• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Schur nie zwalnia tempa

Czy w Wiosennej Edycji Ligi BSA na powietrzu znajdzie si臋 kto艣 mocny na Schur Flexibles? W poniedzia艂ek rady tej dru偶ynie nie da艂a te偶 Palestra, cho膰 przez prawie ca艂膮 pierwsz膮 po艂ow臋 stawia艂a zaci臋ty op贸r. Przegra艂a jednak 1:6 (0:1).

W 24. minucie Szymon Porawski wykonywa艂 rzut ro偶ny 鈥 zagra艂 pi艂k臋 dwa metry przed bramk臋, tam zza obro艅c贸w wyskoczy艂 Karol Mielnik i z bliska nie da艂 szans bramkarzowi Palestry. Do zako艅czenie pierwszej po艂owy zosta艂a wtedy minuta 鈥 by艂 to kluczowy moment tego spotkania. Gdyby Palestra d艂u偶ej utrzymywa艂a bezbramkowy remis, by膰 mo偶e rywale zacz臋liby gra膰 nerwowo. A tak w drugiej po艂owie obro艅cy tytu艂u z jesieni pewnie ograli coraz bardziej ryzykuj膮cych rywali.

Samo spotkanie od pocz膮tku toczy艂o si臋 pod znakiem inicjatywy Schur Flexibles, ale niewiele z tego wynika艂o. W pierwszych minutach faworyt odda艂 kilka strza艂贸w z dystansu, ale nie stanowi艂y one wi臋kszego zagro偶enia dla bramkarza Palestry Marka Witoszy艅skiego. Palestra szuka艂a za to okazji w kontratakach, ale wychodzi艂a do nich zbyt ma艂膮 liczb膮 graczy. Dopiero w 14. minucie co艣 si臋 zacz臋艂o dzia膰. Po rzucie ro偶nym Norbert Danecki uciek艂 Adamowi Bajonowi i uderzy艂 pi艂k臋 g艂ow膮 metr przed  bramk膮. Futbol贸wka trafi艂a jednak w poprzeczk臋, odbi艂a si臋 na linii bramkowej i wylecia艂a w pole. Dwie minuty p贸藕niej po kolejnym kornerze pi艂ka trafi艂a do艣膰 przypadkowo w r臋k臋 Bajona, a arbiter podyktowa艂 rzut karny 鈥 nie wykorzysta艂 go jednak Filip Weber. Trafi艂 bowiem w s艂upek. Palestra tak gro藕nych sytuacji nie stwarza艂a, cho膰 dwukrotnie Artura Trawi艅skiego mia艂 szanse pokona膰 Pawe艂 Szersze艅. Gol w ko艅cu jednak pad艂 鈥 minut臋 przed przerw膮.

W drugiej po艂owie Palestra gra艂a znacznie odwa偶niej, wi臋cej ryzykowa艂a. Powodowa艂o to, 偶e mia艂a te偶 ca艂kiem sporo okazji pod bramk膮 Trawi艅skiego. Co z tego, skoro jej pi艂karzy zawodzi艂a skuteczno艣膰. Z bliska pr贸bowa艂 Jakub Krobecki, p贸藕niej Arkadiusz Habiera 鈥 bez powodzenia. Schur za to bardzo szybko zdoby艂 drug膮 bramk臋 (zn贸w Karol Mielnik po 艣wietnym odbiorze i podaniu Filipa Webera), a p贸藕niej czeka艂 na kontry. Gole numer trzy i cztery pad艂y po precyzyjnych, ale przy tym mocnych, strza艂ach z dystansu.

Palestra walczy艂a o honorowe trafienie i uda艂o si臋 to przy stanie 0:5. W 44. minucie s臋dzia podyktowa艂 karnego za faul na Macieja Wo藕niaku, ale sam poszkodowany okazji nie wykorzysta艂. Do pi艂ki najszybciej jednak dopad艂 Arkadiusz Habiera i w ko艅cu pokona艂 Artura Trawi艅skiego.

Schur Flexibles 鈥 Palestra 6:1 (1:0)

1:0 Karol Mielnik (24. minuta, asysta: Szymon Porawski)

2:0 Karol Mielnik (27. minuta, asysta: Filip Weber)

3:0 Filip Weber (34. minuta)

4:0 Kamil Danecki (35. minuta)

5:0 Piotr Horbik (40. minuta)

5:1 Arkadiusz Habiera (44. minuta)

6:1 Piotr Horbik (49. minuta, asysta: Kamil Danecki)

Schur Flexibles: Artur Trawi艅ski 鈥 Karol Mielnik, Piotr Horbik, Filip Weber, Kamil Danecki, Szymon Porawski, Norbert Danecki.

Palestra: Marek Witoszy艅ski 鈥 Adam Bajon, Arkadiusz Habiera, Maciej Wo藕niak, Wojciech Urbaniak, Pawe艂 Szersze艅, Jakub Krobecki, Jakub Antkowiak, Bartosz Bednarek.