Rekord strzelecki Inline Poland

EY nie bez kłopotów ograł Inline Poland 8:5, ale niewiele to zmienia w jego sytuacji w tabeli. Rywale zaś mogli, mimo porażki, mieć powody do zadowolenia, bo po raz pierwszy w tym roku zdobyli w jednym spotkaniu aż pięć bramek!


Dla Inline Poland był to już 31. pojedynek w rozgrywkach BSA w tym roku – zimą grali w gali, wiosną na powietrzu, a teraz znów pod dachem. Rekordowe osiągnięcia to do tej pory po cztery trafienia z zimowych spotkań z Eurocashem i Arką Strong. Sęk w rym, że rywale uzyskiwali jednak dwucyfrowe wyniki. Teraz, choć EY prezentuje podobny poziom do tamtych drużyn, Inline zdołał się przy tym wybronić. A na dodatek – całkiem pozytywnie zaprezentował się w ofensywie. Zaczęło się od dość mocnego uderzenia EY – już w 2. minucie po przechwycie w sytuacji sam na sam znalazł się Jakub Małecki i trafił na 1:0. EY kontrolował grę, ale nie podkręcał tempa, nie atakował cały czas wysokim pressingiem, choć rywale miewali problemy z wyprowadzeniem piłki. Choć zwykle bowiem EY ma dwa składy do gry w polu, to tym razem brakowało rezerwowych. Inline rzadko dochodził do sytuacji strzeleckich – w 7. minucie Piotr Kaczmarek oddał pierwszy strzał w kierunku bramki rywali (niecelny), ale już minutę później Inline miał wyśmienitą okazję. Po aucie wykonanym przez Krzysztofa Kaczmarka piłkę trzy metry przed bramką dostał Paweł Rogowski. Uderzył bez przyjęcia, ale świetną interwencją na refleks popisał się Bogusz Ochocki. Wtedy było już 2:0 dla EY, bo chwilę przed akcję Inline rzut rożny na gola zamienił Mateusz Andrzejczak.
Druga część pierwszej połowy przebiegała pod znakiem kolejnych znakomitych szans EY, które jednak w niewyobrażalny sposób marnowali głównie Mateusz Andrzejczak i Jakub Małecki. Ten pierwszy trafił jednak na 3:0 po indywidualnej akcji i mocnym uderzeniu w górny róg bramki. Inline też miał chwilę swojej radości – tuż przed przerwą bardzo ładną akcję drużyny i podanie od Pawła Rogowskiego wykończył przed bramką Maciej Kosz.
W drugiej połowie niewiele jednak zapowiadało, że w tym spotkaniu mogą być jakiekolwiek emocje. Już w pierwszej akcji po przerwie Mateusz Andrzejczak podwyższył na 4:1, a później podobnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i po raz czwarty pokonał bramkarza Inline. Rywale odpowiedzieli jednak ładnym golem piętą Piotra Kaczmarka, a później uderzeniem głową na 3:5 trafił Maciej Kosz. EY jeszcze raz odskoczył na cztery gole, ale Inline zaskakująco znów ripostował dwoma trafieniami. Ten na 5:7 był zresztą wyjątkowej urody – Piotr Kaczmarek popisał się efektownym lobem nad Boguszem Ochockim, choć strzelał już z pola karnego. Spotkało się to z dużym aplauzem ze strony drużyny AZzardo FC, która przygotowywała się już do swojego spotkania. Inline chciał iść za ciosem, ale mecz rozstrzygnął ostatecznie rzut rożny dla EY, w efekcie którego mocnym strzałem Bartosz Karliński ustalił wynik na 8:5.

EY – Inline Poland 8:5 (4:1)
1:0 Jakub Małecki (2. minuta)
2:0 Mateusz Andrzejczak (7. minuta, asysta: Jakub Małecki)
3:0 Mateusz Andrzejczak (14. minuta)
3:1 Maciej Kosz (20. minuta, asysta: Paweł Rogowski)
4:1 Mateusz Andrzejczak (21. minuta)
5:1 Mateusz Andrzejczak (26. minuta)
5:2 Piotr Kaczmarek (27. minuta, asysta: Mateusz Kozyra)
5:3 Maciej Kosz (30. minuta)
6:3 Jakub Małecki (32. minuta)
7:3 Mateusz Andrzejczak (34. minuta, asysta: Bartosz Karliński)
7:4 Paweł Rogowski (36. minuta, asysta: Krzysztof Kaczmarek)
7:5 Piotr Kaczmarek (38. minuta)
8:5 Bartosz Karliński (39. minuta, asysta: Jakub Małecki)

EY: Bogusz Ochocki – Mateusz Andrzejczak, Bartosz Karliński, Jakub Małecki, Łukasz Biernacki.
Inline Poland: Mateusz Wróbel – Maciej Kosz, Paweł Rogowski, Piotr Kaczmarek, Krzysztof Kaczmarek, Mateusz Kozyra.

Halowa Piłka Nożna Gr A

1.
Arka Strong
5:7
KREMIKI
2.
Arka Strong
7:2
HALEON
3.
Arka Strong
3:0
PKO BP
4.
KREMIKI
8:7
Roti-Ten
5.
FlexLink
3:0
PKO BP

Bowling Gr A

1.
Collegium Da Vinci
872:1107
Orange Polska S.A.
2.
PKO BP
1139:1167
MK Bowling
3.
Orange Polska S.A.
1306:1236
Eurocash
4.
Eurocash
1149:850
Collegium Da Vinci
5.
PKO BP
1093:1097
Przelewy24