Mat-Oil na czele

Logitech jako pierwszy mógł w Zimowej Edycji Ligi BSA na boisku ograć Mat-Oil, ale z zadania dobrze wywiązywał się aż do pechowego gola samobójczego strzelonego przez Tomasza Dziubińskiego. Później faworyt zaczął regularnie trafiać i wygrał 6:3.

Mat-Oil, podobnie jak Schur Flexibles, jest w tym roku na boisku niepokonany. Różnica polega na tym, że Schur zdobył dotąd komplet punktów, a Mat-Oil jedno spotkanie oddał walkowerem, gdy miał już pewny awans do grupy A. W niej na razie spisuje się świetnie – po dwóch spotkaniach ma sześć punktów. Aczkolwiek w poniedziałek Logitech mógł sprawić sporą niespodziankę.

Mat-Oil miał bowiem bardzo długo problem z rozmontowaniem głęboko wycofanej defensywy Logitechu, którą świetnie dyrygował Tadeusz Targoszyński. Ofensywa opierała się na aktywności Huberta Tórza, który zresztą w 5. minucie dał swojej drużynie prowadzenie. Po dalekim zagraniu od Targoszyńskiego zdołał uciec Piotrowi Marciniakowi i uderzył tuż obok słupka. Bramkarz Mat-Oil Łukasz Niedzielak pokrzykiwał do kolegów, by ci bardziej przykładali się do gry, ale dośc długo to nie pomagało. W 11. minucie mogło być nawet 2:0, bo dobre okazje po sobie mieli Hubert Tórz i Tomasz Dziubiński.

Sytuacja się zmieniła, gdy za niedozwolony wślizg żółtą kartkę obejrzał Kuba Tokarek z Logitechu. Mat-Oil bardzo szybko wykorzystał grę w przewadze i wyrównał, choć Michałowi Niekłaniowi dopisało trochę szczęścia – bramkarz rywali był bliski odbicia futbolówki. W 16. minucie Mat-Oil mógł już wygrywać, ale rzutu karnego nie wykorzystał… bramkarz Niedzielak. Posłał piłkę daleko obok słupka. W pierwszej połowie Jarosław Wawrów z Logitechu obronił jeszcze uderzenie Karola Donarskiego po kapitalnej akcji z Niedzielakiem i Niekłaniem, zaś Piotr Marciniak potężnym uderzeniem z dystansu trafił w słupek.

W drugiej połowie Logitech nadal dość konsekwentnie się bronił, choć w 25. minucie stracił bramkę po kolejnej ładnej akcji rywali – strzelcem był Karol Donarski. Mało tego – po chwili Donarski trafił piłkę w słupek. Logitech odpowiedział jedną akcją zakończoną trafieniem Huberta Tórza, a po chwili – drugą, którą sfinalizował Kuba Tokarek. Było więc 3:2 dla Logitechu, który przetrwał kolejne dwie minuty grając w osłabieniu, bo tym razem żółtą kartkę za niesportowe zachowanie obejrzał Tomasz Dziubiński.

Jak to się więc stało, że Mat-Oil jednak dość pewnie wygrał? Defensywa Logitechu bardzo dobrze wyglądała aż do 32. minuty i pechowej interwencji, po której Dziubiński trafił do swojej bramki. Coś się posypało, a Mat-Oil poszedł za ciosem: kolejne trzy gole padały co minutę, a na dodatek Karol Donarski trafił jeszcze piłką w poprzeczkę, zaś Paweł Sentkiewicz – w słupek. Losy tego spotkania zdecydowanie były już rozstrzygnięte.

Logitech – Mat-Oil 3:6 (1:1)

1:0 Hubert Tórz (5. minuta, asysta: Tadeusz Targoszyński)

1:1 Michał Niekłań (14. minuta, asysta: Piotr Marciniak)

1:2 Karol Donarski (25. minuta, asysta: Michał Niekłań)

2:2 Hubert Tórz (27. minuta, asysta: Tomasz Dziubiński)

3:2 Kuba Tokarek (28. minuta)

3:3 Tomasz Dziubiński (32. minuta, samobójcza)

3:4 Michał Niekłań (34. minuta)

3:5 Karol Donarski (35. minuta, asysta: Michał Niekłań)

3:6 Piotr Marciniak (36. minuta)

Logitech: Jarosław Wawrów – Wojciech Błażejczak, Maciej Maciejewski, Tadeusz Targoszyński, Piotr Borkowski, Hubert Tórz, Tomasz Dziubiński ŻK, Kuba Tokarek ŻK.

Mat-Oil: Łukasz Niedzielak – Michał Niekłań, Paweł Sentkiewicz, Rafał Piotrowski, Piotr Marciniak, Karol Donarski.


Halowa Piłka Nożna Gr A

1.
Arka Strong
7:2
HALEON
2.
Arka Strong
3:0
PKO BP
3.
KREMIKI
8:7
Roti-Ten
4.
FlexLink
3:0
PKO BP
5.
KREMIKI
7:2
PKO BP

Bowling Gr A

1.
Collegium Da Vinci
902:1017
Orange Polska S.A.
2.
PKO BP
1187:1093
Eurocash
3.
Przelewy24
1284:1214
MK Bowling
4.
Orange Polska S.A.
1304:1254
MK Bowling
5.
Eurocash
1094:863
Collegium Da Vinci