• 2023.03.22 Mercedes Duda-Cars - FLEXLINK 0:3
    • 2023.03.21 MPK Pozna艅 - Eurocash 1302:1202
    • 2023.03.21 PKO BP - Orange Polska S.A. 1209:1161

Mat-Oil na czele

Logitech jako pierwszy m贸g艂 w Zimowej Edycji Ligi BSA na boisku ogra膰 Mat-Oil, ale z zadania dobrze wywi膮zywa艂 si臋 a偶 do pechowego gola samob贸jczego strzelonego przez Tomasza Dziubi艅skiego. P贸藕niej faworyt zacz膮艂 regularnie trafia膰 i wygra艂 6:3.

Mat-Oil, podobnie jak Schur Flexibles, jest w tym roku na boisku niepokonany. R贸偶nica polega na tym, 偶e Schur zdoby艂 dot膮d komplet punkt贸w, a Mat-Oil jedno spotkanie odda艂 walkowerem, gdy mia艂 ju偶 pewny awans do grupy A. W niej na razie spisuje si臋 艣wietnie 鈥 po dw贸ch spotkaniach ma sze艣膰 punkt贸w. Aczkolwiek w poniedzia艂ek Logitech m贸g艂 sprawi膰 spor膮 niespodziank臋.

Mat-Oil mia艂 bowiem bardzo d艂ugo problem z rozmontowaniem g艂臋boko wycofanej defensywy Logitechu, kt贸r膮 艣wietnie dyrygowa艂 Tadeusz Targoszy艅ski. Ofensywa opiera艂a si臋 na aktywno艣ci Huberta T贸rza, kt贸ry zreszt膮 w 5. minucie da艂 swojej dru偶ynie prowadzenie. Po dalekim zagraniu od Targoszy艅skiego zdo艂a艂 uciec Piotrowi Marciniakowi i uderzy艂 tu偶 obok s艂upka. Bramkarz Mat-Oil 艁ukasz Niedzielak pokrzykiwa艂 do koleg贸w, by ci bardziej przyk艂adali si臋 do gry, ale do艣c d艂ugo to nie pomaga艂o. W 11. minucie mog艂o by膰 nawet 2:0, bo dobre okazje po sobie mieli Hubert T贸rz i Tomasz Dziubi艅ski.

Sytuacja si臋 zmieni艂a, gdy za niedozwolony w艣lizg 偶贸艂t膮 kartk臋 obejrza艂 Kuba Tokarek z Logitechu. Mat-Oil bardzo szybko wykorzysta艂 gr臋 w przewadze i wyr贸wna艂, cho膰 Micha艂owi Niek艂aniowi dopisa艂o troch臋 szcz臋艣cia 鈥 bramkarz rywali by艂 bliski odbicia futbol贸wki. W 16. minucie Mat-Oil m贸g艂 ju偶 wygrywa膰, ale rzutu karnego nie wykorzysta艂… bramkarz Niedzielak. Pos艂a艂 pi艂k臋 daleko obok s艂upka. W pierwszej po艂owie Jaros艂aw Wawr贸w z Logitechu obroni艂 jeszcze uderzenie Karola Donarskiego po kapitalnej akcji z Niedzielakiem i Niek艂aniem, za艣 Piotr Marciniak pot臋偶nym uderzeniem z dystansu trafi艂 w s艂upek.

W drugiej po艂owie Logitech nadal do艣膰 konsekwentnie si臋 broni艂, cho膰 w 25. minucie straci艂 bramk臋 po kolejnej 艂adnej akcji rywali 鈥 strzelcem by艂 Karol Donarski. Ma艂o tego 鈥 po chwili Donarski trafi艂 pi艂k臋 w s艂upek. Logitech odpowiedzia艂 jedn膮 akcj膮 zako艅czon膮 trafieniem Huberta T贸rza, a po chwili 鈥 drug膮, kt贸r膮 sfinalizowa艂 Kuba Tokarek. By艂o wi臋c 3:2 dla Logitechu, kt贸ry przetrwa艂 kolejne dwie minuty graj膮c w os艂abieniu, bo tym razem 偶贸艂t膮 kartk臋 za niesportowe zachowanie obejrza艂 Tomasz Dziubi艅ski.

Jak to si臋 wi臋c sta艂o, 偶e Mat-Oil jednak do艣膰 pewnie wygra艂? Defensywa Logitechu bardzo dobrze wygl膮da艂a a偶 do 32. minuty i pechowej interwencji, po kt贸rej Dziubi艅ski trafi艂 do swojej bramki. Co艣 si臋 posypa艂o, a Mat-Oil poszed艂 za ciosem: kolejne trzy gole pada艂y co minut臋, a na dodatek Karol Donarski trafi艂 jeszcze pi艂k膮 w poprzeczk臋, za艣 Pawe艂 Sentkiewicz 鈥 w s艂upek. Losy tego spotkania zdecydowanie by艂y ju偶 rozstrzygni臋te.

Logitech 鈥 Mat-Oil 3:6 (1:1)

1:0 Hubert T贸rz (5. minuta, asysta: Tadeusz Targoszy艅ski)

1:1 Micha艂 Niek艂a艅 (14. minuta, asysta: Piotr Marciniak)

1:2 Karol Donarski (25. minuta, asysta: Micha艂 Niek艂a艅)

2:2 Hubert T贸rz (27. minuta, asysta: Tomasz Dziubi艅ski)

3:2 Kuba Tokarek (28. minuta)

3:3 Tomasz Dziubi艅ski (32. minuta, samob贸jcza)

3:4 Micha艂 Niek艂a艅 (34. minuta)

3:5 Karol Donarski (35. minuta, asysta: Micha艂 Niek艂a艅)

3:6 Piotr Marciniak (36. minuta)

Logitech: Jaros艂aw Wawr贸w 鈥 Wojciech B艂a偶ejczak, Maciej Maciejewski, Tadeusz Targoszy艅ski, Piotr Borkowski, Hubert T贸rz, Tomasz Dziubi艅ski 呕K, Kuba Tokarek 呕K.

Mat-Oil: 艁ukasz Niedzielak 鈥 Micha艂 Niek艂a艅, Pawe艂 Sentkiewicz, Rafa艂 Piotrowski, Piotr Marciniak, Karol Donarski.