• 2023.06.27 OLX - MK Bowling 1084:797
    • 2023.06.26 PKO BP - OLX 1063:1002
    • 2023.06.20 PKO BP - OLX 1108:1063

Superkiosk bli偶ej mistrzostwa Ligi BSA

Kto wygrywa pierwszego seta, ten przegrywa ca艂y mecz 鈥 taka regu艂a ju偶 po raz trzeci sprawdzi艂a si臋 w rywalizacji Przelew贸w24 i Superkiosku1. Po pierwszym meczu fina艂owym bli偶ej mistrzostwa Ligi BSA jest Superkiosk.

To, 偶e akurat te dwa zespo艂y znalaz艂y si臋 w finale Wiosennej Edycji Ligi BSA, zaskoczeniem nie jest. Zdecydowanie g贸ruj膮 nad reszt膮 stawki, a ich mecze s膮 bardzo wyr贸wnane i pasjonuj膮ce. Ten pierwszy w fina艂owej walce by艂 niemal doskona艂y 鈥 pod wzgl臋dem jako艣ci, ilo艣ci zwrot贸w akcji, poziomu emocji. Ciekawe, czy w rewan偶u za tydzie艅 finali艣ci b臋d膮 w stanie wznie艣膰 si臋 na jeszcze wy偶szy poziom?

W fazie zasadniczej dwukrotnie g贸r膮 by艂y Przelewy, ale w obu przypadkach dopiero po tie-breaku. I w obu przypadkach Superkiosk wygrywa艂 pierwsz膮 parti臋. Teraz role si臋 odwr贸ci艂y.

O wygranej Przelew贸w w pierwszym secie zadecydowa艂 niesamowity fragment, gdy na zagrywce pojawi艂 si臋 Piotr Robak. Wcze艣niej wszystko uk艂ada艂o si臋 po my艣li rywali, a udany atak Jakuba Todryka da艂 nawet Superkioskowi prowadzenie 8:5. Zagrywki Robaka zmieni艂y jednak kolej rzeczy 鈥 zawodnik Przelew贸w uderza艂 mocno i precyzyjnie. Pierwszych kilka punkt贸w zdoby艂, bo przeciwnicy, np. Maciej Liszkowski, nie byli w stanie utrzyma膰 pi艂ki w boisku po przyj臋ciu. Nie pomog艂a przerwa na 偶膮danie kapitana Superkiosku 鈥 Piotr Robak nadal doskonale zagrywa艂, a je艣li przyj臋cie po stronie rywali nawet zadzia艂a艂o, to nie byli w stanie skonstruowa膰 dobrego ataku. Do zmiany ustawienia dosz艂o dopiero przy stanie 16:8 dla Przelew贸w, gdy Robak pos艂a艂 pi艂k臋 w aut. Wydawa艂o si臋, 偶e ten set jest ju偶 rozstrzygni臋ty. Inne zdanie mia艂 Micha艂 D艂u偶ewski, kt贸ry przy stanie 19:13, po udanym ataku Piotra B艂aszkiewicza, pojawi艂 si臋 na zagrywce. Nie serwowa艂 mocno, ale nagle zesp贸艂 Przelew贸w zacz膮艂 mie膰 spore problemy z przyj臋ciem. Do tego doszed艂 autowy atak S艂awomira Lewczyka, p贸藕niej udane zbicie Macieja Liszkowskiego. Zrobi艂o si臋 19:17 dla Przelew贸w i teraz ten zesp贸艂 poprosi艂 o przerw臋. Po przerwie lekka zagrywka w Marka Szumiga艂臋 da艂a kontaktowy punkt Superkioskowi, ale Przelewy zdo艂a艂y przerwa膰 seri臋 rywali, a p贸藕niej zn贸w w miar臋 bezpiecznie odskoczy膰 (23:18). Wtedy jednak w zespole Superkiosku znakomicie zacz膮艂 zagrywa膰 Maciej Liszkowski. Superkiosk mia艂 szans臋 wyr贸wna膰 na 23:23, a p贸藕niej na 24:24. Z艂e dogranie do Jakuba Todryka zako艅czy艂o jednak parti臋 na korzy艣膰 Przelew贸w.

– Aby wyd艂u偶y膰 mecz, b臋dziemy pr贸bowali gra膰 z libero 鈥 zakomunikowa艂 s臋dziemu pezed drugim setem Micha艂 Kawa z Przelew贸w24. Ta sztuka 艣rednio jednak zdawa艂a egzamin, bo ca艂a partia przebiega艂a pod kontrol膮 rywali. Przelewy prowadzi艂y tylko 1:0, gdy w aut zaatakowa艂 Liszkowski, ale kolejnych sze艣膰 punkt贸w zdobyli rywale. Ten sam gracz Superkiosku zn贸w popisa艂 si臋 seri膮 udanych, ale niezbyt mocnych zagrywek, gdy ze stanu 7:6 wyprowadzi艂 zesp贸艂 na 13:6. Przelewy kilkakrotnie zmniejsza艂y straty do trzech punkt贸w, ale seta do艣膰 pewnie wygrali rywale do 18.

Zgodnie z tradycj膮, w starciach tych dru偶yn decyduje wi臋c tie-break. W nim nakr臋cony wygranym poprzednim setem Superkiosk uzyska艂 przewag臋 (6:2), ale rywale szybko odrobili te straty. Najpierw udanie zaatakowa艂 Piotr Robak, p贸藕niej para Robak/Rybak zablokowa艂a Jakuba Todryka, Micha艂 Kawa 鈥瀠strzeli艂鈥 z zagrywki Macieja Owsiannego, a na 6:6 wyr贸wna艂 Micha艂 Bzowy. Dwa nieudane zagrania Kawy i Bzowego sprawi艂y jednak, 偶e to Superkiosk przy zmianie stron mia艂 przewag臋 (8:6). A po zmianie szybko odskoczy艂 na sze艣膰 punkt贸w (13:7). Kolejny cud ju偶 si臋 nie objawi艂 鈥 Przelewy nie zdo艂a艂y odrobi膰 strat, tym bardziej, 偶e w obu ekipach zacz臋艂a szwankowa膰 zagrywka.

Przed rewan偶em Superkiosk ma wi臋c spor膮 zaliczk臋 鈥 wygra艂 mecz 2:1 i zdoby艂 o 10 punkt贸w wi臋cej od rywali. Przelewy24 sta膰 jednak na wygran膮 2:0, a taki wynik za艂atwi艂by spraw臋 mistrzostwa na ich korzy艣膰.

Przelewy24 鈥 Superkiosk1 1:2

Sety: 25:23, 18:25, 10:15.

Przelewy24: Micha艂 Bzowy, Marek Szumiga艂a, S艂awomir Lewczyk, Tomasz Rybak, Ma艂gorzata Gramatyka, Micha艂 Kawa, Piotr Robak.

Superkiosk1: Piotr B艂aszkiewicz, Tomasz Kr贸lak, Maciej Liszkowski, Jakub Todryk, Maciej Owsianny, Micha艂 D艂u偶ewski.