• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Roti-Ten wci膮偶 walczy

Najpierw w tym tygodniu by艂o bezpo艣rednie starcie mistrz贸w Jesiennej Edycji Ligi BSA z hali i powietrza, teraz dosz艂o do starcia wicemistrz贸w. Lepszy okaza艂 si臋 wicemistrz z hali, czyli zesp贸艂 Roti-Ten, kt贸ry pokona艂 5:1 FlexLink i zachowa艂 szans臋 awansu do najsilniejszej grupy w drugiej fazie Zimowej Edycji.

To by艂o arcywa偶ne spotkania, bo przegrywaj膮cy w艂a艣ciwie traci艂 szans臋 na zaj臋cie miejsca w czo艂owej dw贸jce, a tylko te lokaty gwarantuj膮 gr臋 w drugiej cz臋艣ci edycji w艣r贸d najmocniejszych zespo艂贸w. Z sukcesu cieszy艂a si臋 ekipa Roti-Ten, kt贸ra po wygranej wyprzedzi艂a Getinge IC w tabeli grupy H3, ale utrzyma膰 t臋 pozycj臋 b臋dzie trudno. W ostatnim pojedynku Roti-Ten zmierzy si臋 bowiem z mkn膮cym jak burza przez te rozgrywki Pyrlandem Park Linowy. Getinge czeka 鈥 przynajmniej w teorii 鈥 艂atwiejsze starcie, z Przelewami24.

Samo spotkanie od mocnego uderzenia zacz膮艂 FlexLink 鈥 co prawda pierwsze uderzenie Karola Siejaka obroni艂 Maciej Lubczy艅ski, ale minut臋 p贸藕niej, w podobnej sytuacji, bramkarz Roti-Ten by艂 ju偶 bezradny. Mniej wi臋cej do 10. minuty FlexLink gra艂 bardzo m膮drze, nie dopuszcza艂 rywali do kontratak贸w, a sam co jaki艣 czas niepokoi艂 Lubczy艅skiego. P贸藕niej jednak Roti-Ten opanowa艂o sytuacj臋 i samo zacz臋艂o stwarza膰 przewag臋 w akcjach zaczepnych. Te by艂y efektem albo poda艅 za lini臋 obrony FlexLinku, albo te偶 wykop贸w lub wyrzut贸w bramkarza Lubczy艅skiego. Pod bramk膮 Alana Markowskiego kilka razy nie藕le si臋 zagotowa艂o, ale a偶 do ostatniej minuty golkiper FlexLinku wychodzi艂 z tego wszystkiego obronn膮 r臋k膮. I w艂a艣nie tu偶 przed przerw膮 Mariusz Musia艂 dobi艂 uderzenie w s艂upek Tomasza Wawrzyniaka i wyr贸wna艂 na 1:1.

Kluczowe w tym spotkaniu by艂y pierwsze minuty po przerwie, gdy Roti-Ten wywalczy艂o sobie dwie bramki zaliczki i ju偶 nie pozwoli艂o rywalom na odwr贸cenie sytuacji. Oba gole nie by艂y efektem mocnych uderze艅, ale technicznych, precyzyjnych strza艂贸w w wykonaniu Micha艂a Ja艣kowiaka. Spore znaczenie mia艂y te偶 akcje najaktywniejszego w Roti-Ten Tomasza Wawrzyniaka. FlexLink niewiele ju偶 m贸g艂 zrobi膰, ale w kilku sytuacjach sam by艂 sobie winien. Nawet wychodz膮c z obiecuj膮cymi kontrami gracze tej dru偶yny nie oddawali strza艂贸w, a szukali podania kilka metr贸w przed bramk膮. Do tego pressing FlexLinku, nawet w okolicach pola karnego Roti-Ten, by艂 nieskuteczny. A gol Tomasza Wawrzyniaka, kt贸ry wykorzysta艂 sytuacj臋 sam na sam z bramkarzem, ostatecznie zamkn膮艂 to spotkanie.

Roti-Ten 鈥 FlexLink 5:1 (1:1)

0:1 Tomasz Ka艂u偶ny (3. minuta, asysta: Karol Siejak)

1:1 Mariusz Musia艂 (20. minuta)

2:1 Micha艂 Ja艣kowiak (21. minuta, asysta: Tomasz Wawrzyniak)

3:1 Micha艂 Ja艣kowiak (23. minuta)

4:1 Tomasz Wawrzyniak (36. minuta, asysta: Maciej Lubczy艅ski)

5:1 Micha艂 Ja艣kowiak (40. minuta, asysta: Mariusz Musia艂)

Roti-Ten: Maciej Lubczy艅ski 鈥 Tomasz Wawrzyniak, Maciej Krysztofiak, Piotr Walczak, Artur Chmiel, Mariusz Musia艂, Jaros艂aw Musia艂, Micha艂 Ja艣kowiak.

FlexLink: Alan Markowski 鈥 Artur Radzicki, Pawe艂 Kirchner, Emil Tomczyk, 艁ukasz Moszczy艅ski, Rafa艂 Jakubowski, Tomasz Ka艂u偶ny, S艂awomir Osek, Karol Siejak.