• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Niebezpiecze艅stwo przy korzystnym wyniku

Pono膰 2:0 to w pi艂ce no偶nej wynik bardzo niebezpieczny. Co艣 w tym jest prawdziwego, bo w Lidze BSA kolejny zesp贸艂 do艣膰 szybko obj膮艂 takie prowadzenie, a jednak spotkania nie wygra艂. Arka Strong zremisowa艂a z Decathlonem Franowo 2:2.

Prawie powt贸rzy艂a si臋 sytuacja z poniedzia艂ku, gdy Dek-Pol prowadzi艂 z Roti-Ten 2:0, a przegra艂 4:8. Tym razem Arka Strong uratowa艂a cho膰 jeden punkt.

Najpierw Mateusza Steca pokona艂 艁ukasz Hurysz, kt贸ry chwil臋 p贸藕niej zaliczy艂 asyst臋 przy golu Piotra Fuchsa. By艂a 5. minuta i Arka wygrywa艂a ju偶 2:0. W grupie pierwszej, w kt贸rej faworytem jest Nivea BMP, a pi臋膰 pozosta艂ych dru偶yn prezentuje podobny poziom, ka偶da wygrana mo偶e by膰 na miar臋. Arka Strong mia艂a okazj臋, by trzy punkty zabezpieczy膰 sobie w pierwszych 10 minutach. Zupe艂nie zaskoczy艂a rywali rozmachem w akcjach ofensywnych, a Decathlon mia艂 spore problemy z organizacj膮 defensywy. W 8. minucie po strzale Macieja Nogaja kapitan Decathlonu 艁ukasz Niedzielak wybi艂 pi艂k臋 sprzed pustej ju偶 bramki, a chwil臋 p贸藕niej Jaros艂aw Kurzawski trafi艂 futbol贸wk膮 w s艂upek. Arka spokojnie mog艂a wi臋c wygrywa膰 trzema, czterema bramkami.

Dopiero po up艂ywie 10 minut Decathlon zacz膮艂 gra膰 lepiej, przeni贸s艂 akcje na po艂ow臋 rywali, kt贸rzy czekali na kolejne okazje do kontr. Arka te偶 zacz臋艂a jednak pope艂nia膰 b艂臋dy, a jeden z nich zako艅czy艂 si臋 strat膮 pi艂ki i sytuacj膮 sam na sam Jana Dalke. Zawodnik Decathlonu uderzy艂 jednak bardzo niecelnie. W 14. minucie kontaktowe trafienie zanotowa艂 Adrian 呕akowski, mocnym strza艂em w dalszy r贸g bramki.

Szans臋 Arki na wy偶sze prowadzenie zmarnowa艂 duet 艁ukasz Hurysz 鈥 Maciej Nogaj, ale z drugiej strony 鈥 w ostatnich minutach przed przerw膮 gro藕niejszy by艂 Decathlon.

Podobnie zreszt膮 wygl膮da艂 pocz膮tek gry po zmianie stron 鈥 aktywniejsi pi艂karze Decathlonu ostrzeliwali z dystansu bramk臋 Marcina D臋bskiego. W ko艅cu w 24. minucie 艁ukasz Niedzielak hukn膮艂 z 11 metr贸w pod poprzeczk臋 i by艂o 2:2. Arka otrz膮sn臋艂a si臋 w ko艅cu po sze艣ciu minutach przewagi rywali i sama zacz臋艂a konstruowa膰 podobne akcje do tych z pocz膮tku spotkania. Brakowa艂o jej ju偶 jednak skuteczno艣ci, np. Miko艂aj Sierpi艅ski z bliska trafi艂 w s艂upek. Z kolei po uderzeniu Jaros艂awa Hurysza pi艂k臋 z linii bramkowej wybi艂 Karol Donarski.

Remis raczej nie krzywdzi 偶adnej z dru偶yn, ale walka o zapewne drugie miejsce zapowiada si臋 pasjonuj膮co.

Arka Strong 鈥 Decathlon Franowo 2:2 (2:1)

1:0 艁ukasz Hurysz (2. minuta, asysta: Maciej Nogaj)

2:0 Piotr Fuchs (5. minuta, asysta: 艁ukasz Hurysz)

2:1 Adrian 呕akowski (14. minuta, asysta: Emil Komur)

2:2 艁ukasz Niedzielak (24. minuta)

Arka Strong: Marcin D臋bski 鈥 Piotr Fuchs, Jaros艂aw Hurysz, 艁ukasz Hurysz, Miko艂aj Sierpi艅ski, Maciej Nogaj, Grzegorz Wi艣niewski, Jaros艂aw Kurzawski.

Decathlon Franowo: Mateusz Stec 鈥 艁ukasz Niedzielak, Karol Donarski, Jan Dalke, Adrian 呕akowski, Emil Komur.