• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

O prze艂amanie po Palestrze

W drugim tygodniu zmaga艅 w Lidze na Powietrzu ekipy Decathlonu Franowo oraz OSTC Pozna艅 walczy艂y o swoje pierwsze zwyci臋stwo. Przez p贸艂 godziny wszystko wskazywa艂o na to, 偶e losy spotkania b臋d膮 si臋 wa偶y膰 do samego ko艅ca. Ko艅cowe 20 minut zdecydowanie jednak nale偶a艂o do Decathlonu, kt贸ry wygra艂 mecz 5:2.

Jedni i drudzy zd膮偶yli ju偶 przegra膰 dwoma bramkami z Palestr膮, co na starcie zmaga艅 mocno komplikuje sytuacj臋. Faworyta te偶 trudno by艂o wskaza膰, bo cho膰 Decathlon zwykle zajmowa艂 wy偶sze pozycje w Lidze BSA, to OSTC wiosn膮 by艂o w stanie sprawi膰 kilka sporych niespodzianek. Jedni i drudzy mieli rezerwowych, mecz zapowiada艂 si臋 wi臋c niezwykle ciekawie.

I taki by艂 鈥 偶ywy i ciekawy. Pocz膮tkowo lekko przewa偶a艂 Decathlon, kt贸ry 艂atwiej podchodzi艂 pod bramk臋 OSTC. Tam jednak dobrze spisywa艂 si臋 bramkarz Dariusz Michalak, broni膮c m.in. w sytuacji sam na sam z Janem Dalke. Podobnie zreszt膮 odbi艂 futbol贸wk臋 po mocnym uderzeniu z dystansu 艁ukasza Niedzielaka. W 8. minucie jeden z pierwszych ofensywnych wypad贸w OSTC zako艅czy艂 si臋 powodzeniem. Stanis艂aw Piszczo艂a odegra艂 do Wojciecha Gembickiego, ten podprowadzi艂 akcj臋 o kilka metr贸w, a p贸藕niej uderzy艂 czubkiem buta 鈥 tu偶 przy s艂upku. Odpowied藕 nadesz艂a szybko 鈥 艣wietnie podawa艂 Karol Donarski, a wybiegaj膮cy przed bramkarza Tomasz Witek lekko tr膮ci艂 futbol贸wk臋 obok rywala.

Wtedy w艂a艣nie OSTC zacz臋艂o gra膰 do艣c wysokim pressingiem, kt贸ry wymusza艂 b艂臋dy Decathlonu w rozegraniu. W boczn膮 siatk臋 uderzali Witold Filarecki i Mateusz Krysiak, a偶 wreszcie w 17. minucie Stanis艂aw Piszczo艂a po raz drugi wyprowadzi艂 OSTC na prowadzenie. Tym razem stan ten trwa艂 jeszcze kr贸cej 鈥 niemal od razu wyr贸wna艂 Tomasz Witek.

Druga po艂owa sta艂a ju偶 jednak pod znakiem dominacji graczy Decathlonu, kt贸rzy jakby lepiej wytrzymali spotkanie pod wzgl臋dem kondycyjnym. Jeszcze w pierwszych minutach OSTC stara艂o si臋 atakowa膰, p贸藕niej g艂贸wnie si臋 broni艂o. Kluczowy by艂 gol Bart艂omieja Koniecznego z 32. minuty 鈥 da艂 bowiem prowadzenie Decathlonowi i wzgl臋dny spok贸j. A by艂 to gol wyj膮tkowo 艂adny 鈥 uderzenie lew膮 nog膮 z powietrza, b臋d膮ce idealnym lobem nad bramkarzem. 鈥 Kalafior roku 鈥 艣miali si臋 koledzy z dru偶yny. OSTC pr贸bowa艂o odpowiedzie膰, m.in. 艂adnym strza艂em z dystansu popisa艂 si臋 Mateusz Krysiak, a Artur Przybysz z trudem wybi艂 pi艂k臋 poza boisko, ale z minuty na minut臋 coraz bardziej do g艂osu dochodzili przeciwnicy. Decathlon w 39. minucie podwy偶szy艂 na 4:2, a p贸藕niej dorzuci艂 jeszcze jedno trafienie.

OSTC Pozna艅 鈥 Decathlon Franowo 2:5 (2:2)

1:0 Wojciech Gembicki (8. minuta, asysta: Stanis艂aw Piszczo艂a)

1:1 Tomasz Witek (11. minuta, asysta: Karol Donarski)

2:1 Stanis艂aw Piszczo艂a (17. minuta, asysta: Wojciech Gembicki)

2:2 Tomasz Witek (18. minuta)

2:3 Bart艂omiej Konieczny (32. minuta, asysta: Mateusz Stec)

2:4 Sebastian Kolenda (39. minuta, asysta: Karol Donarski)

2:5 Karol Donarski (46. minuta)

OSTC Pozna艅: Dariusz Michalak 鈥 Mateusz Krysiak, Stanis艂aw Piszczo艂a, Wojciech Gembicki, Witold Filarowski, Walentyn Hawaniuk, Marcin Gembicki.

Decathlon Franowo: Artur Przybysz 鈥 艁ukasz Niedzielak, Mateusz Stec, Karol Donarski, Tomasz Witek, Jan Dalke, Bart艂omiej Konieczny, Sebastian Kolenda.