艂 z podaniem i sam chcia艂 min膮膰 rywala, co zwolni艂o akcj臋. W ko艅cu jednak odegra艂 na 艣rodek do Jana Bienkiewicza, a ten zdo艂a艂 zmie艣ci膰 pi艂k臋 w bramce mi臋dzy nogami Marcina D臋bskiego.

Drug膮 po艂ow臋 Arka zacz臋艂a od mocnego uderzenia, bo Jaros艂aw Hurysz trafi艂 w poprzeczk臋, ale p贸藕niej zn贸w rywale bardzo dobrze si臋 bronili. Dopisywa艂o im przy tym szcz臋艣cie, jak cho膰by w 30. minucie, gdy Karol Mielcarek wybi艂 pi艂k臋 z linii bramkowej po strzale J臋drzeja Mszanowskiego. Na wyr贸wnuj膮c膮 bramk臋 艁ukasza Hurysza szybko golem odpowiedzia艂 Filip Kuchareczko i zn贸w Arka musia艂a goni膰 rywali. Ostatecznie zdo艂a艂a wyr贸wna膰, cho膰 pomogli im przeciwnicy. PwC mia艂 bowiem rzut wolny przed polem karnym Arki Strong. Strza艂 Jana Bienkiewicza zosta艂 zablokowany, p贸藕niej gracze PwC nie potrafili wybi膰 pi艂ki, a偶 wreszcie J臋drzej Mszanowski zdo艂a艂 kopn膮膰 z dystansu mi臋dzy nogami bramkarza Krzysztofa Wi艣niewskiego, kt贸ry chwil臋 wcze艣niej zast膮pi艂 Roberta Suszczy艅skiego.

PwC 鈥 Arka Strong 4:4 (3:2)

1:0 Krzysztof Wi艣niewski (1. minuta, asysta: Jan Bienkiewicz)

2:0 Filip Kuchareczko (6. minuta)

2:1 艁ukasz Hurysz (9. minuta)

2:2 Zbigniew Franczyszyn (12. minuta)

3:2 Jan Bienkiewicz (14. minuta)

3:3 艁ukasz Hurysz (30. minuta)

4:3 Filip Kuchareczko (31. minuta)

4:4 J臋drzej Mszanowski (38. minuta)

PwC: Robert Suszczy艅ski 鈥 Karol Mielcarek, Krzysztof Wi艣niewski, Jan Bienkiewicz, Filip Kuchareczko.

Arka Strong: Marcin D臋bski 鈥 Zbigniew Franczyszyn, Jaros艂aw Hurysz, 艁ukasz Hurysz, J臋drzej Mszanowski, Jaros艂aw Kurzawski.