• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Pyrland nadal imponuje

Dobry mecz z pi臋knymi golami zafundowali pi艂karze Pyrlandu Park Linowy i FlexLinku. Lepsi byli ci pierwsi i to oni s膮 coraz bli偶ej uzyskania prawa gry w drugiej cz臋艣ci Zimowej Edycji Ligi BSA w grupie mistrzowskiej.

W grupie H3 jest sze艣膰 zespo艂贸w i ju偶 teraz wida膰, 偶e zmagania o pierwsze dwie lokaty b臋d膮 bardzo ciekawe. FlexLink i Pyrland nie dozna艂y do czwartku pora偶ki, wi臋c tym bardziej spotkanie zapowiada艂o si臋 ciekawie. Jako pierwsi do ofensywy ruszyli gracze FlexLinku, stworzyli ciekaw膮 sytuacj臋 przed bramk膮 rywali, ale Wojciech Kwiatek nie trafi艂 czysto w pi艂k臋. Pyrland odpowiedzia艂 dwoma zab贸jczymi akcjami w 4. minucie, gdy Filip Nowak zagrywa艂 najpierw z g艂臋bi pola do Dawida Nowaka, a p贸藕niej przed bramk臋 do 艁ukasza Lewandowskiego. FlexLink szybkim golem kontaktowym doda艂 sobie animuszu 鈥 zn贸w ruszy艂 odwa偶niej do ataku.

Mecz by艂 bardzo szybki, akcje przenosi艂y si臋 z jednej strony na drug膮, a FlexLink mia艂 do艣膰 sporo okazji by co najmniej wyr贸wna膰. Trzykrotnie jego gracze atakuj膮c od lewej strony wychodzili sam na sam z bramkarzem Kwiatkiem. Ten jednak 艣wietnie rusza艂 do przodu i nie zostawia艂 zbyt wiele miejsca do strza艂u 鈥 odbija艂 pi艂k臋.

Bohaterem tego spotkania by艂 Filip Nowak. Zanotowa艂 trzy asysty i zdoby艂 trzy efektowne bramki z dystansu 鈥 jedna by艂a pi臋kniejsza od drugiej. Najpierw hukn膮艂 o poprzeczk臋 鈥 bramkarz FlexLinku nawet nie zareagowa艂. To by艂 gol na 3:1, na kt贸ry rywale szybko odpowiedzieli akcj膮 zako艅czon膮… samob贸jczym uderzeniem 艁ukasza Lewandowskiego. Kolejne dwa gole Filip Nowak strzeli艂 w drugiej po艂owie 鈥 te偶 uderzeniami z 11-12 metr贸w, a po drugim pi艂ka odbi艂a si臋 od s艂upka.

FlexLink ambitnie walczy艂, cho膰 w 17. minucie przegrywa艂 ju偶 2:5. Zdoby艂 jednak bramk臋 kontaktow膮 jeszcze przed ko艅cem pierwszej po艂owy, po niez艂ym rajdzie Dawida Radzickiego, a w drugiej po艂owie nie odpuszcza艂. Co z tego, skoro rywale prezentowali naprawd臋 niez艂y futbol. Skuteczno艣ci膮 imponowa艂 艁ukasz Lewandowski, a w obronie pi艂karze Pyrlandu skupili si臋 na blokowaniu uderze艅 rywali z dystansu. Dopiero na minut臋 przed ko艅cem meczu Pyrlandowi przytrafi艂 si臋 b艂膮d, po kt贸rym FlexLink w ko艅cu zdoby艂 czwart膮 bramk臋. Wi臋cej b艂臋d贸w faworyta ju偶 nie by艂o.

Pyrland Park Linowy 鈥 FlexLink 9:4 (5:3)

1:0 Dawid Nowak (4. minuta, asysta: Filip Nowak)

2:0 艁ukasz Lewandowski (4. minuta, asysta: Filip Nowak)

2:1 Alan Markowski (6. minuta, asysta: Dawid Radzicki)

3:1 Filip Nowak (12. minuta)

3:2 艁ukasz Lewandowski (12. minuta, samob贸j)

4:2 Micha艂 Dolata (16. minuta)

5:2 艁ukasz Lewandowski (17. minuta, asysta: Micha艂 Dolata)

5:3 Dawid Radzicki (19. minuta, asysta: S艂awomir Osek)

6:3 艁ukasz Lewandowski (24. minuta, asysta: Filip Nowak)