• Wiosenna Liga BSA 2022
 • Ostatnie wyniki:
  • 2022.06.28 Nivea BMP - SWA Mix 9:4
  • 2022.06.27 Przyjaciele z Boiska - Pomagamy24h.pl 11:5
  • 2022.06.27 PKO BP - Mat-Oil 0:3
  • 2022.06.23 Nivea BMP - Przyjaciele z Boiska 3:5
  • 2022.06.23 SWA Mix - PKO BP 3:0
  • 2022.06.23 Mat-Oil - Pomagamy24h.pl 3:0

Schur Flexibles pozostaje w grze

Schur Flexibles i Radcowie Prawni – te dwie drużyny w bezpośrednim wyłonią zapewne mistrza Jesiennej Edycji Ligi BSA na Powietrzu. Schur „wyszarpał” wygraną 5:4 w starciu z Palestrą, a Radcowie potrafili odrobić trzybramkową stratę w rywalizacji z FlexLinkiem.

Radcowie Prawni jako jedyni nie stracili dotąd choćby punktu i w poniedziałkowym starciu z FlexLinkiem byli zdecydowanym faworytem. Tyle tylko że to rywale zaczęli od mocnego uderzenia i w pewnym momencie wygrywali już 3:0! Do końca meczu to jednak liderzy zdobywali już tylko gole i po ostatnim gwizdku sędziego mogli cieszyć się z okazałego zwycięstwa 7:3.

Później na boisko wyszły ekipy wicelidera (Schur Flexibles) i trzeciej drużyny w tabeli (Palestra). Jednym i drugim nic nie dawał remis, liczyło się tylko zwycięstwo. Od początku meczu lepsze sytuacje stwarzali prawnicy, ale tę zdecydowanie najlepszą miał akurat Schur. W 10. minucie Filip Weber wykonywał rzut karny, ale jego uderzenie świetnie obronił bramkarz Palestry. Chwilę później Weber zmarnował jeszcze jedną okazję – jego minuty chwały miały przyjść dopiero w drugiej połowie.

Palestra była za to niezwykle groźna w kontratakach, w których pierwszoplanowe role grali Michał Pacholik i Marek Bartkowiak. Świetną okazję zmarnował też Arkadiusz Habiera, który stanął oko w oko z Arturem Trawińskim. W końcu Palestra dopięła swego – w 21. minucie bramkarz Trawiński został pokonany! Jeszcze tuż przed przerwą sytuację sam na sam miał Maciej Woźniak z Palestry, ale i jemu zabrakło skuteczności.

Co nie udało się w pierwszej połowie, wyszło zaraz po wznowieniu gry. W 27. minucie Palestra wykorzystała rzut wolny z około 12 metrów, podwyższając prowadzenie na 2:0. Wydawało się, ze teraz spokojnie moze już kontrolować spotkanie. Sytyuacja zmieniła się jednak po kontraktowym trafieniu Schur Flexibles, gdy tym razem Szymon Porawski wykorzystał rzut karny. Mecz zrobił się niezwykle ciekawy i – o dziwo! – to gracze Palestry opadli nieco z sił i nie wracali już tak chętnie do obrony. W ich zespole było aż pięciu zmienników, w Schur Flexibles – tylko dwóch.

W ostatnich 10 minutach wszystko całkowicie się zmieniło. Najpierw Piotr Musiałowski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i wyrównał na 2:2, a zaraz potem Filip Weber wyprowadził obrońcę tytułu na prowadzenie. Palestra odpowiedziała trafieniem Marka Bartkowiaka z rzutu karnego. I wtedy dwa ciosy w odstępie 30 sekund zadał Weber – były to gole na wagę zwycięstwa. I to Schur Flexibles w przyszłym tygodniu zmierzy się z Radcami w meczu, który powinien zadecydować o mistrzostwie Jesiennej Edycji Ligi BSA.

Palestra – Schur Flexibles 4:5 (1:0)

1:0 Marek Bartkowiak (21. minuta, asysta: Michał Pacholik)

2:0 Marek Bartkowiak (27. minuta, z wolnego)

2:1 Szymon Porawski (37. minuta, z karnego)

2:2 Piotr Musiałowski (43. minuta, asysta: Filip Weber)

2:3 Filip Weber (44. minuta)

3:3 Marek Bartkowiak (46. minuta, z karnego)

3:4 Filip Weber (47. minuta, asysta: Piotr Musiałowski)

3:5 Filip Weber (47. minuta)

4:5 Marek Bartkowiak (50. minuta, asysta: Michał Pacholik)

Palestra: Grzegorz Mania, Bartosz Majda, Marek Bartkowiak, Michał Pacholik, Bartosz Bednarek, Jakub Krobski, Paweł Szerszeń, Wojciech Urbaniak, Maciej Woźniak, Mateusz Szynwelski, Arkadiusz Habiera.

Schur Flexibles: Artur Trawiński – Karol Mielnik, Marcin Skalski, Norbert Darzecki, Szymon Porawski, Piotr Musiałowski, Jonasz Dudek, Filip Weber.

Halowa Piłka Nożna Gr A

1.
Nivea BMP
9:4
SWA Mix
2.
PKO BP
0:3
Mat-Oil
3.
Przyjaciele z Boiska
11:5
Pomagamy24h.pl
4.
Mat-Oil
3:0
Pomagamy24h.pl
5.
SWA Mix
3:0
PKO BP