• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Nivea mistrzem w ostatniej chwili

To dopiero historia! Na 18 sekund przed up艂ywem czasu gry Kamil Czerniak z Nivei BMP strza艂em spoza pola karnego zdoby艂 bramk臋, kt贸ra zapewni艂a jego dru偶ynie tytu艂 mistrza Ligi BSA! AZzardo FC straci艂o wielk膮 szans臋, a po chwili 鈥 w czasie doliczonym przez s臋dziego 鈥 jeszcze jednego gola i przegra艂o 2:3.

By艂a 39. minuta i 40 sekunda, gdy Maciej Jaszczy艅ski wykonywa艂 aut tu偶 przy naro偶niku boiska. Nivea BMP, dotychczasowy lider, kt贸ry w fina艂owej grupie A nie straci艂 punktu, przegrywa艂 z AZzardo FC 1:2. I to rywale byli w tym momencie na pierwszym miejscu w wirtualnej tabeli. Nivea postawi艂a wszystko na jedn膮 kart臋, wycofa艂a bramkarza, jego rol臋 przej膮艂 Krystian Maik, kt贸ry sta艂 si臋 rozgrywaj膮cym. I w艂a艣nie na 20 sekund przed ko艅cem czasu Jaszczy艅ski zagra艂 futbol贸wk臋 na 艣rodek boiska, za pole karne. Tam wbiega艂 Kamil Czerniak, kt贸ry precyzyjnym strza艂em tu偶 przy s艂upku pokona艂 w ko艅cu 艣wietnie broni膮cego w ca艂ym spotkaniu Mateusz Przybylskiego. Po chwili strzelec uton膮艂 w obj臋ciach koleg贸w, a arbiter pozwoli艂 jeszcze AZzardo wznowi膰 gr臋. I chwil臋 p贸藕niej Krzysztof Filipiak zada艂 decyduj膮cy cios, kt贸ry nie mia艂 ju偶 wi臋kszego znaczenia, ale pozwoli艂 Nivei zako艅czy膰 faz臋 mistrzowsk膮 z kompletem punkt贸w.

Bramek w tym meczu nie by艂o wiele, ale samo spotkanie bardzo d艂ugo by艂o otwarte. Ju偶 w 30. sekundzie meczu Dawid Jarosz z AZzardo znalaz艂 si臋 sam na sam z Konradem Olejniczakiem, ale nie trafi艂 w bramk臋. P贸藕niej lepiej wygl膮da艂y akcje Nivei, ale dru偶ynie tej brakowa艂o konkret贸w pod bramk膮. Najgro藕niejsze by艂y indywidualne akcje Dominiak Serby, ko艅czone mocnymi strza艂ami. A偶 wreszcie w 13. minucie bramka pad艂a, ale o dziwo 鈥 dla Azzardo! Nivea straci艂膮 pi艂k臋 w swoim polu karnym, zabrak艂o zrozumienia mi臋dzy Konradem Olejniczakiem i Kamilem Czerniakiem, a z okazji skorzysta艂 Krzysztof W贸jt. Bardzo szybko jednak trafieniem odpowiedzia艂 Czerniak i zn贸w sytuacja wr贸ci艂a do punktu wyj艣ciowego. W tym okresie Nivea by艂a jednak lepszym zespo艂em, ale nie potrafi艂a tego udowodni膰 kolejnym golem.

W drugiej po艂owie oba zespo艂y stosowa艂y wysoki pressing, ale z wyj艣ciem spod niego lepiej radzi艂a sobie Nivea. To jednak Azzardo po kontratakach mia艂o dwie bramkowe okazje, zmarnowane przez Krzysztofa W贸jta i Dawida Jarosza. A偶 wreszcie w 28. minucie 艂adna wymiana poda艅 mi臋dzy W贸jtem i Jaroszem zako艅czy艂a si臋 wystawieniem futbol贸wki przed pust膮 bramk臋, a 艁ukasz Wawrzyniak dope艂ni艂 formalno艣ci. Teraz to AZzardo by艂o mistrzem Ligi BSA!

Nivea rzuci艂a si臋 do ataku, AZzardo wyra藕nie si臋 cofn臋艂o. Mi臋dzy 30. a 34. minut膮 trzy znakomite okazje mia艂 Dominik Serba z Nivei, ale za ka偶dym razem pud艂owa艂. Im bli偶ej by艂o ko艅ca, tym gra Nivei by艂a coraz bardziej chaotyczna i nerwowa. W s艂upek trafi艂 jeszcze Micha艂 Trawi艅ski, a偶 wreszcie na 18 sekund przed ko艅cem meczu strza艂 Kamila Czerniaka odwr贸ci艂 losy mistrzowskiego tytu艂u.

AZzardo FC 鈥 Nivea BMP 2:3 (1:1)

1:0 Krzysztof W贸jt (13. minuta)

1:1 Kamil Czerniak (16. minuta)

2:1 艁ukasz Wawrzyniak (28. minuta, asysta: Krzysztof W贸jt)

2:2 Kamil Czerniak (40. minuta, asysta: Maciej Jaszczy艅ski)

2:3 Krzysztof Filipiak (40. minuta +1)

AZzardo FC: Mateusz Przybylski 鈥 Marek Koz艂owicz, Adam Cuep艂uch, Mateusz Bartnicki, Tobiasz Chlebowski, 艁ukasz Wawrzyniak, Dawid Jarosz, Krzysztof W贸jt, Patryk Caba艅ski, Jakub Ratajczak.

Nivea BMP: Konrad Olejniczak 鈥 Micha艂 Trawi艅ski, Arkadiusz Strzelecki, Maciej Jaszczy艅ski, Krzysztof Filipiak, Kamil Czerniak, Dominik Serba, Krystian Maik.